421 Shares 8733 views

Sprzęt do zamiany samochodu z rękami

Każdy samochód wyposażony jest w klimatyzację, która jest podstawą każdego systemu kontroli klimatu. Filtruje powietrze, dzięki czemu jest wyższa lub niższa w zależności od warunków pogodowych. W związku z powyższym, bez kierowcy i pasażerów miałby znacznie cięższy. Jednak wiele osób nawet nie myśleć o tym, że klimatyzacja – to nie jest perpetuum mobile, a konieczne jest również, aby obejrzeć dokładnie go obsłużyć, a okresowo uzupełniane. można powierzyć tę pracę specjalistów na stacji paliw, a można to zrobić przez siebie działalności gospodarczej. Ale do tego potrzebny jest sprzęt do napełniania samochodu, jak również konkretnych umiejętności i wiedzy.

Jak działa klimatyzator?

Przed zakupem urządzenia do napełniania samochodu, trzeba będzie negocjować bezpośrednio z procesem pracy takiego urządzenia. Wiele osób korzysta z klimatyzacji, ale nawet nie myśleć o tym, jak to działa, co się dzieje w środku, jakie procesy aby powietrze, na przykład, staje się chłodniejsze. Wszystko to na pewno trzeba znać, jeśli chcesz zaangażować się w siebie ubierając ją klimatyzatora.

Ogólnie rzecz biorąc, system klimatyzacji składa się z wielu części, ale wśród nich jest z pewnością wart trzy główne części – parownik, sprężarka i skraplacz. W całym systemie stale krąży czynnik chłodniczy zwany freon. W procesie tym jest przekształcany do zimnego gazu, dzięki czemu następuje chłodzenie. Dlatego też, jeśli zakup sprzętu do tankowania samochodu, z rękami, aby proces uzupełniania nie będzie tak trudne, ponieważ sam system nie jest coś niesamowitego.

Podczas tankowania?

Ale gdy przychodzi czas, kiedy trzeba będzie korzystać z urządzeń do napełniania i naprawy samochodu? Ustawienie go – jest to odrębny, bardziej skomplikowane pytanie, ale najpierw trzeba go rozumieć tak, jak często klimatyzatorów w pojazdach wymaga tankowania. Należy zacząć od tego, że Freon – jest najważniejszą rzeczą, na której zależy funkcjonowanie całego systemu. W związku z tym konieczne jest, aby skupić się na niego, ponieważ z upływem czasu jest stopniowa utrata czynnika chłodniczego.

Jeśli masz nowy klimatyzator, a następnie wstępnie przybliżona kwota rocznego wycieku jest o piętnaście procent. Oznacza to, że ładowanie odbywa się co najmniej raz na trzy lata. Ponadto należy zauważyć, że w miarę upływu czasu, klimatyzator może ulec pogorszeniu, a wymiana czynnika chłodniczego musi być częstsze. W każdym razie, trzeba będzie sprzęt do tankowania i naprawy samochodu.

Pilne powody tankowania i naprawy

Naturalnie, planowane tankowanie – jest to działanie oczywiste, który nie zapomina nikogo. Ale musisz zrozumieć, że są chwile, kiedy nie ma potrzeby czekać na okres trzech lat, a następnie niezwłocznie wykonane nieplanowanego tankowanie samochodu. Sprzęt dla tego trzeba mieć, aby można było wykonać tę czynność w dowolnym momencie. Powodem tego może być wiele cech zewnętrznych i wewnętrznych. Najbardziej rozpowszechniona wśród nich płynących w połączeniach rurowych, ich uszkodzeń i obecności pozostałości korozyjnych na kondensatorze. W tym przypadku, trzeba zająć w trybie pilnym lub warsztat lub radzić sobie z tym sam.

sprzęt

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że proces ten jest uniwersalny, więc napełniać samochodu do transportu publicznego i prywatnego samochodu będzie różnił się tylko w szczegółach, takich jak rodzaj czynnika chłodniczego. Ale w ogóle, sam proces i urządzenia używane do niego będzie taki sam. Krótko mówiąc, do tej procedury trzeba będzie nabyć gotowe urządzenie, które pozwoli na jednoczesne wykonywanie pomiarów i napełnianie klimatyzacji lub niektóre elementy z których można zrobić samemu.

Wśród nich będzie stacja meteorologiczna, która pozwoli Ci zmierzyć ciśnienie wewnątrz układu klimatyzacji – jest ona oparta na zeznaniach urządzenia można stwierdzić, czy tankowanie jest potrzebne. Będzie również przydatna węży i zaworów, które są połączone ze sobą z klimatyzacją, stacją pogodową i balonem freon, które zostaną omówione dalej.

chłodziwa

Napełniać klimatyzatora ty freon, ponieważ znalazły się w obiegu w ramach systemu, aby zapewnić wydajność urządzenia. Jednak nie można kupić czysty freonu i ich mieszanin z olejem sprężarki – to nie tylko napełnić klimatyzację, ale w tym samym czasie i zapobiec dalszemu pogarszaniu klimatyzatora, jak również zneutralizować istniejące oznaki zużycia. Tak więc, ta mieszanina nie jest jedynie do uzupełniania odżywkę, ale jego metoda naprawy w przypadku niewielkich usterek i uszkodzeń.

Takie mieszaniny są sprzedawane w różnych pojemnikach wielkości – od stu mililitrów pół litra, w tym ostatnim przypadku, oczywiście, można całkowicie wypełnić swój klimatyzator i zapomnieć o nim na kolejne trzy lata, chyba że istnieją oznaki konieczności pilnych napraw.

Proces napełniania

Jak już zostało powiedziane wcześniej, najpierw trzeba mierzyć ciśnienie wewnątrz klimatyzatora. Jeśli jest poniżej pewnego poziomu, a potem trzeba będzie uzupełnić. Następnie należy podłączyć do urządzenia do napełniania i pomiaru butli z czynnikiem chłodniczym i rozpocząć stopniowe zastrzyk do systemu, jednocześnie kontrolując parametry stacji meteorologicznej. Fakt, że istnieje możliwość, że będzie uzupełniać, a to może być realne zagrożenie dla swojego samochodu, który ostatecznie może spowodować poważne problemy.

wskaźniki

Aby sprawdzić, czy potrzebne jest wypełnienie, jak i kiedy zakończyć proces napełniania, trzeba wiedzieć, jakie jest optymalne ciśnienie w klimatyzacji – do tego trzeba i urządzenia napełniania samochodu. Uznać za normalny poziom 1,7 do 3 bar – w fabryce urządzeń, gotowy do użycia, obszar ten zostanie podświetlone na zielono lub niebiesko. Jeśli indeks poniżej 1,7 – trzeba napełniać, a jeśli więcej niż 3 – nastąpiło ponowne napełnienie i trzeba podjąć odpowiednie środki, tak aby samochód nie ucierpi.