757 Shares 8045 views

Whisky Tullibardine: Opinie

Tullibardine – Whisky, nasz konsument jest jeszcze mało znana. I konieczne jest, aby szybko nadrobić zaniedbania. Od tego single malt whisky z regionu Highland, zasługuje na uznanie międzynarodowe. Jest łatwe do picia, a wysokiej jakości produkty gorzelni jest wykonana według starych receptur. Ponadto znak towarowy „Tallibardin” produkuje szeroką gamę próbek rocznika. Według słów amerykańskiego pisarza Marka Tven, zbyt wiele z niczego – to jest złe, ale dużo dobrej whisky jest ledwo wystarcza. Jest to dość popularne wyrażenie odnosi się do Tullibardine. Opinie mówią, że jakość destylatu w pełni spełnia wymagania najbardziej wymagających koneserów męskich napojów. W tym artykule przyjrzymy się historii pojawienia się na rynku tej marki. Ponadto, w oparciu o informacje zwrotne od klientów, staramy się zrozumieć charakterystykę produktów gorzelni „Tallibardin”.


Krótki rys historyczny

Tullibardine whisky ujrzał światło w 1949 roku. Ale mimo takiego stosunkowo krótkiej historii, samo przedsiębiorstwo, aby zwolnić ten mocny napój alkoholowy, jest bardzo stara. Wiadomo już od XII wieku! Ale udało nam się … piwo. Tak, co! Plotki o wspaniałej piwa z miejscowości w prowincji Blackford Highland dotarł do szkockich królów. A kiedy w 1488 James (Jacob) obchodził swoje czwarte koronacji, to napój serwowane gościom. Jednak sława nie może zastąpić stabilność finansową. Okazało się, że w pierwszej połowie XX wieku firma stała się nieopłacalna i zamknięte. Nowe życie tchnął w nią Walijczyk William Delme Evans, wielki koneser whisky. Wiedział, że w rejonie miejscowości Blackford istnieje wiele destylarni, ponieważ lokalna woda ma właściwości cudowne do destylacji alkoholi. Na terenie browaru miał sprężynę. Evans prawidłowo obliczono, że da whisky WODA pożądaną miękkość. Nazwa „Tallibardin” tłumaczone z Gaelic oznacza „widokowego wzgórza.” Ten chwyt marketingowy związany z nową pieczątkę starej szkockiej tradycji wytwarzania markowy napój.

Jak Tullibardine

Whisky zawdzięcza swój doskonały smak wiosny Ochilskih woda wzgórza. Pierwszy właściciel destylarni William Delme Evans, używane niektóre z osiągnięć dawnego browaru. Na przykład, słód warzone piwo serwowane jest w destylarni bez pompy, tylko płynący pod własnym ciśnieniem. Obok whisky dojrzewa w beczkach. Muszą być stary, poprzednio używany do Sauternes, Burbon, port, sherry, rum. Z tego powodu, drewno traci część tanin, które sprawiają, że napój „zaboristye”, z których łaskotanie w gardle. Resztki oparów alkoholu jest wzbogacony o dodatkowe aromatem whisky i stworzyć niepowtarzalny bukiet. Otrzymany alkohol utrzymuje się od kilku lat. Jednak wszyscy właściciele destylarni sprzyja produkcji single malt whisky. Pomimo faktu, że spółka jest w stanie bezczynności przez dziesięć lat (od 1993 do 2003), z siedzibą w 1973 i 1993. Teraz alkohole dał doskonałe napoje klasyczne.

Gorzelnia „Tallibardin” dzisiaj

Filozofia Tullibardine roślina, która od jakiegoś czasu, a mianowicie w 2011 roku, zajmuje się wszechświata Przemysłu whisky, koncentruje się na produkcji single malt whisky, ale niektórych roczników. Na przykład, firma produkuje rzadką pić, żniwa, dla którego został zmontowany z powrotem w 1973 roku. Whisky «Tullibardine 1993" cztery lata temu, zdobył srebrny medal w konkursie San Francisco Świat Spirits Competition. Warto zauważyć, napoje udanych zbiorów z 1992 i 1998 roku. Zakład działa otwarcie: Można zamówić indywidualny lub wycieczkę grupową z warsztatów zapoznają się z procesem produkcyjnym we wszystkich najdrobniejszych szczegółach, jak mówią, od A do Z. show i słynne źródła, z którego, nawiasem mówiąc, trochę wody i do produkcji słynnej wody mineralnej w Szkocji "Highland Wiosna". Również w destylarni znajduje się kawiarnia i sklep, gdzie można kupić różne pamiątki i oczywiście lubił próbki whisky. W skrócie, po zakończeniu trasy, zwiedzający będą mieli coś do zapamiętania, i spróbować.

Produkty gorzelnia „Tallibardin”

Zakład produkuje kilka linii. Najwięcej „proste” napoje (jeśli to słowo jest właściwe w odniesieniu do whisky Tullibardine) – produkty w podeszłym wieku. Ta seria jest produkowana bez okresu ekspozycji. Obserwowani przez kolekcję napojów. «Tullibardine 1988" został wydany pięćsetlecie od dnia koronacji Jakuba czwarte, że król, który lubi to tyle piwo z Blackford. Wysoki popyt „Tallibardin 1973” z siłą ponad pięćdziesięciu stopni i bogatym bukiecie. Na szczególną uwagę zasługuje «Tullibardine 1488 Whisky Ale». Służy jako surowiec do produkcji słodu brzeczki z browaru, który „Bridge Of Allen” warzy al. Materiał utrzymany jest w starych beczkach whisky.

Co mówią o opinie „Tallibardin 1993» Whisky

Wydatki na objętości butelki 0,7 litra dwa i pół tysiąca rubli, nie pożałujesz wcale o pieniądze. Ta whisky Tullibardine łaskocze aromaty nos kwiatów i wanilii z orzeźwiającymi nutami cytrusowymi. Pierwszy SIP jest lekka i miękka. Wyraźnie słychać nuty bananów i jęczmienia. Posmak gładka, sucha, z nutami cytrusowymi. Napój wytrzymałość czterdzieści stopni. Opinii zaleca się stosowanie go jako część whisky koktajli alkoholowych lub jako aperitif. Rocznik 1993 służył jako surowiec do produkcji i innych marek zakładu – „Tallibardin Sherri Vud Finish” w pierwszej kolejności

Charakterystyka Pedro Ximenez Sherry Wood Finish

Ta whisky opinii Tullibardine śpiewać hymny pochwalne. Pić ekscytujące kolory: ciemny brązowy cukier. Konsumenci widział go jako smaków sorokashestiprotsentnom whisky czekolada, imbir i migdałów nutami karmelu, a niektóre – nawet smak ciepłego chleba ze słonym maśle i suszonych owoców. W smaku przyprawy są połączone, w których dominującą cynamon, imbir i dźwięku. W ciekawy napój lepkiej strukturze. W posmaku domyślić miodu, ciemnej czekolady i słodkich pomarańczy. Znawcy destylatów zaleca się stosowania tego leku w czystej postaci, nie ma nic do mieszania go. Przede wszystkim Tullibardine Sherry Finish whisky pasuje digestif – solo lub w towarzystwie owoców.

Inne odmiany napoju

Wszystkie produkty z zakładu -. „Single malt z Highland” whisky Tullibardine Highland Single Malt, co przekłada się po prostu jako Zastanów się tylko kilka odmian. „Sovereign” sędziów opisany jako napój bezalkoholowy z olejów zapachowych kakao, goździki i białą czekoladą. Na podniebieniu łączy nuty syropem klonowym i gruszki cydru. Ten sorokatrehgradusnoe użycie whisky dobrze w czystej postaci i podawany do deserów i owoców. Cała linia Tullibardine Aged Oak Edition (Tallibardin Eydzhed Oak Edishen) ma ładny lekki złoty kolor. Jego siła – czterdzieści procent. Smak jest oparty na kombinacji gruszki, kandyzowanych owoców, owoców cytrusowych i jęczmienia. Aromat jest lekki, owocowy. Dobry na każdą okazję.