655 Shares 1364 views

mapa Bangkok Metro: jak korzystać?

Bangkok – to miast. Każdy, kto kiedykolwiek na wakacjach w stolicy Tajlandii, wie o korkach na drogach. Czasami nawet autobus stoją bez ruchu przez kilka godzin. Najlepszym sposobem, aby szybko dostać się z jednego punktu do innego miasta to Bangkok Metro.


funkcje

Nie tak dawno temu, ogromna metropolia dusił w stałych korkach. Ale czternaście lat temu została odkryta pod ziemią, co znacznie złagodzić dróg i pozwoliło turystom zwiedzanie głównych atrakcji stolicy, leżącej w ciągu kilku dni. mapa Bangkok Metro jest bardzo prosta. W przeciwieństwie do zwykłej moskiewskim metrze z wieloma liniami przecinającymi są tylko trzy oddziały. I podziemne są tylko jednym, pozostali reprezentują jednotorowe gruntowych oraz oddzielną linię do lotniska międzynarodowego. Na ogół, te trzy linie stanowią jednolitą strukturę, połączone przejściami i tunele.

Obecnie Metro obsługuje ponad dwieście tysięcy pasażerów dziennie, a łączna długość linii jest prawie trzydzieści kilometrów. Potrzeba nowych roślin jest wysoka, więc przez pięć lat trwają prace w celu zwiększenia długości metra i Skytrain. Linia ta będzie oznaczona w kolorze fioletowym. Metro w Bangkoku w 2016 roku został wzbogacony o kilka nowych stacji. W planach jest stworzenie linii pierścienia, które uproszczenia ruchu linii metra.

Metro Stadion: zielona linia

Linia metra powierzchnia rozciąga się na wszystkich drogach i autostradach, więc ruch jest bez zwłoki i niepotrzebnych przeszkód. Korzystać z tego środka transportu więcej niż połowa wszystkich mieszkańców Bangkoku. Zakup biletów jest za pomocą specjalnych zacisków znajdujących się na wszystkich stacjach bez wyjątku. Są one dość dużo, więc wszystkich tych, którzy chcą kupić bilet nigdy zbudowany. Terminale akceptują małych monet i wymieniać pieniądze papieru zawsze może być pod ręką.

W każdym automacie biletowym przedstawiono schematycznie zielonej linii, które są zakreślony stację z ceną biletu. Kupiony bilet jest w rzeczywistości grube karty, na których obwód drukowany metro Bangkok. Jest to bardzo wygodne i eliminuje możliwość zgubienia. Karta musi być utrzymana do końca podróży.

Bangkok podziemne metro: niebieski oddział

Że niebieski oddział wkrótce zostać przeniesione do pierścienia wylotowego. Obecnie ma trzy ogólne jednotorowe stacja, która, w razie potrzeby, co znacznie upraszcza przeszczepu. Podróżować tokeny są używane, mogą być zakupione za pośrednictwem terminali. Na każdy schemat przedstawia stacje metra Bangkoku ze wskazaniem, można płacić monetami i banknotami. Dla wygody biletów turyści przełączników mechanicznych z Tajlandii do angielskiego. Dla pojedynczych wycieczki zakupione znaki czarne. A jeśli masz zamiar zrobić częste wyjazdy, to będzie łatwiej dostać kartę, które mogą być uzupełniane w miarę potrzeb.

Przy wejściu do stacji są policjanci sprawdzać wszystkie torby bez wyjątku. Ponadto, pasażerowie muszą przejść przez wykrywacz metalu.

Jazda na lotnisko w Bangkoku metra: czerwona linia

Linia do lotniska jest również ziemia, więc szansę być późno dla lotu jest równa zeru. mapa Bangkok Metro pokazuje, że wraz czerwona linia przechodzi niebieski. Jest to również metro Suvarnabhumi, ale pociąg porusza się po trasie bez zatrzymywania się. Zakup biletów odbywa się również za pomocą terminala. Jak w zielonej branży, maszyny przyjmować tylko monety. Pasażerowie mogą wybrać albo regularny pociąg lub ekspresowych. W cenie biletu nie ulegnie zmianie.

Godziny środki bezpieczeństwa metra

Bangkok Metro jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie. Wewnątrz Stacja wszystko jest zrobione dla wygody ludzi, wiele stacji są wyposażone w pochylnie dla osób niepełnosprawnych. Od stolicy Tajlandii są często zalewa wszystkie wyjścia są zabezpieczone przed zalaniem i są wyposażone w zamki. Pomiędzy szynami a platforma zainstalowana szklane drzwi, które otwierają się dopiero po przybyciu pociągu. W czasie, który upłynął od momentu otwarcia metra, nie było ani jednego wypadku lub ataku terrorystycznego.

Stacje metra Bangkok działać siedem dni w tygodniu. Już na sześć w metrze rano otwiera drzwi dla pierwszych pasażerów, a tylko o północy na stacji roboczej zatrzyma. W dni powszednie pociągi przedział wynosi dwie minuty w godzinach szczytu oczekiwanie może trwać do pięciu minut.

Wiele z większych stacjach mają wyjść bezpośrednio do centrów handlowych. Każdy obwód wyjściowy znajduje się pod ziemią. W Bangkoku, w języku rosyjskim, można znaleźć menu w restauracji lub biur podróży ulotki reklamowe, ale nie należy się spodziewać, aby znaleźć mapę metra w ich ojczystym języku. Wszystkie obwody drukowane są tylko w Tajlandii, w rzadkich przypadkach, można znaleźć angielskie tłumaczenie. Jeżeli którykolwiek z turystów jest bardzo potrzebne metro mapa Bangkoku w języku rosyjskim, można go pobrać za pośrednictwem Internetu lub użyć interaktywny interpreter.

Warunki korzystania metra Bangkoku

Warunki korzystania z metra można usłyszeć podczas gdy w pociągu. Są one zadeklarowane w Tajlandii i angielskim. Na ogół są one dość proste: metro jest zabronione wziąć jedzenie i napoje do przeprowadzenia. Również nie powitać przepychanki i działa na schodach. Wszyscy pasażerowie próbują iść w pociągu i wyjdź z niego, ustawieni w dwóch rzędach, co zapobiega wyparcia i wypadki w godzinach szczytu. Zwierzęta wejście metro jest zabronione, nie mogą dostać się tutaj, nawet w zamkniętym Carry.

Czy są zniżki dla podróży w metrze?

Niespodziewanie dla wielu grup cena podróży jest uzależniony od wzrostu. Na każdej stacji wisi listę osób, które mają zniżkę przy zakupie biletu. Na przykład, dzieci w wieku poniżej 14 lat i wzrostu mniej niż dziewięćdziesięciu centymetrów może jeździć metrem w Bangkoku jest całkowicie za darmo. A dzieci w tym samym wieku ze wzrostem ponad stu dwudziestu centymetrów są uprawnieni do pięćdziesięciu procent zniżki. Starsi ludzie podróży na dowolnym transportu publicznego w bilecie kraj bezpłatnego dyskontowej.

Jazda Bangkok Metro zabytków: zielona linia

Niektóre z atrakcji Bangkoku wielomilionowe dostępnych do wglądu bezpośrednio po wyjściu z dworca. Zielona linia jest prawie w całości składa się z różnych elementów, które byłyby interesujące dla turystów. Spróbujmy zidentyfikować najczęściej odwiedzanych atrakcji w stolicy Tajlandii i dworca, w pobliżu których znajdują się:

  • Siam

Jest to najgłośniejszy miejsce w mieście. Oto główne centra handlowe w Bangkoku, a małe sklepy. Stacja idzie prosto do ogromnego centrum handlowego Siam Center. Wokół stacji jest kilka kin i butików na słynnej książce.

  • saphan taxin

Wychodząc od stacji metra w ciągu pięciu minut, aby dostać się na molo. Tam turyści wziąć w wynajem autobusów rzecznych i udać się w podróż w dół rzeki. Wodą roztacza się wspaniały widok licznych kompleksów świątynnych Bangkoku. Po przejściu wielu obcokrajowców zajrzeć do restauracji orientalnej, która za niewielkie pieniądze, można spróbować kuchni tajskiej z najświeższych składników.

  • Chit Lom

Tuż przy wyjściu z metra jest jedną z najpiękniejszych świątyń w mieście Erawan Shrine. W swoim badaniu niektórych turystów z dala pół dnia. W piętnaście minut spacerem od stacji metra jest taras widokowy na Baiyoke Sky, gdzie można również zjeść na tarasie lub w jakiejkolwiek innej restauracji powyżej siedemdziesiątego podłodze.

Metro – jest najbardziej wygodny i szybki transport w Tajlandii, oraz prosty system pozwala poruszać się nawet początkujący stacji turystycznych. Dlatego, idąc na zakupy lub zwiedzanie w Bangkoku, nie wahaj się i czuć się swobodnie dostać się do metra. Ta metoda ruchu znacznie zaoszczędzić czas i daje nowe cenne doświadczenie.