127 Shares 5191 views

Dlaczego trzeba Switch zarządzalny

Zasada działania sieci komputerowych jest podłączenie różnych urządzeń (komputery osobiste, peryferyjnych urządzeń) w jednym systemie z zaledwie dwóch komponentów sprzętowych: routery i przełączniki. Za pośrednictwem takich urządzeń, wszystkie elementy sieci mogą komunikować się ze sobą oraz z innymi sieciami. Zewnętrznie, przełączniki i routery wyglądają podobnie, ale mają różne funkcje. W tym artykule skupimy się na pierwszym urządzeniu, a na takie oddzielenie ich formę jak zarządzanym przełącznikiem. Więc, jaki rodzaj sprzętu?

Cel i rodzaje przełączników

Urządzenia te są wykorzystywane do tworzenia sieci w ramach jednego budynku lub konkretnego obszaru. Przełączniki połączyć komputery, serwery, drukarki, skanery, tworząc w ten sposób sieć zasobu współdzielonego. Takie urządzenia mogą pracować jako kontroler, który ma pozwolić na różne elementy w celu zapewnienia dostępu do informacji oraz interakcji z innymi uczestnikami. Poprzez zapewnienie takiego dostępu i podziału zasobów danych, zwiększyć wydajność przełączników sieci.

Istnieją dwa rodzaje takich urządzeń: zarządzany i niezarządzanych. Ostatnie prace na standardowym szablonie. Użytkownik nie może dokonać w nim zmian. W domu sieć zdecydowała się korzystać z tego typu. Zarządzany przełącznik pozwala na dostęp do programowania. W związku z tym jakość, zapewnia wysoką elastyczność systemu. Wynika to z faktu, że udało przełącznik mogą być konfigurowane i monitorowane zdalnie lub lokalnie do zarządzania ruchem sieciowym i dostęp do niego. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo tego typu urządzeń.

Przełącznik sterowany: parametry techniczne

Takie urządzenia są w stanie wspierać wiele różnych funkcji, aby dokonać zmian w ustawieniach urządzenia. Operator może łączyć się z jednym urządzeniem wspornikowym ołowiu i użyć CLI skonfigurowanie funkcji urządzenia. Ponadto, urządzenie może być sterowane za pośrednictwem protokołu SNMP, Telnet, SSL i ssh. Kontrolowane przełącznik może obsługiwać zaawansowane funkcje (RSTP, MSTP, STP), jeśli sieć (pomiędzy urządzeniami i komputerami) istnieją dwa lub więcej tras. Jeśli użytkownik potrzebuje, aby wzmocnić poziom bezpieczeństwa sieci, można ustawić specjalną funkcją 802.1 X, ACL. Zarządzane rodzaje przełączników, w zależności od zadania, jest w stanie obsługiwać wiele sieci VLAN. Takie urządzenia mogą zapewnić wysoką niezawodność i stabilność sieci komputerowych.

wniosek

Rozwój nie jest w miejsce sprzętu sieciowego. W tej branży, zawsze są nowe urządzenia. Niektóre z nich są przeznaczone do tworzenia sieci komputerowych za pomocą przewodów miedzianych, podczas gdy inne – na na podstawie sieci technologii światłowodowych. Podobnie, bardzo szybko i omówione urządzenie. Na przykład, można zobaczyć sieci komputerowej, która kontroluje poziom sterowany przełącznik 2 lub 3 poziom. Popularność tych urządzeń wynika z powszechnej komputeryzacji, ponieważ teraz połączone w jeden system i telefonii oraz telewizji i internecie, a nawet sieci bankowej.