116 Shares 1450 views

Jak podłączyć ByFly WiFi. Podłączanie i konfiguracja ByFly WiFi

Zazwyczaj połączenie WiFi ByFly wiele trudności nie ma znaczenia. Jednak niektórzy użytkownicy mają problemy z konfiguracją modemu lub routera. Aby uzyskać informacje na temat łączenia ByFly WiFi, itd. Zostaną omówione. Sugeruje kwestie do rozważenia są standardowe, ale w popularnej modyfikacji „Promsvyaz-M200” jest zaznaczony jako router modelu. Dla ustawienia modemu ByFly – nie jest to najbardziej skomplikowana operacja. Ale wszystko po kolei.


Jak podłączyć ByFly WiFi: niezbędne warunki podstawowe

Przede wszystkim, w sprawie zawarcia umowy o świadczenie usług, aby zwrócić uwagę na wskazanie konkretnych danych, takich jak login i hasło, które zostaną wykorzystane podczas łączenia się z siecią.

Druga kwestia jest związana z otrzymanym od dostawcy sprzętu. Na początku wystarczy podłączyć router do komputera i zainstalować sterowniki dla niego. Jeśli instalacja systemu operacyjnego w trybie automatycznym nie są konieczne jest użycie specjalnego dysku, który posiada wszystkie niezbędne oprogramowanie. To musi być obecna w zestawie z zakupem sprzętu podstawowego.

Wreszcie, musimy upewnić się, że na laptop lub komputer stacjonarny ma bezprzewodowy moduł WiFi, zainstalowane odpowiednie sterowniki do niej, a ona pracuje normalnie. Trzeba zrozumieć, że bez obecności takiego modułu w systemie i sterowników zainstalowanych mu mówić o połączenie bezprzewodowe nie jest konieczne. Oddzielnie pamiętać, że niektóre modele przełącznika komunikacji laptopy mogą być wykonane specjalnego przełącznika na panelach bocznych, za pomocą skrótów klawiaturowych fn lub w jakiś inny sposób. Jest to bardzo ważne, ponieważ dalsze rozważenie połączenia internetowego bez tego nie ma sensu.

Sprawdź schemat elektryczny

Co do zasady, na pytanie, jak połączyć ByFly WiFi, moduły przyłączeniowe kwestia nie powinna być zbyt. Dla tych celów, standardowy kabel ze złączem RJ-45, zwany innego przewodu poprawki.

Jak skonfigurować WiFi na ByFly? To proste. Na urządzeniu głównym łączy z operatorem sieci kablowej, ale będzie musiał użyć bezpośredniego połączenia z terminalem początkowo do konfiguracji urządzenia. Konieczne jest tylko na pierwszym etapie instalacji niezbędnych wartości parametrów, aw przyszłości nie będzie konieczne. Po zapisaniu ustawień, będą one miały zastosowanie do wszystkich sieci virutalnoy.

Ustawienia WiFi na ByFly «Promsvyaz”

Tak więc, system jest gotowy do pracy. Pierwszym krokiem w rozwiązywaniu problemu jak skonfigurować WiFi na ByFly będzie wejście do interfejsu routera, który jest w rzeczywistości, będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo komunikacji.

Aby to zrobić, należy użyć dowolnego zainstalowanego systemu przeglądarki internetowej (choć sam Internet Explorer i Edge, jest obecny w systemie Windows 10). Oprogramowanie tego typu jest nic szczególnie niezależne.

Dostęp do interfejsu

Teraz ByFly modem WiFi-korekta zostanie dokonana na niższy napędzany systemem. W pasku adresu 192.168.1.1 przepisuje. W standardowej konfiguracji jak login i hasło to admin. Jeśli router z jakiegokolwiek powodu błędu ustawienie można zresetować, naciskając odpowiedni przycisk na tylnej stronie urządzenia lub odłączenia go od sieci na około 10-15 sekund.

Niektórzy użytkownicy powinni zachować dłuższy odstęp (około 15 minut), ale myślę, że nie jest to konieczne.

Teraz kwestia jak skonfigurować WiFi na ByFly rozpoczyna się najbardziej podstawowe. Interfejs routera jest wpisany. Użyć zakładki Interface Setup, gdzie pierwotnie trzeba umieścić na typ połączenia PPPoE (pole ISP).

, сводится к следующему: нужно будет ввести логин и пароль, которые были указаны в договоре. Na tym etapie, na pytanie jak skonfigurować WiFi na ByFly, jest następujący: należy wprowadzić login i hasło, które zostały określone w umowie. Ponadto, jest to bardzo ważne w dziedzinie Most Inetrface trzeba ustawić aktywację (zauważ aktywnego punktu).

Podobne działania są wykonywane na linii domyślną trasę z instalacją czeniem na wniosek 30 minut.

Zapisz zmiany i przejść do zakładki Wireless. Teraz WiFi ByFly ustawienie ( „Promsvyaz” -Fashion przyjąć tylko jako przykład) oznacza, wprowadzając następujące parametry:

  • uaktywnij punkt dostępu;
  • Broadcast SSID ustawić tak;
  • nazwa SSID sieci polu wpisz dowolną nazwę;
  • typ uwierzytelniania wybrać PSK2 WPA;
  • w polu Klucz współdzielony, wprowadź hasło wymyślone połączenia dostępu;
  • Zapisać zmiany klikając przycisk Zapisz.

ustawienia systemowe

Chodzi o to, że po wszystkich przeprowadzonych transakcji oraz połączenia i sieci muszą zarobić. Ale zdarza się, że system operacyjny jest automatycznie skonfigurowane ustawienia nie dostrzec. W tym przypadku pytanie, w jaki sposób połączyć ByFly WiFi, będzie zapewnienie, że pewne zmiany ustawienia karty sieciowej.

Wymaga to, aby wejście do sekcji sterowania siecią i wspólnego związku, który jest umieszczony w normie „Panel sterowania” (gdyż może to spowodować ncpa.cpl polecenia z konsoli „Run”).

Tu trzeba wybrać żądane połączenie sieciowe i przystąpić do zmiany właściwości karty sieciowej. We właściwościach sieci, wybierz ustawienia protokołu IPv4 (zazwyczaj stosowane jest czwarta wersja podstawowego związku, zamiast sześciu).

Aby ustawić 192.168.1.1 bramy, i na własny adresy wewnętrzne zmiany na ostatnią cyfrę 2. Pozyskiwanie adresów DNS, czy wszystko działa, można pozostawić ustawienia automatycznego odbioru.

Co jeśli DNS nie działa?

Ale co zrobić, gdy połączenie nie działa, nawet gdy ustawienia są automatycznie narażony? W większości przypadków, problem jak połączyć ByFly WiFi, może być rozwiązany poprzez ręczne ustawienie adresów DNS serwera.

To odnosi się do wskazania parametrów konfiguracyjnych czwórki i ósemki na podstawie bezpłatnych usług Google. Nie lubię tej opcji? Ustawienia Yandex użytku lub po prostu dokonać pełnego resetu parametrów cache DNS sprzątanie w wierszu poleceń ipconfig / flushdns.

Po wydaniu polecenia jest pożądane, aby ponownie uruchomić system i upewnić się, że działa.

Pytania preferencje proxy

Na marginesie warto zauważyć, że niektóre systemy Użyj serwera proxy dla adresów lokalnych jest domyślnie włączona. Ten parametr ma wpływ na sieć i dostęp do komputerów, które są w nim.

Ustawienia protokołu IP potrzebne do uzyskania dostępu do dodatkowych opcji i uniemożliwić korzystanie z serwera proxy, jeśli nie zapewnia ustawienia komunikacyjne usługodawcy. Wątpliwe jest, oczywiście, że oryginalne proxy służy jednak sprawdzić ustawienia nie zaszkodzi. Ponadto, można eksperymentować z jeszcze adresów. Można wprowadzić adres IP ręcznie, ale tylko w taki sposób, aby odróżnić go od adresu bramy przez co najmniej cztery do pięciu kilkunastu. To znaczy, jeśli router ostatnia cyfra 0 lub 1, pod adresem komputera musi zawierać na końcu wartości 40 lub 50.

Wreszcie, nie jest jednym z powodów, dlaczego połączenie nie działa, jest użycie VPN. Przynajmniej na etapie dostępu do zasobów odblokowane tej funkcji, pożądane jest, aby wyłączyć. A prędkość internetu będzie wyższa, a odpowiedź standby strona zostanie zmniejszona, i że w rzeczywistości wynikiem po prostu pojawia się błąd jak 504: Gateway Timeout, wskazując, że brama domyślna nie jest dostępna, lub prościej – sam router, ruter Kojima lub modemu.

krótkie podsumowanie

Jak już widać z wszystkimi wyżej składania, bardzo połączeń WiFi ByFly nic szczególnie nie jest trudne. W zasadzie, wszystkie działania są bardzo podobne do połączenia z ISP „Rostelecom” (przynajmniej podstawowe parametry wykorzystywane przez router i jego ustawienia wyglądają tak samo). To jedyna różnica polega na tym, że pierwszy operator często wykorzystuje schemat Bridge, a drugi opiera się na pracy w sieci w trybie PPPoE. Co do reszty, realizacji tych prostych reguł ustawienia połączenia, można je stosować do dowolnego urządzenia i operatorów (operatorów), jeśli z jakiegoś powodu automatyczne parametry konfiguracyjne nie jest możliwe.