281 Shares 5498 views

Ból w kości krzyżowej w czasie ciąży

W czasie ciąży, ciało każdej kobiety jest zmiana, która znacznie zwiększa obciążenie kręgosłupa. Dlatego bardzo często pogarsza przewlekłej choroby lub są nowe, wcześniej nie wystawiane. Ponadto, w czasie ciąży kobiety często może odczuwać ból w różnych częściach ciała. Jeden z tych objawów jest ból w zadzie. Dlaczego to voschnikaet? O tym później.

Sacrum – dość duża kość, która znajduje się u podstawy kręgosłupa w chorme trójkąta. Z tyłu zespołu miednicy – to zad; łączy górę z ostatniego kręgu lędźwiowego i dolnej – z kości ogonowej.

Ból w kości krzyżowej w czasie ciąży

To może mieć różne przyczyny. Przede wszystkim, to może svidetelsovat przesunięcia środka ciężkości, która występuje w drugiej połowie ciąży. Ponadto, im większy brzuch, tym większe obciążenie kręgosłupa, co pomaga go utrzymać. Zatem kobieta zaczyna zginać tyłu w pasie, co powoduje ból w okolicy krzyżowej.

Ale nie wyeliminować ból w pierwszej połowie ciąży. To dlatego, że ciało zmienia nastąpić z początkiem ciąży. Taki ból często obecny długo i testowano w czasie. Ale w ostatnich miesiącach, może wystąpić z powodu powyższych powodów.

walka Szkolenie może również powodować tego rodzaju ból w kości krzyżowej i dział miednicy. W tym przypadku nie jest to zalecane, aby podejmować żadnych działań, ale po prostu spróbować, aby zmniejszyć obciążenie kręgosłupa i zrelaksować się więcej. Jeśli ból jest bardzo ciężka i nie do zniesienia, zasięgnąć porady lekarskiej. Doradza korzystać z najbezpieczniejszych maści lub innych środków w celu zmniejszenia bólu.

Gdy ból w kości krzyżowej wielką pomocą delikatnego masażu relaksujący i zdrowy sen. Herbata ziołowa przed snem może pomóc dobrze spać i wygodną pozycję zapewni dobry odpoczynek.

Jak dla pozdnits chodzi o ciąży, ból w kości krzyżowej może tylko nasilić. Może to być sygnałem przedwczesnego porodu, ale nie zawsze. Jeśli zauważysz te bóle i to daje dyskomfort, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Ponadto, bóle kości krzyżowej mogą pojawić się w przypadku, gdy dziecko jest w położeniu tylnym lub potylicznej. Wynika to z faktu, że to wywiera presję na szyjce kości krzyżowej, co powoduje ból.

Ale nie zawsze ten rodzaj bólu związanego z ciążą. Po tym wszystkim, mogą pojawić się z innych powodów. Może to być patologiczne procesy zachodzące w mięśniach pośladków, zaburzenia kręgosłupa, zakażenia kości krzyżowej, a także innych schorzeń tego obszaru. Ponadto dość często powoduje ból w kości krzyżowej możliwe choroby ginekologiczne, które można określić tylko z pomocą doświadczonego ginekologa.

Jeśli ból przeszkadza Ci przez długi czas, należy skontaktować się jak najszybciej do lekarza, który ustali źródło bólu i pomóc pozbyć się go. Jak widać, przyczyny bólu w sacrum podczas wielu obciążeń, a także prawidłowo określić ich charakter, trzeba szukać pomocy u lekarza. Według badania, lekarz prowadzący będzie skierowanie do specjalisty, takiego jak gastroenterologa lub neurologa.

Jest możliwe, że trzeba będzie kupić bandaż, który pomoże zmniejszyć ból w plecach. Po tym wszystkim, co wspiera żołądka w późnym okresie ciąży i zmniejsza obciążenie kręgosłupa. Tak więc konieczne jest, aby chronić się przed wysiłkiem fizycznym i zwrócić większą uwagę na długie spacery na świeżym powietrzu. Należy dokładnie przestrzegać diety i spożywać wystarczającą ilość wapnia.