715 Shares 1311 views

Jak zrobić miód w domu: klasyczny przepis

Historycznie rzecz biorąc, miód pitny – tradycyjny „samogon”, który jest zwykle traktowane goście na imprezach publicznych.


Aby uzyskać informacje na temat sposobu, aby miód w domu, wiedziałem, prawie wszyscy w dawnych czasach. Żywności swój tajny, że zgodnie z naturalnym fermentacji miodem i wodą otrzymuje się charakterystycznego koloru i cieczy i zapach. Należy zauważyć, że mając doskonałe właściwości smakowe, miód pitny jest doskonałym lekarstwem. A jeśli teraz przeziębienia podejmowane w celu leczenia dużej liczby leków, wiele lat temu, zamiast nich stosować ten napój.

Jak zrobić miód w domu? W tym celu potrzebujemy czystej wody filtrowanej (lepiej kupić najwyższej jakości w supermarkecie). Oczywiście, nasi przodkowie czystej wody źródlanej (albo dobrze), ale w tym przypadku nie jest mały wybór. Wciąż potrzebujemy 5 litrów wody. Meda wymaga około 1 kg, jeden drożdży łyżeczki dwóch blachach sześciu litr (to możliwe, większą pojemność), 1 sito pojemności pięciu liter cienkiej gumy rur medycznych.

Podczas wytwarzania napoju może się kawałek kolendry berberysu otrzymując specjalny smak (wszystkie w 1 łyżka. Spoonful). Niektóre dodać więcej skórek pomarańczowych, ale to nie jest konieczne, ponieważ „nasmarować” prawdziwy smak.

Tak więc, od teorii jak zrobić miód w domu, zacząć ćwiczyć. 7-8 łyżki ogólnej liczby miodu odstawić do późniejszego użycia. Większość z miodem umieścić w garnku, a następnie napełnić go wodą i umieścić w ogniu. Miesza się aż do całkowitego rozpuszczenia. Gdy jest całkowicie rozpuszczony, zrobiliśmy resztę wody i poczekać aż płyn zacznie wrzeć (warzenie miodu pitnego należy gotować na wolnym ogniu!). Okresowo należy zdjąć folię z łyżką. Po 20 minutach dodać wrzącej berberysu i kolendrę (w razie potrzeby).

Po 1 Chasa usuwania wrzącego patelni. Otrzymaną ciecz powinna być odprowadzana przez sito do innego takiego naczynia i ponownie umieścić na ogień, doprowadzić do wrzenia.

Następnie 350 g brzeczki wrzucony do wcześniej przygotowanego pojemnika. Przykryć miskę z pokrywką i poczekać aż ostygnie do 30 stopni. Można go umieścić w zimnej wodzie, aby przyspieszyć chłodzenie. Po tym, możemy wypełnić drożdże, wymieszać z brzeczki i czekać 15-20 minut. Następnie mieszaninę wylano na szalki z brzeczki, a wszystko jest dobrze znowu zakłócają.

Zasada jak zrobić miód pitny na większość pojęć już. Weź wstępnie gotowane rurki gumowe i 5-litrową butelkę. Przebija otwór w zakrętce do butelki, wsuwa się w niej rury. Jej drugi koniec umieszcza się w naczyniu z wodą. Oczywiste jest, że przez długi czas nie było takie puszki lub rury. I pytanie jak zrobić miód w domu, to mamy kilka innych instrukcji. Ale wynik będzie taki sam.

Następnie po prostu miodu przez 2 tygodnie w ciemnym i chłodnym miejscu do fermentacji brzeczki. Następnie trzeba wziąć butelki i inną rurkę o małej masie przymocowanej do niego. Włóż końcówkę małego ciężaru do pojemności z brzeczki, a drugi umieścić w jamie ustnej i wyciągnąć trochę. Gdy brzeczka jest prowadzony, butelka go w butelkach. Testowanie twierdzy gotowane miodu, można rozcieńczyć go wodą i zagotować. Butelkowania gotowe butelki napoju, umieścić go w ciemnym miejscu przez 2 tygodnie.

To wszystko sztuczki jak zrobić miód w domu.