771 Shares 7823 views

dżem śliwkowy z kakao – smakowity kąsek

Czy jesteś zmęczony banalnej dżemu z truskawek, porzeczek i wiśni? Aby zadowolić domu oryginalne i bardzo smaczne leczyć? Następnie przeczytać ten artykuł uważnie, pokażemy, jak gotować dżem ze śliwek z kakao. Smakowity deser pod warunkiem. Dodatkowo, jam jest bardzo popularny wśród dzieci.

Przepisy śliwek dżem z kakao

Do przygotowania potrzebujemy:

  1. Około 5 kg niebieskie śliwki. Wybiera tylko dojrzałe i soczyste owoce.
  2. Około 1 kg cukru.
  3. Opakowanie kakao.

Śliwki dżem z procesu gotowania kakaowym

Pierwszą rzeczą, którą trzeba dokładnie umyć śliwki pod zimną bieżącą wodą, a następnie usunąć nasiona, a miąższ pokroić na kilka części. Złożyć pokrojone owoce do dużego kontenera, a sami w tym czasie, syrop pożyczek.

Aby to zrobić, wlać do rondla i pół szklanki wody i dodać kilo cukru. Stawiamy na ogniu i doprowadzić syrop do wrzenia, ciągle mieszając do rozpuszczenia cukru.

Po zagotowaniu, zmniejszyć ogień i pozostawić na patelni na kuchence jeszcze przez około 10 minut. Nie zapomnij mieszać. Przed zamknięciem, dodać kakao. Musimy liczyć się następująco: 1 łyżeczka na 1 kilogram śliwek.

Mieszać kakao. I ostatni etap – dodanie śliwek. Warto zauważyć, że nie ma śliwki gotowania dokładny czas. Trzeba stale monitorować zacięcie. Jej kolor powinien zmienić od jasnoróżowego do ciemnej czekolady. Kakao pomaga również do zmiany koloru, więc trzeba ściśle monitorować czas parzenia i usunąć go z pieca, lub dżem smakuje lekko gorzki, ale nie chce, prawda?

Dobra rada: zanim będziesz strzelać, dodać wanilię. To nie jest koniecznie, ale smak będzie bardziej wyrafinowane i oryginalne.

Teraz można wlać powidła z kakao na banki i korka. Nie zapomnij sterylizować je wcześniej. Bon appetit! Taki przysmak może być żadnych wątpliwości karmienie na świąteczny stół.

Mamy przyjemność zaprezentować kolejny ciekawy przepis: Dżem ze śliwek i kakao z orzechami.

dodać nakrętki

Zagotovte takie składniki:

  1. Śliwki – 1 kg.
  2. Cukier – funt.
  3. Kakao.
  4. Orzechami.

Najpierw trzeba przejść bezpośrednio do odpływu. Dokładnie umyć je pod bieżącą wodą, a następnie trzeba usunąć nasiona, a następnie wyciąć owoce na kawałki mały rozmiar.

Pokrojone śliwki przesuwamy do głębokiej patelni, wlać cukru (trzeba wziąć pół porcji) i pozostawić na noc lub na 10-12 godzin, aby pozwolić sok owocowy i cukier się rozpuści. Jeśli to konieczne, śliwki cukier może stać nawet do 20 godzin. Można zatrzymać się kilka razy z drewnianej łopatki.

Po upływie czasu w garnku trzeba dodać resztę cukru i łyżkę kakao łyżka ze zjeżdżalnią.

Teraz trzeba oczyścić orzechy włoskie i pokroić na małe kawałki. Dodaj do kanalizacji. Wszystkie składniki są dokładnie wymieszane. Cóż, jest to już możliwe, aby umieścić na kuchence. Skręcamy na umiarkowanym ogniu, poczekać, aż bulion dojdzie do wrzenia. Po tym, wyjeżdżamy na piec jeszcze około pół godziny. Ważne jest, aby mieszać jam, a więc nie jest spalany, a także cukier rozpuszczony.

Podczas gdy delikatność parzona, wysterylizować słoiki, a następnie posypać go do nich. Zakasać banków. Zostaw powidła z kakao w chłodnym i ciemnym miejscu, aż ostygnie. Po to może być ukryte w lodówce lub piwnicy.

Konkludując

Dżem ze śliwek i kakao – prawdziwy unikat w zimie. Będzie to doskonały deser. Ponadto, można go dodawać do ciast i naleśników. Ciesz się apetyt i dobre samopoczucie! Niech zima będzie smaczne i przytulne dzięki pyszne blanki przygotowane wam! dżem śliwkowy z kakao zachwyci każdą smakoszem!