215 Shares 9078 views

Schleswig-Holstein (Niemcy): Charakterystyka ciekawych faktów, kapitał, atrakcje

Kraj związkowy Szlezwik-Holsztyn – jest to najbardziej północnym krańcu Niemiec. To ma granicę lądową z Danii i jest otoczony przez dwa morza – Bałtyku i na północy. ziemia Federalna znajduje się na Półwyspie Jutlandzkim. Przez długi czas w Szlezwiku-Holsztynie ziemia była samodzielnym księstwem. Pewna część gruntów należała do państwa Danii. Wszystko to zaowocowało unikalnym kształcie Szlezwiku-Holsztynie. Piękne północne natura, wydmy, Watts (łachy morskich), stare średniowieczne miasto, wyśmienita kuchnia – to wszystko przyciąga wielu turystów do regionu. lwia część z nich tu w miesiącach letnich. Tu miłość do odwiedzenia smakoszy, przyciąga ogromne ostrygi, marcepan i specjalnego wina, rodzin z dziećmi, którzy lubią płytka woda nagrzewa się szybko, a amatorów przyrodników. A co jest bardziej znany na północ federalnego państwa w Niemczech? Przeczytaj o tym poniżej.


regiony

W Szlezwiku-Holsztynie istnieje kilka stref. A każdy z nich jest dobry na swój sposób. Na przykład, w południowej strefy, były niezależne księstwo Loenburg, pół-oficjalna nazwa „Holstein Szwajcarii”. Tu leżą rozległe lasy na wzgórzach, pomiędzy którymi niebieskie oczy Sparkle zaciszne jezioro. Wybrzeże Morza Północnego – jest Watts. Ogromne obszary podczas przypływu zalewane wodą. szerokość pasma może być do czterdziestu kilometrów! Przybrzeżne mielizny występują morświny i foki. W związku z tym, unikalny watów od duńskiej granicy do ujścia Łaby jest naturalnym miejscem światowym znaczeniu, a zawarte w liście UNESCO. Powierzchnia tego rezerwatu biosfery jest ponad cztery tysiące kilometrów kwadratowych. Rozległe, piaszczyste plaże, wysokie strome brzegi – jest wizytówką Bałtyku. Jutlandii Peninsula – najbardziej zaludnionych w Niemczech. Opuszczone krajobrazy pozwalają rozwijać turystykę.

miast

Stolica Schleswig-Holstein – Kiel – został założony przez hrabiego Adolfa IV w połowie XIII wieku. Od 1665 roku miasto nabył uniwersytet. Około wieku Kiel należał do Królestwa Danii, który opuścił swój wizerunek wydruku. Stając się częścią Prus, miasto przekształcony w port morski. Z Kiel rewolucja zaczęła się w 1918 roku, kiedy marynarze zbuntowała. Zabytkowe centrum miasta jest bardzo dotknięte bombardowania w czasie II wojny światowej, ale został pięknie odrestaurowany przez obywateli. Status stolicy stanu federalnego Kiel nabyte w 1946 r. Inne główne miasta w Szlezwik-Holsztyn – Lubeka jest Elmshorn, Norderstedt, Neumünster i Flensburg. W ostatnim regat odbywa się corocznie starych statków. W Kilonii, Neumünster i Lübeck są Flenburge lotniska. Berlin, Hamburg i inne miasta niemieckie związane z federalnych autostrad lądowych i kolejowych.

ośrodki

Schleswig-Holstein lato wypełnione turystami. Głównie to ludzie spadły. Ekstremalnie wysokie temperatury na wybrzeżach Morza Północnego i Bałtyku nie dzieje, ale turyści czekają na niezapomniane krajobrazy, zapach jodu i sosen, spokój, rozlany w powietrzu. Turyści stada do nadmorskiej miejscowości Travemünde i wyspach Sylt i Amrum. Ostatnio zabiegał chwałę „niemiecki St. Moritz” (przez analogię ze szwajcarskiego ośrodka). Lato na wyspie Sylt przyciąga osobistości i przedstawicieli bohemy artystycznej. Są kliniki i hotele spa i restauracje serwujące lokalne gigantyczne ostrygi (każdy o wadze nie mniejszej niż 80 gramów). Travemünde niegdyś samodzielnym miastem, ale teraz przyszedł na linii Lubeki. Zakrzywiona półksiężyc wyspie Amrum, gdzie zima mieszka mniej niż dwa tysiące ludzi, przyciąga turystów z drobnym białym piaskiem. Ci, którzy preferują prywatność i kontakt z przyrodą, przejdź do Wattowe lub w Szwajcarii „Holstein”.

Kiel

Wśród turystów jest też wielu, którzy chcą połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem, informacyjny. I w tym landzie jest idealny. Tutaj, ani wieś – stary dwór lub zamek przekształcony w muzeum. Bardzo ciekawe miasto w Szlezwiku-Holsztynie. Terytorium Stołeczne, Kiel, słynie z najstarszych w Niemczech (i jeden z najdłuższych w kraju) Holstenstraße deptaku. A przecież to miasto dała nazwę szprota. Jest to lokalny przysmak, które jest serwowane jako przekąska. „Szprot, złowione w fiordu Kiel” – to nie tylko zabawa cechy miasta. Jego mieszkańcy nazywają siebie „Keeler” i dumnie noszą nazwę. Związany z miastem i historią Rosji. W Kilonii urodził się książę Holstein-Gottorp, który poprzez małżeństwo z Katarzyną Wielką zwrócił się do Piotra III, króla. Mógł myśleć o opuszczeniu rodzinnego miasta do tronu rosyjskiego, które wkrótce będą obalonego żonę, a potem zabił widelcem na obiad?

Lübeck

To miasto w średniowieczu było stolicą chwały Hanzy. Teraz Lübeck przyciąga turystów z gotycką architekturą. Centrum, zbudowany z czerwonej cegły, część Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli pójdziesz do Kiel zobaczyć regaty, w Lubece – do wzięcia udziału w festiwalu muzycznym. Holstein-Gottorp Dukes byli w mieście i jego okolicy są liczne zamki. A nie daleko od Marien-Kirche jest domem pisarzy Heinrich i Thomas Mann. „Miasto z czerwonej cegły” – najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym w stanie Schleswig-Holstein. Interesujące fakty i powiązać go z historii Rosji. Jak wiadomo, w XIII wieku Nowogród był również członkiem Hanzy. A młody kupiec, pochodzący z Lubeki, gdy udał się do towarów do Rosji. Tam był pełen wiary prawosławnej i dystrybuowane swoje towary do ubogich i zaczął chodzić w łachmanach. Teraz jest znany jako św Prokopiy Ustyuzhsky.

Mölln

W średniowieczu, to miasto odegrało kluczową rolę, ponieważ przez to przeszedł Wielką solnego aż z Lüneburg do Bałtyku. Teraz Mölln jest stolicą północnej Szwajcarii Bez tytułu „” w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Zabytków miasta jest nie do przecenienia. Przede wszystkim, jest to kult Till Eulenspiegel. Niemiecka legenda wykorzystała tę bohaterem Mockingbird w Holandii. Uważa się, że Eulenspiegel urodziła się w Braunschweig, a zmarł w Molne. I nie mieszkał aż do XVI wieku, aw XIV. Zmarł w czasie Wielkiej Zarazy. W Molne Eulenspiegel istnieje kilka zabytków. Turyści powinni również odwiedzić majestatyczną Kirche Mikołaja, który jest widoczny z każdego miejsca w mieście, a także ratusz z XIV wieku. Pod historycznych zabytków przyrody Molna. Powinien odwiedzić przynajmniej jedną z najsłynniejszych jezior „Holstein Szwajcarii”, boom turystyczny w Molne przypada na sierpień, gdy miasto jest gospodarzem Festiwalu Światła i łuczników konkurencji.

Co spróbować w Szlezwiku-Holsztynie

„Kilershproten” – nie jest tylko lokalny przysmak. Jeśli masz słodycze, po prostu absolutnie musi odwiedzić w Lubece. To miasto jest stolicą niemieckiej marcepanu. W rzeczywistości, słodycz, składający się z migdałów mąki i cukru, wpadł Włochów. A imię „marcepan” oznacza „chleb marca.” Ten deser uraczył przed Wielkanocą, w czasie Wielkiego Postu. W głównym miastem Hanzy – Lubeka – tak lubi marcepanu importowanej z Włoch, mieszkańcy zaczęli go używać przez cały rok. I pochodzą z odpowiednią legendą: znaczy w 1407 roku z powodu braku mąki pszennej zaczęli używać pokruszonych migdałów. W Lubece marcepanu muzeum tam. Ma ciekawą historię i lokalne wino – Lübecker Rotspon. Oczywiście, że urodził się z winorośli nie są w Lubece, a także w bardziej południowych częściach. Ale, fermentowane w beczkach w chłodnym klimacie Szlezwiku-Holsztynie, wino zyskał pysznych smak. Będąc na wyspie Sylt, należy spróbować „Zilter Royale” – ogromne ostryg, które są uprawiane na lokalnych farmach.

Schleswig Holstein wyposażony krawędzią

Region ma swój własny urok. Bliskość Danii i prawie stuletni pobyt w części północnego sąsiada odcisnęły swoje piętno na wyglądzie miast. Nawet mieszkańcy mówią „plattdoych” – specjalną gwarą, która nie zawsze jest zrozumiały dla zwykłych Niemców.