340 Shares 8423 views

Jeśli komputer jest włączony od początku

Osoba, która nie może korzystać z komputera, wydaje się teraz rodem z epoki kamienia. Technologia cyfrowa jest zintegrowany we wszystkich głównych obszarach życia społecznego: nawet prosty telefon komórkowy, którego celem wydaje się być na wykonywanie i odbieranie połączeń, dawno temu dostał własny procesor, akceleratory wideo, dostosowane przez system operacyjny. Stwarza to ogromne zapotrzebowanie, które starają się zaspokoić OEM.


Wszystko to jest logiczne i przewidywalne. Ale w warunkach konkurencji z powodu szybkiego tempa nowych komponentów sprzętowych są często dostarczane do urządzeń rynkowych mających pewne problemy ze zgodnością. Czy można się dziwić, że niektórzy użytkownicy nie będą włączeniu komputera po raz pierwszy? Może to wynikać z wad produkcyjnych lub cechy całej serii prac z już zainstalowane w systemie. W tym artykule, będziemy wskazywać niektóre z głównych powodów, dzięki którym komputer jest włączony po raz pierwszy.

Może powinniśmy zacząć od najprostszej sytuacji. Chociaż po przeglądzie, może wydawać się powszechne, początkującym użytkownikom, po raz pierwszy do czynienia z podobna, nie był rozbawiony. Cokolwiek to było jednym z powodów, dla których komputer nie uruchamia się od pierwszej chwili – naruszenie styku elektrycznego kabla sieciowego. Gniazdo i przewód łączący ten blok może być złej jakości i stosunkowo duży pobór prądu nie przestaje wykonywać swoje funkcje. Nawiasem mówiąc, w tej sytuacji, czasami komputer nie włącza od pierwszej chwili, ale „start up” z drugiej. Tak, zdarza się czasami. Zwykle problemem jest utrata kontaktu z wtyczką gumową wewnątrz odlewu. Zdecyduje się zastąpić.

Innym powodem, z powodu którego komputer nie włącza się za pierwszym razem – awaria zasilania. Zasilacz – jest to dość skomplikowane urządzenie, w którym rozbieżność dowolnego parametru powoduje katastrofy wydajność całego obwodu. w wielu sklepach konsultanci polecam zakup droższych źródeł, zamiast tanich chińskich, i są one absolutnie prawo. W masowej produkcji uratować budżet na wszystko, bardzo uproszczony schemat. Wynik – komponenty niestabilności i nieprzewidywalne działanie.

Tanie modele mogą być używane, ale tylko wtedy, gdy ich rocznej wymiany. Rozwiązanie – Sprawdzić działanie drugiej jednostki.

Jeśli komputer nie włącza się, ćwierkania, powodem może być to wina płyty głównej, części lub wynikające niezgodności (w przypadku podłączenia nowego sprzętu). Squeak sygnały o problemach, które są w stanie zidentyfikować system BIOS autotestu. Musi być odłączony od jednostki systemowej, należy otworzyć pokrywę boczną i wizualnie sprawdzić, czy karta graficzna znajduje się w gnieździe – Jeśli podejrzewasz, że trzeba włożyć ją całkowicie w celu zapewnienia niezawodnego kontaktu elektrycznego. To samo należy zrobić z modułów pamięci. Jeśli problem nie ustąpi, konieczne jest sprawdzenie skuteczności każdego modułu z osobna. Nowy sprzęt musi być usunięty – może z powodu, że tam jest.