212 Shares 9118 views

Co jest lepsze – sprężyna ropy naftowej lub gazu: Cechy i opinie

Kwestia wyboru dla amortyzatorów samochodu – bardzo popularnym tematem wśród kierowców. Ogromna różnorodność modeli na rynku jest najbardziej różne opinie i jest przyczyną wielu sporów. Można powiedzieć jedno: wymiana amortyzatora całkowicie zmienia charakter pojazdu. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje amortyzatorów. Ten gaz, olej i wypełnione gazem. Każdy z nich ma swoje właściwości i cechy. Spróbuj zrozumieć, co jest lepsze – sprężynę oleju lub gazu.

Funkcje i urządzenia

absorbery pracy jest zmniejszenie amplitudy i liczbę drgań sprężyny. Co do sekwencji czynności, a potem nie różni się zasadniczo od pompy olejowej. Mały cylinder jest zainstalowany w dużym. Gdy zawiesina jest różny, co sprawia, że drążek amortyzator przemieszczania. Pręt z kolei napędza tłok. Ostatnia spręża gaz lub olej w cylindrze. Oleju przechodzi przez małe otwory do drugiego cylindra, która jest większa niż wielkość, co spowalnia ruch tłoka i zawiesiny. Istnieją różne typy elementów danych. Można kupić szok absorber gazu lub oleju. Jaki jest najlepszy z nich? Komentarze na temat tego lub innych wzorów będzie w historii.

Rodzaje amortyzatorów pojazdu

Tak, mogą być klasyfikowane według różnych czynników. Według rodzaju materiału pracuje odróżnić produkty gazowe, olejowe i gazomaslyanye.

Ponadto, elementy te odznaczają liczby rur. Mogą być pojedyncze lub podwójne rury systemu. Jak one działają? Pierwszy amortyzator jest pojedynczym przewodem. Konstrukcja ta jest najczęściej używany w oleju i urządzeń napełnionych gazem. rzadsze dwururowy.

W zależności od rodzaju amortyzatorów przymocowanych do pojazdu, może poruszać się tak gładko jako drogich samochodów wykonawczego lub twarde, jak samochód sportowy. Postaramy się dowiedzieć, co jest lepsze – sprężyna ropy naftowej lub gazu.

Szczególnie Urządzenie olej

Wewnątrz tego elementu jest specjalny olej. Płynący z jednego cylindra do drugiego, to praktycznie nieściśliwe zawieszenie płyn tłumi drgania podczas jazdy samochodem. Wewnątrz urządzenia nie jest tylko olej. Do komory kompensacyjnej znajduje się powietrze. Musiał się upewnić, że olej nie jest zbyt wcześnie, by płynąć z jednej komory do drugiej. Dynamika urządzenie jest w pełni określona przez zdolność zaworów przelewowych. Mechanizmy te mają prostą konstrukcję, jak to możliwe. W związku z tym, że praktycznie nie zawieść. Słabym punktem tych urządzeń – szybkiej jazdy na nierównych drogach. Tłoki mogą nagle zmieniać i olej – często piany. Z tego powodu, płyn może przechodzić przez otwory w zaworze przejściowego tak szybko jak to potrzebne. Amortyzator pracuje w trybie wysokiego stresu.

Jeśli zapytać doświadczonego kierowcę, co jest lepsze – gaz lub tłumik olejowy, będzie on wybrać model gazu. Wielu kierowców nie lubią urządzenia hydraulicznego. Opinie mówią, że w zimnych porach roku, ciecz traci swoje właściwości i staje się grubsze. Podczas gdy olej jest ciepły, jazda na nierównych drogach nie będzie zbyt wygodne. Jeśli często muszą podróżować nad szorstki, powietrze może dostać się do oleju. Jest to nie tylko negatywny wpływ na zawieszenie, ale także może spowodować uszkodzenie produktu.

Oleo ma plusy. Opinie mówią niską cenę i dostępność jakiegokolwiek mostu. Są to poważne wady. Jeśli sposób jazdy jest spokojny czy wygody ruchu, to wybór jest oczywisty. Następnie weźmiemy pod uwagę inne rodzaje amortyzatorów i zdecydować, które amortyzatory tylne amortyzatory lepiej – gaz lub olej.

gaz

Jak sama nazwa wskazuje, jak zastosowano tutaj gaz pracuje substancje specjalne. W większości przypadków azot jest pompowany pod ciśnieniem. Ponadto, w urządzeniu znajduje się również olej. jest oddzielona od komory gazu specjalnego pływający tłok, który zapobiega dwie substancje są mieszane.

Ponadto, jak już wspomniano, w sprzedaży gazu nie jest w pełni produkty. Olej nadal istnieje, ale gaz jest wielokrotnie większa. Strukturalnie znacznie różnią się od modeli ropy. Monotube szok gazu zawsze. Jeżeli element olej jest miękki i nadaje się do wygodnej jazdy, zawiesiny amortyzatory gazu z najtrudniejszych. Oprócz produktów o wysokiej twardości jest bardzo kosztowne. Opinie mówią, że jest to wybór dla tych, którzy preferują sportowy styl jazdy.

wstrząs pochłaniacz gazów przy braku sztywności i komfortu poprawia przyczepność kół. Co więcej, w takiej zawiesiny jest całkowicie wyeliminowane rolek. Znacznej poprawie zarządzania.

subtotal

Więc teraz można zrobić wynik pośredni i zdecydować, co jest lepsze – amortyzator gazowy lub olejowy. Dla tych, którzy wolą spokojną jazdę na drogach miejskich, najlepszym wyborem – wyrobów hydraulicznych. Dla tych, którzy lubią poruszać się szybko na autostradzie przy dużych prędkościach, a chce uzyskać lepszą obsługę, wybór należy do elementów hydraulicznych. Jak widać, nie można jednoznacznie stwierdzić, że dany produkt jest lepszy. Mają różne właściwości, a ktoś, że są bardziej odpowiednie, ktoś – mniej. Wybierając model gazu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że wymiana powinna być zmieniona i innych elementów zawieszenia.

produkty Gazomaslyanye

Tutaj, w jednym projekcie użyty gaz i olej. Im większa jest siła nacisku substancji, lepszej kontroli jak i wyższą sztywność urządzenia. projektowanie zalety, że olej tutaj nigdy nie będzie pieniące. Jest przenieść nawet na nierównych drogach bez obawy przed utratą kontroli lub opuścić awarii amortyzatora bezpieczne.

Gaz, olej, układ gazomaslyanye – co jest lepsze?

Jest to dość trudne pytanie. A teraz, wiedząc produkty korzyści gazomaslyanyh, trudno jest powiedzieć, który jest lepszy amortyzator – gaz, olej lub gazomaslyany. Urządzenia hydrauliczne są przestarzałe struktury. I kosztem komfortu jazdy jest bardzo wątpliwe. Istnieje ryzyko złamać amortyzatora podczas jazdy po złych drogach. Ponadto, obsługa jest słaba. A teraz, jak widać, wyjście – sprężyny gazowej. Ale ten wybór zawodników ulicznych, którzy lubią szybko jeździć na szosie nawet bez dołów i uderzeniami. Ale jako mały udar mózgu, wnętrze będzie stale wstrząsając. Wibracja ta może spowodować awarię przed różnymi jednostkami samochodu.

Więc wybrać entuzjastów samochodu, który chce uzyskać dobrą obsługę, względny komfort, trwałość i niezawodność? Wybierz amortyzator gazowy lub olej? Który jest lepszy? Opinie mówią, że kompromis – to gazomaslyanye produktów. Łączą one w sobie wszystkie zalety obu urządzeń.

Dwururowy

Olej lub urządzenia wypełnione gazem takie struktury są najbardziej popularne. Mogą one być zawsze znaleźć na rynku. Strukturalnie, to jest najprostsze opcje. Nowość – w obecności dwóch zbiorników olejowych. W ten sposób, ciecz hydrauliczna może przepływać z jednej komory do drugiej za pomocą specjalnego zaworu przejściowego. Wśród zalet tej konstrukcji był odosobniony i Demokratyczna porównawczą wartość niezawodność. Braki więcej. Recenzje często oznaczać wrzącym olejem. W konsekwencji nieprawidłowość występuje efektywność. Innym negatywnym, sądząc po opinii – dużo masy. Jeśli masz do wyboru co do VAZ szok lepiej – gaz lub olej, eksperci zalecają instalacji hydraulicznej projekt dwururka. Pasują na samochodach rodzinnych, których kierowcy często uruchomić maszynę w zrelaksowany sposób. Nie nadaje się podwójna rura olej amortyzator do zamontowania na samochodów sportowych krzyżowym lub SUV.

Monotube gaz

Ponieważ produkty te, jako materiału tłumiącego gaz jest stosowany, nie ma potrzeby zwłaszcza w drugą rury. Należy stwierdzić, że ze względu na właściwości urządzenia amortyzującego mogą być zamontowane w dowolnym kątem – nawet do góry nogami. Konieczne jest również, aby wiedzieć, że bardziej ciśnienie gazu wewnątrz cylindra, tym szybsza reakcja ruchu zawieszenia. Opcje te są najbardziej skuteczne, sądząc po opiniach. Teraz można kupić szok absorber gazu lub oleju. Który jest lepszy? Jeśli chcesz niezawodność kosztem komfortu, to lepiej wybrać modele wypełnionych gazem.

Z lub bez kontroli?

Jeśli chcesz iść szybko na drodze, a po jakimś czasie przenieść na drodze, to lepiej kupić regulowaną opcję. Ustawienie to bardzo łatwo zmienić. Cena jest wyższa niż koszt modelach gazowych. Ale efektywność – również na poziomie.

W sprawie wyboru

Tak więc, musimy wymienić amortyzatora. Który lepiej kupić – gaz lub olej? Off-road i zrelaksowany styl jazdy nadaje najnowsze produkty. Dobrych i gładkich dróg – wypełniony gazem.