537 Shares 9545 views

Dlaczego na komputerze nie ma dźwięku

Trudno sobie wyobrazić nowoczesny komputer, który nie ma możliwości odtworzenia pełnoprawnego dźwięku. Jest to zrozumiałe dla producentów płyt głównych i posiada długie zintegrowane rozwiązania dźwiękowe w swoich produktach. Właściwie to dlatego popularność dyskretnych kart dźwiękowych jest teraz niższa niż kiedykolwiek. Wiele produktów oprogramowania po prostu odmawia uruchomienia, jeśli w konfiguracji komputera nie ma urządzenia dźwiękowego, ale jest to oczywiście skrajne. Oczywiście wszystkie powyższe dotyczą zwykłych komputerów (domowych, multimedialnych). Nie jest rozpatrywany wąsko (w bankomatach, kasach biletowych).


Jeśli w komputerze nie ma dźwięku, to dla większości użytkowników jest to katastrofa. W rzeczywistości nie ma powodów do obaw: współczesne zintegrowane kodeki są rzadko spotykane, więc aby przywrócić wydajność, trochę czasu wolnego, dostępu do Internetu i oczywiście pragnąć, aby wszystko sam sobie radzić.

Dlaczego nie ma dźwięku na komputerze? Powody mogą być bardzo zróżnicowane, dlatego od razu jest to niemożliwe do stwierdzenia coś. Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego na komputerze nie ma dźwięku, musisz konsekwentnie sprawdzać cały system dźwiękowy. Oczywiste działanie, które z jakiegoś powodu jest czasem ignorowane przez użytkowników sprawdza głośniki. Kolumny zawierają, na blasku żarówki są przekonani o ich skuteczności, ale przewód łączący głośniki i komputer jest zapominany. Czasami jest to bolą stopa czy coś innego podczas czyszczenia, w wyniku czego użytkownik zaczyna wyszukiwać fora, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, dlaczego na komputerze nie ma dźwięku. Należy sprawdzić, czy wtyczka głośnikowa jest wyciągnięta z zielonego złącza karty dźwiękowej. Czasami jest wstawiany częściowo, więc nie ma dźwięku.

Następnym możliwym powodem jest nieprawidłowe ustawienie dźwięku na komputerze. Nowoczesne mapy od dawna nauczyły się wydawać dźwięk wielokanałowy. Jeśli głośniki są takie same, ale tryb Stereo jest ustawiony w ustawieniach sterownika, niektóre kanały nie będą działać. Zaznacz tutaj: "Start – Panel sterowania – Dźwięk – Konfiguruj". Ogólnie rzecz biorąc, jest to uniwersalna reguła: konfiguracja kolumn i ustawień musi się zgadzać.

Użytkownicy zainteresowani tym, dlaczego na komputerze nie ma dźwięku, interesujące może być poznanie statystyk, zgodnie z którymi główne problemy z dźwiękiem są powiązane z kierowcą. Jeśli w komputerze znajduje się kilka kart dźwiękowych, należy przypisać do niego głośniki. Postępuj zgodnie z powyższą ścieżką, określ żądane urządzenie odtwarzające i kliknij przycisk "Domyślnie".

Następnym powodem jest problem z samym sterownikiem karty dźwiękowej. Początkujący mogą nie wiedzieć, że aby nowy komputer mógł odtwarzać dźwięk, musisz zainstalować odpowiedni sterownik. Można go znaleźć na dysku, który płynie z płytą główną (komputer). Jeśli nie ma takiego dysku, musisz otworzyć instrukcje na płycie głównej, znaleźć nazwę rozwiązania dźwiękowego w specyfikacji i pobrać sterownik z sieci.

W niektórych przypadkach zdarza się niesamowity zbieg okoliczności: kierowca jest zainstalowany, ale nie ma dźwięku. Dzieje się tak z powodu niedopasowania między kartą dźwiękową a sterownikiem. Konieczne jest ponowne zainstalowanie tego ostatniego. Jest to raczej zjawisko dość rzadkie.

Jedną z najczęstszych przyczyn jest dźwięk wyłączenia oprogramowania. To bardzo proste rozwiązanie, ale tylko przez tych, którzy wiedzą, gdzie i co prażyć. W prawym dolnym rogu pulpitu znajduje się ikona głośnika. Kliknij lewym przyciskiem myszy i sprawdź, czy suwak nie znajduje się na dole. Lekko pod suwakiem znajduje się obraz kolumny, jeśli na karcie jest przekreślony napis, a następnie dźwięk jest wyłączony: naciskamy tylko raz, a ikona znika – jest dźwięk!