280 Shares 8361 views

hub USB: oznaczenie, opis, rodzaje urządzeń

Początkowo, interfejs USB przeznaczony do podłączenia sprzętu telekomunikacyjnego i komputerowego. Stopniowo jednak stał się głównym typ, który łączy większość urządzeń, takich jak klawiatury, komputera myszy, modemy, zewnętrzne dyski twarde, oświetlenie, chłodnice, a nawet ekspres do kawy. Większość urządzeń peryferyjnych dzisiaj podłączyć do komputera poprzez interfejs USB. W rezultacie, nie było problemu, takie jak brak dostępnych portów. Aby rozwiązać ten problem, można tymczasowo odłączyć urządzenie nieodebrane, a tym samym zwolnić złącze, można użyć specjalnego urządzenia, takiego jak koncentrator USB.


Co to jest koncentrator (hub)?

To urządzenie jest niedrogie urządzenie, które zawiera dwa lub więcej otworów. hub USB Jest podłączany do wolnego gniazda w komputerze. To daje możliwość korzystania z większej liczby urządzeń za pośrednictwem tego typu interfejsu. Zaletami tych urządzeń to zmniejszenie zużycia głównego portu w komputerze. Istnieją cztery rodzaje węzłów. Rozważmy każdy z nich.

karta wewnętrzna płyty głównej komputera (PCI USB)

Hub USB jest podłączony do płyty głównej komputera za pomocą dostępnego typu slot PCI. Jeśli nie są zaznajomieni z urządzeniem komputerowym, to ustawienie nie jest niezależnie zalecane. Zaletą tej piasty jest możliwość zainstalowania w wersji PC nowego interfejsu 3.0, czy obsługuje wersji 1.0, 1.1 lub 2.0. To prawda, że jest konieczne, aby zaktualizować oprogramowanie.

Zewnętrzna nie zasilany koncentrator USB

Ten typ urządzenia jest tanim i prostym urządzeniem. To łączy się bezpośrednio do portu na komputerze osobistym. Korekta nie jest warunkiem, piasta jest natychmiast gotowy do użycia. Takie urządzenia są zwykle bardzo kompaktowy i idealnie nadaje się do posiadaczy komputerów przenośnych i stacjonarnych. Należy jednak pamiętać, że niektóre z urządzeń peryferyjnych podłączonych do interfejs USB, wymagają zasilania poprzez złącze. Na przykład, skanerów, drukarek, aparatów cyfrowych i innych. Ten typ koncentratora nie jest w stanie zapewnić zasilanie urządzenia zewnętrznego, zwłaszcza jeśli podłączyć wiele urządzeń tego typu.

Zewnętrzna zasilany koncentrator USB

Urządzenie to łączy się również do wolnego portu w komputerze. Różnica polega na wewnętrznym lub zewnętrznym zasilaniem 220V. Przemywanie przeprowadza przelotowo urządzeń peryferyjnych dołączonych do koncentratora.

Komputer zewnętrzny USB-karta

Te USB-rozgałęźniki są idealne dla laptopów. Te urządzenia są podłączone do portu dedykowanego, który znajduje się na panelu bocznym na komputerze przenośnym. Taka piasta jest w stanie zapewnić dwa dodatkowe złącze USB. Jeśli złącze jest w tylnej części komputera, a następnie pożądane jest, aby nabyć przedłużacza. To pozwoli umieścić piastę w miejscu wygodnym dla użytkownika.