369 Shares 5107 views

Smooth fox terrier: opis rasy i charakteru

Smooth fox terrier, aka Fox | Terrier (Smooth) – brytyjska rasa psów myśliwskich, wyhodowana w XIX wieku w Irlandii. Te teriery, często nazywane „panowie wśród psów”, z niekończącym się nabożeństwa do ich właściciela i bezgraniczną odwagą, doskonały węch i artyzmu. Przedstawiciele tej rasy, stworzony dla Norn borsuki myśliwskich, szopy i lisy, dziś w większości przypadków mieszkają w mieszkaniach miejskich, w lasach i na polach nie były w jego życiu. To tylko instynkt polowania nie jest przeszkodą: dowolny Szybko poruszający się obiekt (na przykład, ptak, kot lub nawet pies) może podlegać ściganiu.

pradziadkowie

Dokładne informacje na temat rasy, które dokładnie zostały wybrane tak, że w końcu okazało się, smooth fox terrier, no. Eksperci, Ładowarki psów mówią, że nie ma w nich krew białym Brytyjskiego, czarny podpalany gładkiej sierści i czarno-tan terriery, spaniele i chartów, bullterrier i beagle, buldog.

Dlaczego to się nazywa?

Hodowla psów istnieje wiele gatunków, w których występuje słowo „terier”. Na zewnętrznej odmienności są, choć odległe, ale krewni. A przodkowie takie skały zostały wycofane na Wyspach Brytyjskich.

Fox Terrier – potoczna nazwa grupy psów myśliwskich, obejmujący dwie główne odmiany: bezwłose i szorstkowłosy. „Fox” w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „lisa” i „terier” (zmodyfikowany łacińskie słowo terra) jest tłumaczone jako „ziemia”. Tak więc, pies terier gładki – Rock przeznaczony do podziemnego (Nornów) polowania Foxa.

Historia rasy

Pierwsze informacje o Foksterier patrz '55 pne. e., gdy legiony rzymskie przybył na Wyspach Brytyjskich, widzieliśmy te psy myśliwskie. W źródłach pisanych od XI wieku, zachowane do naszych dni, istnieje wiele odniesień do rycie pod ziemią lub teriery. Obrazy psów wskazują, że są one duże podobieństwo do współczesnego foksterier.

Do XVII wieku w wyniku selekcji psów myśliwskich w temperamentu i umiejętności robotników zaczęła się kształtować różne rasy terier, w tym rycie, takich jak płynne foksterier.

Po raz pierwszy ta rasa została wprowadzona do angielskiej wystawie w 1861 roku. W tym samym czasie zostały one wycofane pięć terierów Fox, gładkie, który jest uznawany za twórcę nowoczesnych odmian. W 1875 roku brytyjscy łowcy zorganizowany angielskiego foksterier klub, a następnego roku został sporządzony i przyjęty pierwszy wzorzec tej rasy został tak skuteczne, że stosowany jest z niewielkimi zmianami do dziś.

Szczególnie popularny teriery fox zaczęli używać w brytyjskich kręgach arystokratycznych za panowania królowej Wiktorii. Przedstawiciele tej rasy nie są popularne tylko w wyższych sfer, ale również wśród zwykłych obywateli, którzy zostali zarabianie pieniędzy, rozkładanie tak poszukiwane psów.

Pod koniec XIX wieku szczenięta gładki foksterier były eksportowane do wielu krajów europejskich, zwłaszcza w Rosji, Niemczech i Austrii. Większość zwierząt zostały wywiezione z renomowanych hodowców, takich jak Francis Redmond. Znaczny wkład do poprawy rasy i przyniósł niemieccy hodowcy zwracają większą uwagę na poprawę właściwości robocze polowania terierów Fox.

Historia rasy w Rosji

Pierwszy przedstawiciel rasy został przywieziony do lat 60-tych XIX wieku z Anglii do Petersburga. Został skrzyżowany z Bulterier, i wyszedł z jednego szczeniaka został przedstawiony księciu B. D. Golitsynu, który później stał się fanem Fox Terrier.

Pierwsza rosyjska wystawa psów, które zostały pokazane cztery przedstawicieli rasy miało miejsce w 1889 roku, i wystawił około 50 w ciągu dziesięciu lat. wiele szkółek jest organizowany w Rosji, aw 1900 roku został stworzony przez rosyjskie społeczeństwo miłośników terierów Fox i jamniki.

Dziś większość z gładkiej foksterier – psy towarzyszące i zwierząt z rodziny, które nie mają tendencję do rozwijania cech myśliwskich. Istnieją jednak entuzjastyczne myśliwych, którzy posiadają zwierzęta ze wspaniałych cech roboczych.

wygląd

Jak już wspomniano, są dwa różne rasy: Drut włosach i gładkie foksterier, których opis różni się tylko od właściwości wełny: sztywność i długości. Kynologicznej FCI Association, gatunki te są traktowane jako oddzielne gatunki, różne standardy stosuje się do nich.

Gładka foksterier posiadają mięśni stałe, suche i proporcjonalną ciała. Za nimi jest krótki, z mocnych kości, ale pies nie powinien wyglądać bezkształtne i niezdarny. Szyjka jest mięśni i długie, rozszerzającym się w kierunku ramion. Thorax raczej wąskie, ale głębokie. Psy w szafie powinien sprawiać wrażenie rozciągniętego łańcucha.

Niezwykłe ogon skierowana do góry (w przeciwieństwie do innych gatunków nie macha i potryasyvaetsya). On jest bardzo silny, który pozwala na usunięcie w razie zagrożenia dla swojego psa z otworu. Czaszki stosunkowo płaskie, zwężające się z nosa słabo widocznego przejścia od czoła do wylotowe. Silne szczęki są szczelnie zamknięte i mają zgryz nożycowy. Oczy są ciemne, zwykle okrągłe, ale uszy są małe i trójkątne.

Gładka foksterier powinno być proste, zwarte i gładki. Korzystne jest biały kolor, ale może być połączony z czarnych i czerwonych oznakowań. Czerwony lub tygrysa włączenie niepożądane. mężczyźni wadze od 7,5 do 8 kg i suk – od 7 do 7,5 kg.

charakter

Fox teriery – jest aktywny, inteligentny, przyjazny, ale dość uparte psy, które mogą powodować pewne trudności w trakcie szkolenia. Ten mały pies z temperamentem zegarku jest gotowy do gry i igraszki w dowolnym momencie. Odpowiedź szybki jak błyskawica i bardzo szybki, gwałtowny ruch pozwalają natychmiast reagować na jakiekolwiek działanie właściciela lub innych zwierząt, jednak niekorzystnie wpływać na produkcję spokojne zachowanie i starzenia się.

Ludzie, którzy nie są w stanie zapewnić długie i aktywne spacery, jak również przedstawiciele starszego pokolenia (przy obniżonej aktywności fizycznej) nie powinna rozpocząć psa niczym foksterier gładkiej sierści. Recenzje właściciele mówią, że bydło tej rasy nie tolerują braku uwagi do jego osoby, a inne zwierzęta mogą być zazdrosny o swego pana.

Fox towarzyski i dość przyjemny, ale warto zauważyć funkcję z nich jest całkowity brak tolerancji dla tego, co im się nie podoba. Nawet właściciel może dostać się do „łask” jeśliby popełnił według psa, niewłaściwe aktu. Rzadko foksterier w dobrym stanie będzie spokojnie reagować na karę fizyczną i nie oprze się takiej przemocy.

Przedstawiciele tej rasy jest bardzo lubiący podczas pościgu, a w tej chwili po prostu nie słychać krzyki i innych właścicieli sygnałów. Dlatego zaleca się, aby terierów wyjście lisów na smyczy, aby nie stracić psa lub nie pozwolić jej urazów w mieście.

Nie powinno się rozpocząć tej rasy, jeśli masz bardzo małych dzieci. Rzeczywiście, Fox jest bardzo lubiący dzieci, to tylko wtedy, gdy dziecko w trakcie gry będzie powodować ból pies, potem mogą tworzyć kopie i gryzie, nie rozumiejąc tego, czy jest to specjalnie.

Właściwości dzianiny

Nowoczesne standardy psów, a zgodnie z którym szorstka gładka foksterier rozważyć różne gatunki, zabraniają ich spojone. Jeśli planujesz hodować tej rasy, lepiej skontaktować się z klubem lub przedszkola, gdzie będzie sygnalizowała, kiedy iw jaki sposób wiążący. Foksterier gładki płaszcz w tym względzie nie jest szczególnie trudny pies dziś odebrać prawo dopasowanie dość prosta swojego zwierzaka.

Jak dużo?

Wstępie, że psów rasowych z rodowodem i pełnego pakietu dokumentów jest drogie, w przedziale 400-500 dolarów. Foksterier gładki, cena jest mniejsza niż 10 000 rubli, sprzedawane zwykle bez rodowodu oraz wszelkich dokumentów. Jeśli kupujesz zabawa towarzysz i przyjaciel rodziny, który nie chce się narażać, to całkiem możliwe, aby zrobić bez dokumentów urzędowych.