333 Shares 8524 views

Co zabrać z Kazachstanu: upominki, prezenty

Ludzie próbują wnieść w podróży nie tylko emocji, ale także różnych przedmiotów. Porozmawiajmy o tym, jakiego rodzaju pamiątki z Kazachstanu może dać do przyjaciół i krewnych ludzi.


wspaniałym regionie

Jeśli podróż jest z powodu rozległych Kazachstanie, można w pełni korzystać z gościnności tego kraju. Turyści spaść w tym słonecznym kraju, czuję się w tym raju, zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Każdego roku około miliona osób odwiedza ten kraj. Każdy turysta chce zabrać ze sobą na pamiątkę, więc pytanie, co przyniesie z Kazachstanu, jest istotne i ważne.

Filc produkty

Jako dziedzictwo kulturowe Kazachstanu można uznać sztuki filcowania. Ta jednostka jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, nie ujawniając tajemnice statku. Lokalne produkty z filcu doceniane na całym świecie. Kazachstan nauczył się tworzyć długotrwałe, piękne, lekkie maty mające użyteczne właściwości naturalnej wełny. Ciepłe kapcie wykonane z filcu można kupić dla ludzi starszych, którzy potrzebują ciepła i komfortu w domu. Koneserzy sauny i łaźnie docenią wiele akcesoriów zaprojektowanych do odwiedzenia tych zakładach: kapelusze, mitenki.

Nie wiem, co przyniesie z Kazachstanu? Przyjrzeć się bliżej oryginalnych figurek filcowych wielbłądów, pokrowce na telefony komórkowe, Stojaki na gorąco.

Na przykład, można odebrać prezenty z Kazachstanu jako pamiątka czuł dywany, kupić panele, ozdobione ornamentami krajowych.

Na koszt upominków

Wszyscy czuliśmy pamiątki można kupić od 400 do 2500 tenge. Kazachstan jest słynne filcowane rzemieślników, dzięki czemu można znaleźć wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach w największych rynków lub wybrać ulubioną pamiątkę w centrum handlowym.

Na przykład, jasne i ciepłe kapcie można kupić za 400 tenge, a kupić piękny mural na 2000 tenge. Aby uzyskać więcej informacji: 1 tenge – jest 0,18 rubli.

Wyroby ze skóry

Twoi przyjaciele i krewni będą zachwyceni koniecznie pamiątki i prezenty wykonane z naturalnej skóry. Na przykład, kolby ze skóry, etui na klucze, torebki, portfele, uzupełnione dekoracyjne ornamenty wyglądają dość imponujące.

Ich wartość zależy od wielkości, jakości skórzanym opalania, a także zdolność do rokowań.

Zebrane

Nie wiem, co przyniesie z Kazachstanu do swoich krewnych i bliskich? Spójrz na sztućce, proponowanych mistrzów kazachskich. Oryginalny niepowtarzalny arcydzieła wykonane przez lokalnych jubilerów nie pozostawi nikogo obojętnym. Wyrafinowane wzory kazachskie utworzone w srebrnej carnelians dopełniacza, Ametyst, Chryzopraz, zapalenie nerek, chalcedon.

Dla fashionistki mogą odebrać masywne srebrne naszyjniki, wisiorki, bransoletki. Nowoczesne kazachskie jubilerzy oferują dekorację, w której tradycja ludowa w połączeniu z nowoczesną technologią. Bransoletki, wisiorki, komplety biżuterii, wszystko to oferowane jest w ogromnym zakresie, więc wybór może nawet najbardziej wymagających stylista.

kręgle

Eleganckie ceramika Naczynia przeznaczone do długiego herbaty. zestaw porcelany kubki zdobyte w Kazachstanie, jakby stworzony dla przyjemności i towarzyskich.

Kazachskie mistrzami oferować produkty na każdy gust, budżet. Na przykład, lokalne potrawy z ceramiki jest wielkim darem dla miłośników klasycznej herbaty. Każdy właściciel, który dał tę potrawę, należy zachować szczęśliwy.

Wyroby z drewna i kości

Myślisz o tym, co przyniesie z Kazachstanu? Należy zwrócić uwagę na produkty kości i drewna. W Kazachstanie, kreator oferuje wiele produktów, które będą przydatne w życiu codziennym. Na przykład, można kupić w warcaby lub szachy rękodzieło, wykonane z naturalnego drewna. Istnieje również drewniane naczynia, które zostało utworzone przez rzemieślników z drewna wiąz. Oferuje kumysnyh zestawy, tace, różnorodne dania, które zostaną docenione przez znajomych.

praca manualna udziałem dzieł sztuki rzeźbienia odzwierciedla piękno dekoracyjnego, również ozdobić swoje wnętrza.

lokalna żywność

Wszystkie lokalne jedzenie różni się niezwykły smak, także znany na całym świecie korzystanie z kumys. Dla prawdziwych smakoszy tego napoju żywności, wykonane z mleka klaczy, będzie prezent powitalny.

Posiada zaskakujący smak koń kiełbasa zaproponował wycieczek wędzonego lub suchej. Kurt mają nietypowy smak kulek, które są suche solone sera.

Doceniać przyjaciół i te owoce, które można zabrać ze sobą słonecznej Kazachstanie. „Sic” można kupić śliwek, gruszek, jabłek odmian na rynku lokalnym.

słodycze

Ponieważ kurs do tenge jest dość stabilny, to jest możliwe, aby znaleźć czekoladę i cukierki kazachskiej, niestandardowe fabrykę cukierków „Rahat” w bardzo przystępnych cenach. Trudno jest znaleźć co najmniej jeden turysta, pojawiła się na terytorium Kazachstanu, które zaprze samego siebie przyjemność wypróbować produkty „rahatovskuyu”. Średnia cena czekoladek 150 tenge. Biorąc pod uwagę, że kurs do tenge jest o jeden do pięciu, to wystarczy po niskiej cenie i wysokiej jakości pysznych słodyczy.

Kazachstan koniak

Co kraj ten kojarzy się z turystami? Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest kazachski jarmułka i lokalne brandy.

Obecnie wybór tego mocnego napoju jest dość szeroki. Ponieważ ma specyficzny smak, lokalne brandy popytu wśród turystów z krajów sąsiednich. Europejczycy z wielkim ostrożny tego napoju alkoholowego, wolą kupować produkty znanych marek. Średni koszt koniaku kazachskiego jest około 700 tenge.

Krajowe czapki z daszkiem, czapki, skullcaps, na której widnieje napis, popularny wśród młodego pokolenia turystów.

Wśród demokratycznych i przydatnych prezentów, które można przywieźć z Kazachstanu, wybierz i kolorowe koszulki. Te produkty są popytu wśród turystów pochodzących z różnych części świata.

drobne upominki

Co jeszcze można pobrać z tego kraju do swoich przyjaciół, rodziny rozszerzonej? Na rynkach lokalnych, rzemieślnicy oferują ogromny asortyment drobiazgów, lalki, monet, magnesy, długopisy, wykonanych z kości, drewna, skóry. Na przykład, zainteresowanie jest mała kopia Golden Man, a także małe drobiazgi, na której obecny moneta 100 tenge.

Zainteresowanie turystów i pamiątka w postaci jabłka, które symbolizuje tę słoneczną i gościnny kraj. Koszt tych małych zakresach pamiątka z kilkuset tenge, w zależności od wielkości, materiału, a także przez zdolność branży turystycznej.

Kazachstan rozwija się bardzo szybko, więc lokalnych rzemieślników pod uwagę innowacje, które odbywają się we współczesnym świecie. Na przykład, wśród wielu pamiątek można znaleźć nietypowe karty pamięci flash, wizytowniki, wykonane w stylu narodowego.

Produkty te będą nie tylko wspaniały sposób, aby zapamiętać te dni, które mogą być przechowywane w Kazachstanie, ale również będą wykorzystywane do jego bezpośredniego celu.

Kurtka, haftowane złotymi i srebrnymi nićmi, budzi prawdziwy zachwyt turystów. Taki produkt może sobie pozwolić wszyscy goście w Kazachstanie, głównie element odzieży krajowego popytu wśród urzędników państwowych i biznesmenów.

Dla miłośników funkcjonalnych i przydatnych pamiątek zalecamy wybranie lokalnego koc haftowane, który nazywa się corp. Zastosuj te produkty są ręcznie w wygodne i miękkie poduszki na stołku lub krzesło. Jest on używany do stołków firmowych skóry, do tego samego rodzaju rzeczy jest niezbędna na wycieczki. Fani oryginalnych ręcznie produktów, otrzyma dar tego unikalnego produktu będzie zadowolony z prezentu.

Wiele podróżni wjeżdżający przyjazną, Południowy kraj, przyniósł tutaj różne kapelusze. Na przykład, zainteresowanie jest prawdziwym kazachski chopon. Ten ciężki pierwiastek w stanie nosić kapelusz, nie wszyscy ludzie, lecz w oryginale jako pamiątki przywiezione z Kazachstanu, może być brane pod uwagę.

Dla fanów małych i kompaktowych pamiątek, lokalni mistrzowie polecam wybrać jasne i kolorowe skullcaps. Prawdziwi koneserzy kultury orientalnej starają się przynieść tych krawędzi jest jarmułka.

Taki przydatny upominek sprowadzone z słonecznego gościnnego kraju, będzie wspaniałym prezentem dla kolegów.

Herbata z Kazachstanu

Prawdziwi koneserzy tego smacznego i zdrowego napoju docenić niepowtarzalny smak niepowtarzalny i autentyczne kazachski herbaty. Wśród wielu marek herbaty, oferowanych w lokalnych supermarketach, specjalny procentowa jest „Rakhmet” i „Assam”. Goście i mieszkańcy starają się nabywać produkty tych marek herbaty.

produkty krajowe prawie nie występują poza granicami kraju, więc prawdziwi koneserzy kuchni kazachskiej, smakosz, lokalni producenci powinni spróbować shubat, pakowanie Talkan bez odchodzenia od Kazachstanu.

W odniesieniu do tego konkretnego napoju jako „Tan”, to teraz całkiem możliwe do kupienia w dużych sklepach spożywczych krajowych, więc nie jest to absolutnie konieczne, aby przejść do samego Kazachstanu.

Oczywiście, aby cieszyć się prawdziwy smak „Thane” smakoszy iść jeszcze na terytorium Kazachstanu.

Te lokalne produkty są dostępne tylko w sklepach spożywczych w Almaty.

wniosek

Kazachstan – kraj o wyjątkowej tradycji narodowych, gastronomii, więc tutaj każdy rok stają się miliony turystów z różnych punktów globu. Oprócz pięknych produktami suszonymi, upominki ze skóry, a także pamiątek ludzie mają tendencję, aby zabrać z tym gościnnym kraju żywności.

Na przykład, trudno jest się oprzeć, aby nie doprowadzić do jerky Kazachstanie. Producenci zadbali, aby ich produkty nie są zepsute, oferując go w pakowane próżniowo.

W niezwykłej pamiątki dla turystów, którzy byli w słoneczny raj, możemy polecić waluty krajowej – tenge. Ponieważ lokalne banknoty mają bardzo kolorowy wygląd, mogą one działać jako niezwykły i użyteczny pamiątkę. Ten pamiątkowy prezent zachwyci znajomych i przyjaciół będzie wspaniałą pamiątką tego niezwykłego kraju.

Jako użyteczny przedmiot, który może być zrobione z Kazachstanu, zaleca doświadczonymi podróżnikami olej „Kyzył maja”. Ten naturalny ekstrakt z kilku roślin leczniczych, które rosną w kraju. W tego oleju stwierdzono unikalny gojenie ran, przeciwzapalne i właściwości przeciwbakteryjne.

Ten produkt jest swobodnie dostępne, można kupić nie tylko w sklepach, ale również w lokalnych aptekach. Jakie inne porady mogą być podane do tych, którzy planują podróż do Kazachstanu?

Aby w pełni korzystać z lokalnych kolor, wybrać odpowiedni pamiątki, produktów żywnościowych, to lepiej, aby znaleźć towarzysza lokalnych mieszkańców na czas trwania podróży.

Opracować program swojej podróży, proszę być lokalna waluta krajowa, i czuć się swobodnie iść na bilety na ten wspaniały, uroczy, pogodny ziemi. Nie ma żadnych ograniczeń w eksporcie żywności oraz pamiątek z Kazachstanu nie ma, więc nie krępuj się jeździć na zakupy.