262 Shares 3168 views

Burfi: przepis z mleka w proszku. indyjskie słodycze

Czy kiedykolwiek próbowałeś indyjskich słodyczy? Ten starożytny naród pielęgnuje zarówno jego historię i tradycje. To stwierdzenie odnosi się także do potraw narodowych. Oferujemy Ci się gotować w domu burfi warunkach. Deser jest znanym przysmakiem w mleku tego tajemniczego kraju. Pomimo znanej hinduskiej przywiązanie do ostrych i pikantnych potraw, które stały się niemal częścią ich kultury, mieszkańcy tego stanu, a także uwielbiam słodkie przysmaki. Indian burfi tłumaczone z starożytnego sanskrytu oznacza fraza „słodkie mleko”.


słodki egzotyczny

Mogę kupić ten deser w lokalnych sklepach? W zasadzie, indyjskie słodycze są na sprzedaż, ale są drogie, choć ich przygotowanie nie jest wielkim problemem. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, wymaganą sekwencję działań i nabyć niezbędne produkty. Następnie można przygotować w domu burfi. Przepis jest dość prosty i słodycze w oparciu o wykorzystanie mleka w proszku. Pustynia zamienia proste i smaczne, dużo lepiej niż przy zakupie.

Jak gotować burfi? Przepis na podstawie mleka w proszku

Głównym składnikiem receptury jest mleko w proszku. Można również użyć kremu. Produkty powinny być dobrej jakości (bez suplementów ziołowych) oraz o zawartości tłuszczu co najmniej 25%. Inaczej burfi mleka w proszku może być słony smak lub rozprzestrzenianie.

składniki:

 • Jedno opakowanie masła.
 • Filiżanka cukier.
 • Opakowanie cukru waniliowego.
 • Mleko w proszku – 470 gramów.
 • Śmietany (35% tłuszczu) lub kremu (o zawartości tłuszczu co najmniej 20%) – 235 ml.
 • Prażone orzechy nerkowca do dekoracji.

Krok po kroku gotowania

Burfi, przepis, który chcemy zaoferować, przygotowuje się szybko i prosto. A produkty, jak widać, najczęstsze potrzeby. Egzotyczne nerkowca dla nas, co do zasady, mogą być zastąpione przez coś innego. Na przykład, orzechów włoskich lub laskowych.

Przygotowanie rozpocznie się z faktem, że w rondlu przyłączenia się cukier, masło i wanilię. Kładziemy potraw na ogniu. Nie zaleca się stosowania patelnie teflonowe. Masa musi być przechowywany w piecu, aż do momentu masła stopiony i cukier rozpuszcza się. Otrzymaną jednorodną mieszaninę należy włączyć. Dodaje się go do kremu, mieszaninę doprowadza się do wrzenia i gotować przez następne pięć minut.

Gotową mieszaninę należy przelać do innego naczynia i ostudzić aż ciepła.

Następnie musimy prostokątne dania z granicami: należy położyć folię, olejem, a następnie zamrożone burfi będzie łatwo wydostać się z foremek.

Do masy lodowej wymaga wprowadzenia do części mleka podczas mieszając mieszadłem, aż do momentu staje się gęsta. Ponadto, powinno być przejście do formularza. Masa powinna mieć konsystencję, która nie pozwoli na to, aby rozprzestrzeniać. Mokra dłoń, aby wyrównać burfi powierzchni i umieścić pasek nóż, który będzie gotowy do cięcia słodycz. Układ może być wykonane w formie kwadraty lub prostokąty w środku potrzeba przesuwania każdy nerkowce lub innych orzechów.

Kolejny zestaw deser zastygać w lodówce przez sześć godzin. Burfi, przepis których zaproponowaliśmy, gotuje się bardzo szybko. Znacznie więcej czasu czeka polać deser.

Po sześciu do ośmiu godzin trzeba uzyskać słodycz z lodówki i pokroić wzdłuż linii nożem. Tu i gotowy nasz burfi. Słodycz muszą być przechowywane w lodówce, w temperaturze pokojowej, ale nie powinien płynąć deser. Zdalnie zasada dokonywania ten deser przypominający naszej ulubionej kiełbasy „słodkim”.

Sezam burfi: Składniki

Słynne indyjskie słodycze jest przygotowywany z nasion sezamu. Daje to bardzo ciekawy i oryginalny smak. Jeżeli jesteś fanem burfi z sezamowym przepisu powinno się spróbować.

składniki:

 • Sezamowy – 100 gramów.
 • Paczka masła.
 • cukier puder – 80 gramów.
 • Mleko w proszku – 100 gramów.

Wytwarzanie sezamowy burfi

Oleju musi być topiony w naczyniu. Następnie dodać nasiona sezamu i smażyć na złoty kolor w nim. Następnie mieszaninę pozostawiono do ochłodzenia do temperatury pokojowej. Do masy lodowej można dodać mleko w proszku i cukier puder. Dobrze wymieszać i wszystkie zmiany w dużej misce lub silikonowych form (np ciasta). Sezam burfi gotowy. Pozostaje wysłać go w lodówce do zestalenia.

czekolada burfi

Burfi można wytwarzać w postaci deserów czekolady. Ta uczta pokochają wszystkie słodycze. Przepisy z mleka w proszku może być nieznacznie zmodyfikowane. Sezam całkowicie zastąpione żadnych nakrętek. Możliwe jest również użycie kokosa, dodając je do głównych składników.

składniki:

 • Dwie łyżki stołowe kakao.
 • cukier puder – 120 gramów.
 • Cynamon – łyżeczka.
 • Mleko w proszku – 150 gramów.
 • Sezamowy – 100 gramów.
 • Woda – 55 ml.

Gotowanie czekolada burfi

sezam trzeba smażyć na złoty kolor. W osobnym kakao mix miskę z mlekiem i cynamonem.

W garnku z grubym dnem garnka lub na potrzeby rozpuścić masło i dodać nasion w nim. Cała masa mieszaniu przez kilka minut, aby utrzymać się w ciepło. Następnie należy podać cukier i wymieszać. Otrzymaną mieszaninę można dodać kakao, mleka i mieszania cynamon, wszystkie dokładnie wymieszać i wlać do wody. Obniżenie temperatury, mieszaninę należy sprowadzić do gęstej śmietanki.

burfi gotowe trzeba wlać do przygotowanej miski i pozostawić do ostygnięcia, a następnie wysłać w lodówce. Mrożone traktuje pokroić w kostkę i dodać do przechowywania w szklanej miski z pokrywką.

Burfi z gałki muszkatołowej

składniki:

 • Masło – 0,5 kg.
 • Cukier – 0,5 kg.
 • Krem – 0,5 litra.
 • Kubek litr mleka (na sucho).
 • Wiórki kokosowe – 2/3 litrowe kubki.
 • Gałka muszkatołowa.

Olej należy stopić w rondlu, a następnie dodać cukier, gotować na wolnym ogniu w dół. Masa musi być okresowo mieszanie, aż mieszanina stała się brązowa barwa światła. Następnie należy dodać śmietanę i mieszać aż do czasu, aż cukier całkowicie się rozpuści. Masa musi ostygnąć. To jest możliwe, aby dodać mieloną Orzech (gałka muszkatołowa), mleko w proszku i kokosa. Burfi jest rozłożona na wysmarowanej formy i ozdobione połówkami orzechów.

banan burfi

Burfi – Indian słodycz, która przypomina słodkiego mleka. W domu deser jej wytwarzania za pomocą całego arsenału przypraw. Ale dla nas, smak nie jest całkiem jasne, ponieważ nie można ich używać. Reszta przepisu jest dość prosta, a wykończone delikatną słodycz jest niewiarygodnie i wyrafinowany smak.

Jak można zauważyć, funkcja deser to długi proces krzepnięcia. Oprócz standardowych kwadratowego burfi można wytwarzać w postaci perełek, w obvalivaya sezamowy i kokosowych płatków, a następnie wysłać do zestalenia.

Burfi przygotowanie nawet z dodatkiem owoców. Chcemy podzielić się z Wami przepisem na banana burfi.

składniki:

 • szklanki wody.
 • Banany – 0,4 kg.
 • Filiżanka cukier.
 • Rodzynki – 50 gramów.
 • Suszone morele – 50 gramów.
 • Migdały – 50 gramów.
 • Masło – 100 gramów.
 • Mleko w proszku – 200 gramów.

W ogniu do rozpuszczenia cukru w wodzie, a następnie dodać pokrojone banany i gotować mieszaninę przez około czterdziestu minut. Następnie drobno posiekać rodzynki, suszone morele, migdały i wysłać do bananów. Stopniowo wprowadzać mieszankę mleka i nie zapomnij mieszać. Osobno należy rozpuścić masło i dodać go w otrzymanej masy. Burfi mieszane i przesunięty do formularza, a następnie idzie do lodówki.

Zamiast epilogu

Burfi – A szybki deser preparaty, które można bezpiecznie eksperymentować. Gotowanie słodki raz pierwszy, można skorzystać z najbardziej prosty przepis użyciu całych orzechów. Później deser może komplikować dodając orzechy ziemne, sezam i wiórkami kokosowymi.

Składniki mogą być zastąpione, na podstawie własnych preferencji. Miłośnicy czekolady będą kochać burfi z kochankami kakaowe i kokosowe słodycze hit delikatność ofert z wiórów. Na ogół, gdy przygotowują to danie, zawsze jest miejsce dla wyobraźni. Eksperci twierdzą, że w Indiach burfi gotowanie jest kompletna bez użycia dużej ilości przypraw. Jednak muszą one być w stanie go używać prawidłowo. W tym przypadku, smak gotowego deser dostaje trochę nietypowe dla nas. Dlatego też, jeśli nie jesteś fanem indyjskie jedzenie, nie psuj słodycz nieznanych smaków. Znacznie ładniejszy, aby cieszyć się delikatny mleczny smak. Wypróbuj jedną z sugerowanych receptur i głosować Indian słodkie danie. Może też stać się burfi wentylator, który jest bardzo przydatny ze względu na wysoką zawartość wapnia w mleku i witamin w orzechach. Powodzenia!