464 Shares 9846 views

Lwowski Narodowy Uniwersytet im Iwana Franki (Lwów National University): Wstęp, wydziałów i opinie

Dzisiaj na Ukrainie istnieje ponad 800 uczelni, wśród których szczególne miejsce jest jednym z najstarszych wyższych uczelni w Europie Wschodniej – Lwowski Narodowy Uniwersytet Iwana Franki.

informacje ogólne

Począwszy od 2014 roku, w Uniwersytecie Lwowskim Narodowym przeszkolonych prawie 14 000 studentów, z czego nieco ponad 10.000 w pełnym wymiarze godzin i około 3,5 tys. Drogą korespondencyjną. Ponadto ochrona rozpraw przygotowano 812 doktorantów. W odniesieniu do pracowników naukowo-dydaktycznych, 1500 nauczycieli 536 – docentów, profesorów, 157 – 612 – kandydaci nauk i 131 – doktorów nauk.

Lwowski Uniwersytet Narodowy. Iwan Franko: jak dojechać

Korpus Lnu znajduje się w budynku, który w ostatnim kwartale 19 wieku spotkał Regionalnego galicyjski Sejm. Ten wspaniały budynek w stylu klasycystycznym otynkowane w kolorze jasnożółtym i ozdobione kolumnami i jej przyczółkiem i portykiem można zobaczyć alegoryczne rzeźby „zatrudnienie”, „Edukacja” i inne. Także na fasadzie nie można nie zauważyć starą dewizę Uniwersytetu Lwowskiego w języku łacińskim co tłumaczy się jako „obywateli wykształcone – ozdoba ojczyzny”. Adres głównego budynku Lnu: Str. Strzelców Siczowych, 14 oraz adres siedziby uczelni – University Street, 1. Ponadto ulica Dragomanow, w domu 50, Wydział Elektroniki znajduje. Aby dostać się do ulicy Strzelców Siczowych, można użyć tramwaje kursujące na trasach 1 i 9, lub autobusem numer 29 i numer 29 a.

Historia Lwowski Narodowy Uniwersytet Iwana Franki

Z Lnu jest tak ciekawy i urozmaicony historii, nawet do jego podsumowanie będzie potrzebował więcej niż jedną stronę. Wystarczy powiedzieć, że została założona na podstawie Kolegium Jezuickiego, działającego we Lwowie w 1608 roku. W 1661 Korol Yan Kazimierz podpisał akt dla tej instytucji praw uniwersyteckich. Tak więc, aż 1773 Uniwersytet Lwów znajdował się pod kierunkiem jezuitów, a główne elementy są uważane teologii, filozofii i łaciny. Po wejściu w Galicji w działalności Imperium Habsburgów społeczeństwa jezuitów, jak w przypadku innych zamówień katolickich, zostało przerwane, ale nauczanie zostało przeprowadzone w języku ukraińskim. Sto lat później, w murach Uniwersytetu Lwowskiego studiował znany pisarz i działacz polityczny, Iwan Franko, którego nazwa została nadana z Lnu (wtedy Leningrad State University) w 1940 roku. W ostatnich dekadach 20 wieku jako część modernizacji uczelni tutaj dzisiaj zostały wprowadzone technologii edukacyjnych kilka nowych działów, które nie może nie zadowolić nauczycieli i uczniów oraz opinii publicznej.

Wydział Uniwersytetu Lwowskiego

W Lnu. Ivana Franko ma 17 wydziałów, w tym biologii, geologii, geografii, matematyki stosowanej i informatyki, ekonomii, elektroniki, dziennikarstwa, historii, języków obcych, sztuki i kultury, stosunków międzynarodowych, fizycznych, filozoficznych, prawnych, chemii, filologii i Mechaniki i Matematyki. Obejmują one 112 oddziałów operacyjnych, aw niektórych z nich znajduje się muzeum. Na przykład, w ramach Wydziału Biologii działa Muzeum Zoologiczne, opartej na podstawie Gabinetu Historii Naturalnej, otwarty w 1784 roku, oraz na Wydziale Historii – Muzeum Archeologiczne, który uważany jest za jeden z najbardziej znanych zabytków miasta Lwowa.

Instytucje naukowe i oświatowe działające z Ługańsk

Oprócz powyższego, Lwowski Narodowy Uniwersytet Iwana Franki składa się z całego szeregu instytucji naukowych. Na przykład, jeśli to działa: Ogród Botaniczny, Obserwatorium Astronomiczne, Muzeum Historii University, Centrum Technologii Informacyjnych krajach skandynawskich i studiów humanitarnych, instytuty badawcze frankovedeniya słowiańska, integracji europejskiej i wielu innych. Od instytucje edukacyjne Lnu zasługują na szczególną uwagę pedagogiczne i prawne uczelni, centrum języka włoskiego i klasycznego gimnazjum.

Zasady zawierania z lnu

Lwowski Narodowy Uniwersytet Iwana Franki akceptuje kandydatów do studiów na studiach. Aby to zrobić, należy zastosować do ZnO certyfikaty uniwersyteckie 3 podmiotom pewnych warunków przyjmowania w ukraińskich uniwersytetów w 2014 roku, w zależności od wybranej specjalności przez wnioskodawcę. W tym samym czasie, co lwowskiego Uniwersytetu Narodowego imienia Iwana Franki, dodany do kategorii badań, ma prawo do określenia listy konkurencyjnych produktów.

współpraca i kształcenie cudzoziemców międzynarodowy

Franko Lwów Narodowy Uniwersytet dłużej niż rok, aktywnie uczestniczy w programach wymiany studentów i kadry dydaktycznej. Każdego roku ponad stu studentów słuchać wykładów o szerokim zakresie dyscyplin w uczelniach zagranicznych. Ponadto, studenci wydziałów historycznych i geograficznych są praktyki edukacyjnej w polskich uniwersytetach, w Niemczech, na Węgrzech, Słowacji, Austrii i Czechach i pracowników Filologii Mechaniki i Matematyki, Wydział Chemii, Wydział Stosunków Międzynarodowych i Wydziału Matematyki i Informatyki praktyki w szkoleniu instytucje Polski, Francji, Kolumbii, Szwajcarii i Austrii. Jeśli chodzi o zagranicznych studentów, rok (grant od rządu Stanów Zjednoczonych i przy pomocy University of Kansas) przeprowadziła Szkoła Letnia dla studentów ze Stanów Zjednoczonych, przekazując sześciotygodniowego staż na Uniwersytecie Lwowskiej historii Ukrainy i języka ukraińskiego.

Znani absolwenci i profesorowie

Lwowski Uniwersytet Narodowy. Franko, który będzie wkrótce obchodzić swoje 350-lecie, jest alma mater dla setek tysięcy absolwentów. Wśród tych, którzy są absolwentami tej uczelni, istnieje wiele naukowcy, artyści, politycy i biznesmeni, którzy są znane daleko poza granicami Ukrainy. Na przykład, oprócz Iwana Franki, dokończył: słynny ukraiński poeta Bogdan Lepky, twórca pierwszych skutecznych durowi brzusznemu Rudolf Vaygl, który ukuł termin „ludobójstwo” – Rafał Lemkin, jeden z pionierów nowoczesnej teorii prawdopodobieństwa – Mark Katz i wielu innych. Nie mniej niż „gwiazda” jest kompozycją Lnu i profesorskich. Z biegiem lat, uniwersytet uczy: wybitny matematyk Stefan Banach, przedstawiciel Polski w Lidze Narodów – Shimon Ashkenazi, słynny językoznawca – Ezhi Kurilovich znany polski fizyk Marian Smoluchowski – i wiele innych.

Recenzje Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego i jego rankingu wśród uniwersytetów na Ukrainie

Lwowski Uniwersytet Iwana Franki wielokrotnie otrzymał wysokie noty od znanych uczonych zagranicznych i trzymał szczebla w różnych rankingach. Tak więc, w 2008 roku, w ocenie ukraińskich pracodawców, uczelni czwarte miejsce, aw 2012 – Szósty etap webometrii rankingu wśród uniwersytetów na Ukrainie. Jednocześnie ci, którzy mają już dyplom Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego twierdzi, że otrzymał w jego murach wiedzę, aby pomóc im osiągnąć szybki rozwój kariery, jak również kontynuować naukę w najbardziej znanych uniwersytetów w Europie i Stanach Zjednoczonych.

życie studenckie

Studenci różnych wydziałów Lnu opublikowany kilka gazet, w tym elektroniczny, WSZYSTKIE UNIVERSITY organizowane konkursy w quizie „Co? Gdzie? Kiedy?”.