325 Shares 1537 views

Maori: Aborygeni Nowej Zelandii

Maori – Nowa Zelandia tubylcy, mieszkańcy Polinezji narodami, pierwszy postawił stopę na ziemi tego kraju. Dokładna data nie jest znana osada na wyspie, a różne źródła historyczne mówią, że było to około od VIII do XIV wieku. W Nowej Zelandii Maori populacja wynosi nieco ponad 500 tys. Osób. Kwota mniej niż 10 tys. Ludzie Przedstawiciele osób mieszkających w Australii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady.

W wyniku licznych wojen z Anglikami, którzy przybyli na wyspę w XIX wieku, a także nowe choroby pochodzą z białych ludzi, mieszkańcy Nowej Zelandii znacząco zmniejszyły ich liczbę. Dziś są one w mniejszości i stanowią około 15% populacji czterech milionów kraju, ale mają możliwość wypowiadania się w języku ojczystym. Język Maorysów w Nowej Zelandii, wraz z angielskim, jest oficjalnym. nazwa Maori kraju brzmi jak Aotearoa ( „długa biała chmura”). Taki tytuł dostała pierwsze Polinezyjczycy, zbliżył kajak do brzegu. Wyspa owinięto w gęstej mgły i konfiguracji wyglądało chmury.

Kraj ten zajmuje 2 duże wyspy, północ i południe i około siedmiuset małych wysp. Więc to jest geograficznie znajduje się w Nowej Zelandii. Aborygeni, większość terenu zajmowanego przez kraj Wyspie Północnej. Ten obszar gejzerów i rzek. W północno-zachodniej części wyspy Cape Północnej jest Cape Reinga. Jest to miejsce, gdzie Pacyfiku i Morze Tasmana, to jest bardzo ważne w mitologii i tradycji Maorysów. Ocean i morze symbolizują męski i żeński. I osiemset drzew rosnących na Cape i zakorzenione w morzu, zgodnie z tradycją prowadzi dusze zmarłych Maorysów na ich duchowego domu.

Nowoczesne aborygeni z Nowej Zelandii do dziś zachowują tradycje swoich przodków. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w obrzędach, ale również w codziennym zachowaniu. Uroczystość z ciepłe i przyjazne powitanie ludzi są dobrze znane poza granicami Nowej Zelandii. Gdy dwie osoby spotykają się bliżej i dotknąć ich czoła i nosa, zamykając oczy i zatrzymując się na chwilę. Walka Maori dance „hack” widział wszystkich zainteresowanych rugby. Nowa Zelandia reprezentacja wykonuje go przed każdym meczem.

Maori rodowa pogańska religia, która jest obecnie częścią wyznają mieszkańcy Nowej Zelandii, na podstawie czczenia bogów panteonu obschepolineziyskogo tej kwoty, wraz z obrazami przodków często rzeźbione z drewna. Rękodzieła krajowych, rzeźba w drewnie, jest zdominowany przez spiralne wzory.

Powszechnie wiadomo, dzisiaj Maori Moko ma dla tego ludu szczególne, święte znaczenie. Tradycyjnie, tatuaż pokryć całą twarz mężczyzny, a czasami ramiona i biodra. Tatuaż ujawnia nie tylko status społeczny i pochodzenie właściciela, ale również wykorzystać do wzmocnienia wewnętrznych połączeń w organizmie, aby przyciągnąć niezbędnej energii i odwrotnie, na ulgę od niepotrzebne. Kobiety Maori, że istnieją bardziej wyrafinowany wygląd, tak ciało kobiety rzadko ozdobione Moko.