410 Shares 5933 views

Białoruski piwo: tradycja i nowoczesność

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów napojów, które można znaleźć na półkach w lokalnych sklepach, jest białoruski piwo. Produktem tym kraju różni się od jej analogów rosyjskich lub produkcyjnych kazachski. Fakt, że w momencie, Białoruś odmówiła podpisania przepisy dotyczące produkcji piwa, działające na terytorium Unii Celnej. Większość produkcji krajowej jest butelkowane w specjalnych butelek PET, napój zawiera więcej naturalnych składników i minimum ekstraktów słodowych. Dziś, półki można bezpiecznie brać żadnych białoruskich opinie o piwie marki charakteryzują większość zakładów produkcyjnych w kraju, w pozytywny sposób.

Historia browarnictwa w Białorusi

Brewing na Białorusi ma bogatą tradycję. Nawet w stary mistrz super pienisty napój produkowanej w tzw Brovarakh. Piwo to tradycyjny alkohol dla tego kraju, wraz z miodem. W tym przypadku uznano, że demokratyczna napój, który był dostępny do najszerszych warstw ludności. Zasadniczo, sami chłopi wykonane produkty w swoich podwórkach. W dawnych czasach nie było takie powiedzenie „ehats z kamienia milowego do kamienia milowego”, co oznacza, podróże, poparte piany na farmach. Fakt, że rolnicy, produkuje piwo, przechowywane w jego podwórku specjalnego słup, góry, na szczycie której został umieszczony wiązkę słomy. Uznano to za mistrz etykieta, na której podróżny widział, że tu mógł odpocząć i mieć dobry.

Roczniki XV-XVI wieku świadczą, że białoruscy wojowników, którzy byli wtedy w armii Rzeczypospolitej, wypił 2,5 litra piwa dziennie. Do XVIII wieku istniała tradycja wylać pianę na butelkach szklanych napojów, a jego konsumpcja stała się modna wśród klas wyższych.

Obecnie zasada działania starożytnego Browary można znaleźć w skansenie „Dudutki” obsługującej białoruską piwo autentycznych receptur.

przemysł piwo Białoruś

Obecnie głównym rynkiem eksportowym dla Białorusi jest rosyjski Brewers. Standardy w wielu krajach europejskich wykluczyć możliwość napełniania produktów w butelkach PET, która jest stosowana w większości zakładów w tym kraju. W Rosji w ostatnich latach w wyniku czynnego antyalkoholowej kampanii plastikowym opakowaniu stopniowo znikają z półek sklepowych. Jednak nie oznacza to, że białoruski piwo wkrótce będzie można kupić. Producenci tego kraju skuteczne podejście do rozwiązywania problemów i zmienić technologię napełniania.

Dziś na Białorusi nie ma jednego monopol. Głównym wielkość produkcji stanowiła 6 dużych zakładach, z których każdy mieści się w segmencie rynku.

Około 40% produkcji pochodzi z przedsiębiorstwa państwowego „Krynicy”. Ponadto duża ilość produkowanych przez Mińsk teraz „Alivaryya” i „Syabar”, większość akcji odkupiła które dotyczą „Heineken”. Producenci regionalnych należy zaznaczyć „Lida”, „Rechitsapivo” oraz firma „Brześć piwo”.

„Krynica” Spółka Produkcji

„Krynica” został założony w czasach Związku Radzieckiego w 1975 roku. Obecnie firma produkuje ponad 10 odmian produktów, w tym piwa białoruski w beczkach, produkty w plastikowych butelek i szkła.

Najbardziej popularny klasyczny wiersz „Krynica”, składający się z trzech odmian. Są lekkie piwo są przystępne i tradycyjny w swoim składzie.

Odmian o zawartości słodu żytniego wspomnieć marki „Vyazynskae” i „Bursztyn Białoruś”. Cechą charakterystyczną tej rośliny w wielu międzynarodowych konkursów była „Starazhytnae” warzone według oryginalnej receptury z dodatkiem naturalnego kwasu chlebowego. Pomimo złożoności pomysły, technologie w stanie ustalić masowego rozlewu w butelki szklane jak nietypowych odmian.

Produkty „Alivaryya”

Firma Mińsk „Alivaryya” ma bardzo bogatą historię Białorusi. Założycielem tej fabryce był niemiecki hrabia Karol Hutten-Czapskiego, aby rozpocząć produkcję w odległym 1864 roku. Firma zyskała nową siłę w 1994 roku po rozpadzie ZSRR. Dziś produkty tej fabryce najbardziej ceniony na rynku międzynarodowym, a marki takie jak „ekstra” i Porter, zostały uznane przez najważniejszych wystawach w Belgii i Australii.

Po nabyciu akcji gigantycznego przemysłu piwnego roślin Grupa Carlsberg piwo białoruski tej masy marki pojawiła się na półkach rosyjskich sklepach. Grade „Biały”, „ciemny” i „Classic” przedstawił w litrowych plastikowych butelek i różni się od użytku domowego naturalnych analogów słodu stosowanych w warzenia brzeczki.

Produkty producentów regionalnych

„Lida” znacznie różni się wśród firm regionalnych i „Rechitsapivo”. Rośliny te pojawiły się w ZSRR. Wytwarzają one bardzo różnych piw: Białoruski „Ziguli”, „ciemny”, „Velvet” i innych odmian. Szczególnie godne uwagi tragarze z „Lida”, które były wielokrotnie nagradzane na prestiżowych wystawach międzynarodowych. Rechinsky sama fabryka specjalizuje się w produkcji niskimi stopnie, butelkowane w butelkach szklanych o 0,5 litra.