716 Shares 5975 views

Pomidory z gorczycy zimnej metody. Solenie pomidory z musztardą: Przepis

Każdy wie, że pomidory są pożywne i bardzo korzystne warzywa, w którym istnieje wiele rzeczy, które potrzebują ludzkiego ciała: minerałów, witamin. Wskazane jest, aby z nich korzystać przez cały rok. I jak to zrobić? Dzięki zachowaniu i konserwowania warzyw na zimę. W zimnym sezonie zimowym solone pomidory są popularne nie mniej, niż w lecie – świeże. W związku z tym, będzie to interesujące, aby dowiedzieć się, jak można gotować pomidory z musztardą zimnej sposób.

przepis №1

Z tego, co będzie przyjemność jeść w zimie -salted pomidorów wykonanych na tym przepisie, oprócz chyba najprostsze. Potrzebne składniki: Dziesięć litrów zimnej wody, gotowane lub oczyszczone, dwie filiżanki cukru, sole szkła pint 9% octu, 15 tabletek kwasu acetylosalicylowego łyżka suchej gorczyca do trzech litrów słoik, pomidory, papryka, chrzan, gorzki, czosnek, koper , Teraz jesteśmy w trakcie przygotowywania pomidorów musztarda zimną metody. Rozpuszcza się sól, cukier i aspirynę w dziesięciu litrów zimnej wody, dodano ocet i dobrze wymieszać, aż wszystkie składniki całkowicie się rozpuści. Spread banków objętość trzech litrów umytych i obsushennye pomidory, naprzemiennie w różnych przyprawach. Na górną warstwę put łyżka łyżka suchej gorczycy i wypełnić roztworu. Pokrywa nylon pominięte przez chwilę w gorącej wodzie i zamknąć im nasze banki. Solone pomidory z musztardy gotowej. Umieścimy je w przechowywaniu w chłodnym miejscu, w ciągu dwóch miesięcy można jeść.

przepis №2

Ci, którzy nie chcą rozstawać się z zimy smaczne i soczyste pomidory się przydać następnym przepisie. Używając go, podnieść się do późna w mroźny wieczór, różnorodne ich zimowego pożywienia. I uzupełnić organizmowi cennych substancji, akcje których trochę wyczerpany. Trzeba będzie małe lub średnie owoce, które dojrzewają w środku lata – w lipcu. Gotowanie pomidorów z musztardy na zimę. Przede wszystkim muszą uporządkować, potargane, pomarszczone, złamane – usunąć, ponieważ nie nadają się do marynowania. W ten sposób, w Rosji tradycyjnie solone w beczkach lub puszek. Tak dokładnie umyć pomidory i umieścić w wybranym kontenerze. Teraz przystępujemy do przygotowania solanki. Najlepiej nadaje się do naszych czerwonych warzyw 9-10% roztwór. Napełnić zbiornik z nimi pomidory, dodać przyprawy. Nie zapomnij o tym, co się w Rosji przyprawy umieścić pomidory. To – wiśni lub porzeczki liści, chrzan, koper, pieprz, liść laurowy. Przyprawy do smaku i dodać kilka ząbków czosnku. Oczywiście, nie należy zapominać o musztardę. Pokrywa nie zamyka się, z zastrzeżeniem dziesięć dni w temperaturze pokojowej. Poziom cieczy w tym czasie będzie się zmniejszać, nie będzie niepokojów. Wtedy banki zakasać i udać się do piwnicy lub piwnicy. Pomidory z gorczycy zimno gotowe do zimy.

Przepis №3 niewiele rozumowanie

Dlaczego popularnym sposobem, aby go schłodzić? A ponieważ jest gotowy, gdy warzywa mają naturalny wygląd, nie stęchlizny, pozostają nienaruszone i brak zmarszczek. I solanka jest niemal całkowicie przezroczysty, oprócz tego, że tylko trochę, bo mikroflory cząstek może stać się mętny. Wcześniej, przy okazji, pomidory w puszkach z musztardą nie jest gotowy. Posiada wszystkie gustu nasze hostessy. Istnieją różne sposoby przygotowania solanki i dodać musztardy. Główną z nich – zachowanie gorące i zimne. Druga opcja szczególnie od tradycyjnych pomidorów Marynowanie nie jest inaczej, ale najpierw – prosty i oryginalny sposób, aby spróbować solone pomidory z musztardą. Opcja zimno solenie, jak już wspomniano, bardziej opłacalne i fakt, że można używać nawet bardzo dojrzałe warzywa, oni nie wybuchnąć, i zachować jej urodę. Poniżej jest tylko jeden z przepisów, jak pomidor z kucharzem musztardowym zimnej metody.

Składniki i etap przygotowania

Musimy pomidory – 2,5 kg wody – i pół litra, sól – pół sztućce łyżką, piasek cukru – trzy łyżki, pieprz – dziesięć groch, goździkowy – 5 sztuk, liść laurowy – cztery kawałki, proszek musztardy – łyżeczkę, na opcjonalne – bazylia, koper, chrzan, arkusze wiśnie i porzeczki. Zalecane Advance sterylizowane słoiki i pokrywa wykonane, ponieważ zimnej solanki zostanie wylana w tym samym zachowanie na zimno. Można to zrobić na dwa sposoby – na parze, podobnie jak kolejny z naszych babć, albo najbardziej nowoczesne. Dobry wet moi banki i umieścić je na 7-10 minut w kuchence mikrofalowej lub 10 minut w piekarniku w temperaturze 130-150 stopni. Należy pamiętać, że pokrywa metalowa w taki sposób nie może być sterylizowany. Piec stopi gumową uszczelkę na obręczy oraz w kuchence mikrofalowej, ale sparkled i uszkodzenie urządzenia. Dlatego stosuje stary sposób – aby gotować je przez 10 minut w wodzie.

przepis na

Usuń ogon z wyselekcjonowanych pomidorów i mojego dobra. Złożone w banku, mieszanie z przyprawy: koper, liście wiśni, czarnej porzeczki i innych. Możesz dodać ostrą papryką lub czosnkiem, jeśli twoja rodzina lubi ostre, ale popatrz, nie przesadzaj. W gorącym wytrawiania pomidory potrzebuje więcej czasu, aby wlać gorącą marynatą przegotowane i dodać łyżeczkę musztardy na końcu. Przygotowujemy pomidory z musztardą zimnej procesu, więc robimy co następuje. We wrzącej wodzie, dodać cukier i sól, liść laurowy i pieprz grochu. Mieszamy, doprowadzić do wrzenia, zdjąć z ognia i dać całkowicie cool. Następnie dodajemy musztardę, rozpuszczony. Marynata powinna rozjaśnić, a następnie wypełniamy je słoiki i pokrywki zwijać. Które w zasadzie może być kochany jak cyna i plastiku. słoiki przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu.

Przepis №4: pomidory ogórki z musztardą. Informacje ogólne

Ile warzywa potrzebne? Około trzech kg „śmietanki”, na tyle, aby dopasować dwie puszki objętość trzech litrów. przygotować również do solenia tzw „miotła”, który jest sprzedawany w babci rynkowej. Obejmuje ona gałęzie porzeczki, wiśni, koper, koper włoski i chrzanu liści. Wybór tylko „Cream”, są najbardziej przyzwyczajeni, zawierają więcej suchej masy i zostały zaprojektowane specjalnie do konserw. Spójrz, że nie był biały pręt wewnątrz z pomidorów. To nie może być akceptowane. Wewnątrz pomidorów powinny być jednolicie czerwony tylko.

Gotowanie marynowanych pomidorów

Podatnych na wymywanie pomidory zimna woda, łamie ogony. Ostrożnie moja „miotła”, pokroić na kawałki długości zwykłego noża z meczu, wymieszać, kompozycja stała się jednolita. Teraz przygotowujemy pomidory z ogórkiem musztardy. Rozłożyć dolną połowę puszki „miotła”, rzuca liść laurowy – dwie rzeczy, czarny pieprz – do dziesięciu groch, goździki – dwa pąki, ziele angielskie – trzy grochu. Do wytwarzania roztworu soli fizjologicznej w każdym z pojemników może być około 60 gramów soli. Rozpuszcza się 120 g na pół litra wrzącej wody. Nie staraj się używać soli jodowanej, podejmują najbardziej zwykle – duży kamień. Równomiernie bezpośrednio na przyprawy i „miotła” rozlać gorącego roztworu. Dekomponować pomidory, to zrobić bez większego zapału. Ponadto, wraz z pomidorów, wysłany do banku ząbki czosnku bez ich obierania. Top – pozostałe „miotła”. Uzupełniany z zimną wodą i heksanowy wieczka zamykającego. Odchyla się trochę słoika Flip don odwrotnie – w sól zdyspergowany.

Ostatnim etapem

Włożyliśmy nasze słoiki z pomidorów na parapecie, ale tak, że bezpośrednie światło słoneczne nie spada na nich. Zastrzegamy tak przez trzy dni. Solanka tym czasie zacznie wędrować. Zbioru w lodówce przez dwa tygodnie i nie dotykać, niech pomidory kwas chlebowy. Jeśli masz piwnicy, tam umieścić, jeśli to się zimno na ulicy, a następnie – na balkonie. Dwa tygodnie później, solenie pomidory z musztardą zakończone. Można otworzyć słoik i wyjąć próbkę. W takim przypadku, kiedy wykonano prawidłowo, to ma być prawdziwy majstersztyk. Bon appetit!