670 Shares 3675 views

Wstrząśnienie mózgu. Jakiego rodzaju pomoc jest potrzebna w tej sytuacji?

Gdy uraz, udar mózgu lub głowy spadł z wysokości na może wystąpić wstrząs głowy. W większości przypadków nie jest to zauważalne na zewnątrz przejawia się w zmianach w mózgu, obrzęk tkanki mózgowej oraz niewielkich krwotoków. Jest to łatwe do określenia na straty krótkoterminowych świadomości. To może potrwać kilka sekund i kilka godzin, aw ciężkich przypadkach – nawet dni, a towarzyszyć dysfunkcji serca i oddechu.

Jeśli wstrząs nie towarzyszy wielu złamań czaszki i krwawienia – to najprawdopodobniej niewielki wstrząs. Leczenie, w każdym przypadku należy rozpocząć natychmiast pierwszej pomocy na miejscu, ponieważ pacjent może być utrata przytomności, podczas której mógł mieć na plecach. W tej pozycji, istnieje niebezpieczeństwo trzymanie języka i nakładających się ich dróg oddechowych. Jest równie niebezpieczne ostro wymiotów występuje, podczas której ofiara powinna być postawiona na stronie. Jest to jeden z pierwszych objawów, co sugeruje, że nastąpił wstrząs.

Pierwsza pomoc jest stale utrzymując drożność dróg oddechowych. Nawet jeśli dana osoba po stracił przytomność na plecach i położyć go na boku nie jest to możliwe, należy obrócić głowę na bok, co zapobiega przedostawaniu się wymiocinami i zatopiony język w drogach oddechowych. Zimny kompres nakłada się na głowę, tak szybko, jak to był wstrząs. potrzebna jest pierwsza pomoc w przypadku trudności, świszczący oddech lub przerywanego oddechu. Ofiara musi być możliwe, aby szybciej sztuczne oddychanie, jeśli to konieczne, masaż serca. Jest to bardzo ważne, gdy nastąpił wstrząs, nie dać ofiarą drinka! Woda może dostać się do płuc i oskrzeli i spowodować uduszenie.

Po powrocie do świadomości pacjenta będzie skarżyć się na szum w uszach, nudności, osłabienie, zawroty głowy, bóle głowy, pocenie się i spłukiwania. wstrząśnienie mózgu zaburza działanie układu przedsionkowego, powodując ból podczas ruchu oka i jest przyczyną złego snu. W każdym przypadku konieczne jest, aby natychmiast zwrócić się do fachowca, gdyż pierwsze objawy mogą być mylące i poważny uraz mogą pojawić się jako łagodny wstrząs. Leczenie – po dokładnym zbadaniu i określenia stopnia ciężkości urazu – może wyznaczyć lekarza. Najprawdopodobniej zajmie rentgenowskie kości czaszki, w celu stwierdzenia braku złamań.

Jeśli tam wstrząśnienia mózgu, pacjent po dokładnej kontroli i właściwego leczenia, która zostanie określona wymaganą leżenia w łóżku. W ciągu kilku dni nie wolno mu było oglądać telewizję, słuchać muzyki i czytać. Aby poprawić odzyskiwanie mózgu lekarz zaleci przebieg uspokajających i przeciwbólowych. Jeżeli pacjent jest dokładnie na względzie, aby podjąć wszelkie niezbędne leki i środki uspokajające, a następnie przez państwo ulgi na piątym lub szóstym dniu. Rzadziej, w przypadku odchyleń od reżimu nastąpiło powolne ożywienie. Nawet jeśli proces gojenia było sprawne i szybkie, należy pamiętać, że wstrząs może być konsekwencją rozwoju nerwicy pourazowej lub innych poważniejszych schorzeń. Więc po pełnym uczucie lepszy, konieczne jest, aby pójść na spotkanie z neurologiem i prowadzenia elektroencefalograficznych.

Z powodu pewnych metod ochrony może zmniejszyć prawdopodobieństwo takiej poważnej szkody jako wstrząs. Aby to zrobić, należy używać sprzętu ochrony osobistej, w każdym nawet nie szczególnie niebezpieczne, sportu. Jeśli jesteś entuzjastą samochód, więc nie zapomnij o pas bezpieczeństwa i zwrócić uwagę na leki, których używasz: mogą zmniejszać szybkość reakcji za kierownicą. W żadnym wypadku nie pij alkoholu, jeśli masz zamiar dostać za kierownicą. Ominąć walki i inne konfrontacje ulicy, należy pamiętać, że z tych powodów większościowych o kontuzje, według statystyk, to mężczyźni.