183 Shares 3874 views

Bayern: co zobaczyć w okolicach Monachium


Monachium – bardzo tajemnicze miejsce. Bliskość Alp doprowadziły do niego jakiś specjalny ducha bawarskiej i bliskość do Austrii i Włoch wzbogacił swoją kulturę z nowymi trendami. Uważa się, że pojawienie się miasta – nietypowy niemiecki, a on jest bardziej podobny populacji włoskich, o tyle w lokalnej architektury baroku i rokoka, południowej pasji i zakresu. Jednak nie należy zapominać, że jest to – ogromna i nowoczesna metropolia, ponadto, stolicy państwa federalnego. Więc tu przyjeżdżać, trzeba mieć jasny plan, co warto zobaczyć w Monachium, tak aby nie pomylić i zrobić wszystko.

To miasto zawsze chętnie gości. Jednak na ulicach Monachium turystycznych staje się jeszcze bardziej zatłoczone w lecie, zwłaszcza w sierpniu, kiedy obchodzony Summerfest (lato wakacje); Na początku października w Oktoberfest – Beer Festival, który przyciąga z całego Niemczech; aw dni przed Bożym Narodzeniem. Jest to bardzo przyjemne miłośników przyrody – wszędzie dużo parków, jezior i miłośników zakupów z pewnością docenią dobre zakupy w Monachium. Aby shopaholics nie skręcając zakupy jak wściekłe kilku deptaków zarezerwowanych dla nich, które są rozmieszczone jako elitarne butiki światowych marek i wariantów demokratyczną – H & M, Zara, C & A, Bershka, mango i innych. Chodzić na „złotego trójkąta” miejscowych miłośników zakupów – na ulicach Noyhauzershtrasse, Maximilianstrasse i Kaufingerstraße. Jest również możliwe do zbadania obszaru położonego pomiędzy Karlsplatz, Marienplatz i Odeon.

Miłośnicy starożytności też mają coś do zobaczenia w Monachium. Zacznij swoją znajomość z starożytnego miasta powinien być centralnym Marienplatz. Na jej pierwszą rzeczą jest, aby dostać się do tarasu widokowego na kopułę kościoła św Piotra, który wraz z innymi Fraukirhen świątyni, jest znakiem rozpoznawczym stolicy Bawarii. O wysokości 100 metrów miasta pojawi się przed tobą w całej okazałości, a będziesz w stanie uporządkować, gdzie iść dalej. I powinien poruszać się w kierunku Karlsplatz. Ten obszar można dojechać metrem (art. Karlsplatz-Stachaus), jednak będzie bardziej interesujący chodzić po ulicach i Noyhauzenshtrasse Kaufingerstraße, gdzie wiele kolorowych sklepów.

Na Karlsplatz mieć dwie rzeczy oznaczone 2 i 3 na liście „Co warto zobaczyć w Monachium.” Jest to piękny budynek Ministerstwa Sprawiedliwości i ogród botaniczny z zabytkowych fontann, ozdobione postaciami, uderzając monumentalności i okazałości. Ponownie wprowadź starówkę przez Karlstor (Karl Gate) i spacer krętymi średniowiecznymi uliczkami. Pamiętaj, aby odwiedzić słynne muzea w mieście. Miłośnicy sztuki nie powinien przegapić szansy i dostać się do jednej z największych galerii sztuki na świecie – Alte Pinakothek, który szczyci się kolekcją malarstwa wielkich mistrzów – Leonardo da Vinci, Dürera, Rubensa, Rembrandta. Miłośnicy samochodów będzie dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy w Muzeum BMW i Niemieckiego Muzeum Techniki.

Na północnych obrzeżach miasta znajduje się wioskę olimpijską, zbudowany na Igrzyska w 1972 śmiały projekt olimpijskiej złożonej ciekawym dachem w formie gigantycznej sieci. Ona, podobnie jak wysokość prawie trehsotmetrovoy wieży, i jest uważany za nowoczesny symbol miasta. Dla turystów, którzy przyjeżdżają z dziećmi, też, że jest coś do zobaczenia w Monachium. Hellabrunn Zoo zostało założone w 1911 roku, jest to najstarszy na świecie! Najstarszy budynek – Elephant House, wzniesiony w 1914 roku, nadal może być postrzegana, choć trzeba, oczywiście, zupełnie innego pasażera. Ten zoo po raz pierwszy wynalazł pojęcie dobrostanu zwierząt w strefach klimatycznych, ich siedliska (model obecnie przyjęła wiele ogrodów zoologicznych świata). Nie można przegapić wizyty w planach i ogród angielski z chińskiej pagody, stawami i licznymi pivnymi- „ogródek piwny”.

Podczas podróży do Bayernu Monachium nie bój się odejść. Co warto zobaczyć w okolicy? Po prostu trzeba zobaczyć kompleks Pałacu Nymphenburg. Ta letnia rezydencja królów bawarskich zbudowanych w XVII-XVIII wieku. I łączy style baroku i rokoka. Nie zaprzeczają sobie przyjemność i odwiedzić co najmniej jednego z wielu zamków w Bawarii, na przykład, Schloss Blutenburg, zachowując pamięć o zakazanej miłości następcy księcia Bawarii do córki prosty fryzjera.