540 Shares 4808 views

Krew w moczu kotów: leczenie i zapobieganie

Wielu z nas trzymać koty jak ich ulubione zwierzęta. Zawsze martwić się, gdy zaczynają boleć. Często nie wiemy, jak się zachować w różnych sytuacjach. Jednym z najczęściej – jest krew w moczu kota.


możliwe przyczyny

Aby rozpocząć, ważne jest, aby pamiętać, że mocz jest uważany za normalny, który ma ostry zapach, kolor i jasność. Jeśli coś jest nie tak, to sugeruje, choroby kotów. Krew w moczu może być spowodowane kamicy moczowej lub pęcherza moczowego. Obie z tych chorób należy traktować w trybie pilnym. Jednak najpierw musimy udać się do lekarza. Zrobi niezbędnych badań i zdiagnozować. Następny będzie przypisany do leczenia immunostymulujące, antybiotyków i leków moczopędnych.

Rozwój kamicy moczowej

Ta patologia jest jednym z najczęściej. Należy zauważyć, że kamienie i piasek nie tworzą się w nerkach i pęcherzu moczowym. A u kotów jest chorobą występuje znacznie częściej niż u kotów. Zazwyczaj zaczynają chorować bydła w wieku 2-6 lat.

Tutaj można prześledzić powstawanie dwa rodzaje kamieni: struwit i szczawianów. Cechy kamień choroby kotów są nieco inne, w przeciwieństwie do psów i ludzi. Przyczyną struwit można nazwać złego żywienia. Paszy nie powinna być dużo fosforu i magnezu. Również zmiany kwasowości moczu w czasie choroby. Wiele osób błędnie uważa, że koty mają karmić ryby. I to jedzenie przyczynia się do rozwoju kamicy moczowej, a następnie przechodzi do WC kot krwi.

Otyłość – jest również ważnym czynnikiem ryzyka. Niektórzy uważają, że takie choroby przyczynia się do suchej żywności. Jednak tak nie jest. Wiele RSS stworzony tylko dla celów profilaktycznych takiej patologii i zawierają wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Najważniejsze jest to, aby dostarczyć zwierzęciu z wodą w odpowiedniej ilości. W rezultacie stosowanie niskiej jakości komponentów paszowych mogą psuć się w moczu, a koty starsze wytrącające szczawiany. Na szczęście, to zjawisko nie jest uważany za zbyt częste.

Objawy kliniczne choroby

Krew w moczu kota nie jest jedynym objawem tej patologii. Zwierzę zwykle zaczyna iść do toalety i doświadczeń z oczywistego dyskomfortu. Choroba ta jest bardzo niebezpieczne, ponieważ ziarna przekształca się w rurze, która nie pozwala, aby swobodnie opuścić moczu z pęcherza moczowego. W celu zapewnienia, że jeśli chodzi o pęcherz jest pełny, można po prostu poczuć go. Normalnie, nie powinna przekraczać wielkości orzecha włoskiego.

Jeśli tak jest, to należy natychmiast udać się do kliniki weterynaryjnej. Warunek ten jest bardzo niebezpieczny dla życia zwierzęcia. Jest on zaczyna czuć się bardzo źle. Ze względu na fakt, że pęcherz jest zbyt rozciągnięta, jego naczynia krwionośne zaczynają pękać, mocz jest we krwi, tak że nie występuje silne zatrucie. Kot przestaje jeść i pić, nie ruszać, a po uruchomieniu wymioty, kurcze mięśni, i pojawiają się drgawki. Dlatego, jak tylko wykryta krew w moczu, leczenie należy rozpocząć natychmiast. Więc może masz czas do całkowitego wyleczenia zwierzęcia od złego choroby. A jeśli nic nie zostanie zrobione przez długi czas, zwierzę umrze bardzo szybko.

Krew w ciąży lub urodziła kota

Należy być szczególnie ostrożnym, aby być ze zwierzętami ciąży. Jeśli nie było krwi w moczu kota, który spodziewa się potomka, to powinien poważnie być powiadamiani jego właścicieli. Do powstania wyładowania nie powinno być. Jeśli na każdym etapie ciąży nie było czegoś takiego, zwierzę powinno natychmiast do weterynarza. Specjalista musi przede wszystkim zbadać pacjenta i zrobić mu USG. Badanie pomoże ustalić płód jest w jakim stanie.

W celu zatrzymania krwawienia, lekarz musi wstrzyknąć lek hemostazy. To może być środkiem „Vikasol” lub „Dicynone”. Należy zauważyć, że koty – dość niezwykłe stworzenia. Nawet jeśli 1,5 miesiąca ciąży tracą kociaka, są w stanie przenosić i rodzić pozostały całkowicie zdrowe. Dlatego znalezienie krew w moczu kota, nie należy od razu w panikę. Trzeba tylko pokazać technikiem zwierząt. Po porodzie krew macicy przez około dwa tygodnie. Takie zjawisko jest uważana za całkowicie normalne. Co najważniejsze, czas na zmianę miotu u matki i zapobiec emisji, które mają nieprzyjemny zapach.