574 Shares 3315 views

Vans „Fiat” i ich modyfikacje

Minibusy „Fiat” – dobrym rozwiązaniem, gdy trzeba regularnie przewozu pasażerów lub ładunek. Łączą one w sobie niezawodność i doskonałe wzornictwo.


Koncepcja mikrobusów

Te małe autobusy klasy, które różnią się długością i siedzenia. Ich długość, według niektórych źródeł, powinna wynosić do 5 metrów, z drugiej – do 6. Takie różnice dotyczą tego samego i liczby miejsc pasażerskich: 8-10 lub 9-15 miejscach.

Dlatego to zamieszanie z definicjami i właścicieli samochodów. Najczęściej ta klasa samochodów należą także małe autobusy klasy i minivanów. Od pierwszego minivana różnej długości od drugiego – liczba miejsc pasażerskich.

Często do kategorii minivanów są również samochody dostawcze. Szczególne cechy dostawcze obejmują brak tylnych szyb bocznych, zwiększoną rezerwę mocy i obecności przegrody pomiędzy przedziałem pasażerskim a przedział dla transportu towarów.

A ponieważ podział samochodów na tych klas do pewnego stopnia arbitralne, artykuł rozważy minibusy „fiat”, który obejmuje szereg minibusów i minivanów i dostawczych.

lineup

Fiat – włoski producent samochodów. Pewna ilość całkowitej produkcji firmy należy minibusy „fiat”. Skład (Zdjęcia dostępne są w artykule) samochody z powietrzem ciała jest reprezentowany przez kilku modeli:

 • "Fiat Ducato";
 • "Fiat Doblo"
 • "Fiat Scudo."

Wszystkie te minibusy „Fiat” wyprodukowany przez kilka lat. Mają różne modyfikacje.

„Dukat”

Model ten charakteryzuje niezawodność, wydajność, komfort i użyteczność. Wykonana jest w trzech wersjach nadwozia: van, minibus i Combi. Można również wybrać jeden z trzech rozmiarów kół długości podstawy i jedną z dwóch wartości wysokości ciała.

W okresie od 1981 do 1994 roku produkowane „Fiat Ducato” w trzech wersjach:

 • Podwozie (ciężarówka z pojedynczą lub podwójną kabiną). To ustawienie pojemność silnika Diesla 1,9 litrów i 69 litrów. a.
 • „Fiat Ducato van” (VAN) z silnikiem benzynowym 1,8 litra do 2,0 litra i 1,9 litra oleju napędowego i 2,5 litra.
 • "Panorama". To mikrobus z 8 miejscami siedzącymi. Silniki wytwarzane w objętości 1,9 litra (Diesla), 2,0 l (benzyn), 2,5 l (olej napędowy).

W 1994 roku "Fiat Ducato Van" i "Fiat Ducato Panorama" zostały zmienione, ale produkcja trwała do 2006 roku.

Od 1995 roku rozpoczęła produkcję samochodów ciężarowych „Fiat Ducato-Kabinato”, który jest dostępny aż do teraz.

«Doblo»

Minibusy „Fiat Doblo” zaczęły być produkowane w 2000 roku. Nowe modele pojawiają się tak daleko. Jest to najbardziej udany producentem pojazdów użytkowych, wielofunkcyjny i elastyczny w działaniu.

Wyprodukował „Fiat Doblo” w różnych wersjach, które różnią się nie tylko silniki, ale również ciało.

W okresie od 2000 do 2004 roku wyprodukował model z następującymi zmianami:

 • 1,2 litra benzyny z wtryskiem paliwa, rozkład, 80 l. sek., aż do setek rozproszoną do 16 5MKPP, napęd na przednie koła.
 • 1,2 litra benzyny granica 142 km / h, zbiornik 65 l prędkości. a.
 • 1,6l, benzyna, 13 l. a. wzrosła do 168 km / h.
 • 1,3 litrowy silnik wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem, Turbo 70 l. a., aby rozproszyć setki 15 sekund.
 • 1,9 litrowy komory wstępnej silnik wysokoprężny o pojemności 63 litrów. sek., wymagane 20,9 sek. aby rozproszyć setki.
 • 1,9 litra oleju napędowego wtryskiem "Common Rail", Turbo, moc 101 l. sek., od zera do 100 km / hw 12,4 sekundy.

W 2004 roku samochód został poddany zmianom. Ulepszone modele produkują jeszcze 5 lat. W 2009 roku sprzedaż pójdzie minibusy „Fiat Doblo Cargo”. Mają też różne modyfikacje i wersje. Silników montowanych w 1,4 litra do 1,6 litra benzyny i 1,3 litra do 1,9 litra oleju napędowego. Oprócz głównej, wyprodukowany wersji „Maxi” i „długi”. Wydzielanie tych modeli jest nadal w toku.

Kolejny model, który jest również emisja rozpoczęła się w 2009 roku, „Fiat Doblo Panorama”. Jest on wytwarzany tylko w trzech wersjach: 1,4 litra benzyny, 1,3 litra do 1,9 litra wysokoprężnych. Ich produkcja trwa.

"Scudo"

Od 1998 roku firma „Fiat” rozpoczęła produkcję nowej grupy samochodów pod nazwą „Scudo”.

Pierwsza generacja „Scooby-combi” dzieje się aż do 2003 roku. Użyliśmy trzy typy silników: benzynowy z 1,6 litra i 1,8 litra, 1,9 litra oleju napędowego.

Od 2003 roku, nie było tylko modyfikacją „Scudo-combi” – 2,0-litrowy silnik turbo diesel jest zbierany do 2006 r ..

Jednocześnie rozpoczęto produkcję van „Scudo-Wan”. Pierwsza generacja był wyposażony w silnik 1,9 turbodiesel. Druga generacja (2007) już trzy opcje silnika:

 • 2,0 litra benzyny;
 • 2,0 l Myltijet;
 • 1,6l JTD.

Od 2007 roku zaczęła produkować minivanów Scudo Panorama „, w trzech wariantach:

 • 1,6l JTD z bezpośrednim wtryskiem paliwa, cylinder 4, przednia do prędkości do 145 km / h, z szybkością przepływu 7,2 l z mieszanym ruchu, 90 l. a.
 • 2,0 l Myltijet 118 l. e., z turbodoładowaniem, bezpośrednie wstrzyknięcie, napęd na koła przednie, granica 160 km / h prędkość 100 km 7,4 l zużytego paliwa.
 • 2,0 litra benzyny dozowany. wtryskowego z napędem na przednie koła, moc 138 litrów. a.

opinie

Wielu miłośników samochodów go wybrać większe minibusy „Fiat Scudo.” Znaleziono recenzji inaczej. Większość z nich są pozytywne. Właściciele opisać pojazd jako niezawodne, wygodne, przestronne. Istnieje skarg na sztywnym zawieszeniu, część „pluskwy” w organizmie.

«Doblo» Użytkownik – praktyczny, ekonomiczny, uniwersalny pojazd z dobrej zwrotności i udźwigu. Z minusów – minimum komfortu i średniej manipulacji.

Pozytywna opinia jest lewy, a właściciele „Dukat”. Wydajność, duże rozmiary, pojemność, niezawodność – charakterystyka podana do niego. Wady – niski prześwit. Wielu właścicieli uważa, że samochód jest zbyt niska.

Wybór pojazdu, należy zwrócić uwagę na produkcję Fiata. Włoskie samochody wyróżniają niezawodności, wydajności i efektywności.