219 Shares 9391 views

Witaminy "Supradin": analogi i substytuty, instrukcje użycia

Witaminy są niezwykle ważne dla naszego ciała. Pomimo licznych sporów dotyczących tego, czy warto kupić witaminy z apteki, czy potrzebujesz uzupełnić ich dostawy wyłącznie z naturalnych źródeł, lekarze nadal przepisują je, a pacjenci wielokrotnie czują energię i wigor po pakowaniu witamin i minerałów. Koszt różnych kompleksów może być bardzo różny, a przecież każdy chce nie tylko dostarczyć organizmowi użyteczne substancje, ale także, jeśli to możliwe, nie przepłacać. Dlatego obecnie rozważymy niedrogie kompleksy i zaczną się od narkotyków o nazwie "Supradin". Analogicznie do słynnej i droższej "Vitrum", "Elevit" i wielu innych znalazł wielu wielbicieli w pierwszej kolejności wśród kobiecej części ludzkości.

Kompleks multiwitaminowy "Supradin"

Wyprodukowano w Szwajcarii. Bayer od dawna uznawany jest na rynku farmaceutycznym, a wielu konsumentów ufa swoim produktom. Obejmuje to "Supradin". Analogowy z najbardziej wysoce reklamowanych leków na zdrowie i piękno kobiet jest nie mniej skuteczny, ale znacznie przystępniejszy. Będziemy trochę więcej na tym przygotowaniu, a następnie opowiemy o innych znanych kompleksach witaminowych z kategorii cenowej budżetu.

Skład

W rzeczywistości jest to typowa dla tej klasy leków. Kompozycję dobiera się w taki sposób, aby całkowicie spełniać codzienne wymagania organizmu w witaminach i minerałach oraz mikroelementy. Zawiera witaminy A, C, E, pantotenowy i folikowy, witaminy B 1 , B 6 , B 2 , B 12 , H i nikotynamid. Taki standardowy zestaw zapewnia twoje ciało "Supradin". Analogowy lek o nazwie "Vitrum" zawiera więcej witamin, ale lekarz musi zdecydować, który kompleks będzie dla ciebie lepszy. Oprócz witamin istnieją składniki minerałów. Są to wapń, żelazo, miedź i molibden, fosfor i cynk, magnez i mangan.

Forma emisji i koszt

Cena zależy od jakiej formy dawkowania jesteś zainteresowany. Dzisiaj można kupić tableted "Supradin". Analogowy preparat Vitrum, Pervektil i wiele innych, jest dostępny w opakowaniach po 30 tabletek. Koszt pakowania wynosi 500 rubli. Jednak wiele, podobnie jak inna – muskająca forma. Jest to ekskluzywna oferta dla firmy Bayer. Pyszny napój gazowany jest popularny zarówno dla dorosłych, jak i dla nastolatków. Dlatego wielu ludzi wybiera "Supradinę". Cena w nim lub na tyle demokratyczny – 240 rubli na opakowanie, które zawiera 10 tabletek.

Instrukcje użycia

Wśród wskazań, przede wszystkim, zapobieganie i leczenie niedoboru witamin. Jeśli twoje jedzenie nie jest idealne, a organizm doświadcza dużych obciążeń (zarówno fizycznych, jak i psychicznych), zaleca się przyjmowanie witamin. Doskonałą opcją będzie "Supradin", cena za nie jest za wysoka, a recenzje lekarzy i pacjentów są bardzo dobre. Lek jest użyteczny dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia, a także z sezonowym niedoborem witamin, po chorobie i podczas odbudowy. Polecany kompleks dla kobiet, które chcą poprawić kondycję skóry, paznokci i włosów. W ciągu dnia wystarczy wziąć jedną tabletkę, pić lub rozpuścić ją w wodzie. Należy jednak zauważyć, że na rynku jest wiele innych kompleksów witaminowych, które są jednakowo skuteczne. Naszym celem jest jedynie uogólnienie informacji, z których czytelnik wyciągnie wnioski.

Kompleks witaminowy "Duovit"

Bardzo znany dziś lek. Był jednym z pierwszych na rynku, różniący się tym, że ma zarówno witaminy, jak i minerały. Jest jednak jedna istotna różnica kompleksu "Duovit" – cena. To tylko 110 rubli, to znaczy, jest to obecnie jeden z najbardziej dostępnych obecnie leków. Jest zalecany jako czynnik profilaktyczny w warunkach towarzyszących zwiększonemu zapotrzebowaniu na minerały i witaminy. Są to duże obciążenia, ciąża i laktacja. Ten kompleks nie jest jednak zalecany jako środek do pielęgnacji urody i zdrowia, być może ze względu na to uwagę od pięknych kobiet jest nieco niższy.

A co z kompozycją?

Jest to złożony preparat złożony z 11 witamin i 8 minerałów. To dobry, pełny przebieg, który należy wziąć pod radę lekarza. Trzeba pamiętać i nie mianować samodzielnie "Duovit". Cena jest bardzo atrakcyjna, ale przyjmowanie leku na trwałe jest niepożądane bez konsultacji z lekarzem. Opakowanie zawiera 4 talerze, każda zawierająca 5 czerwonych i niebieskich tabletek. W kolorze czerwonym – witaminy A, D3, B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, witamina E, C. Niebieska tabletka zawiera wapń, magnez, żelazo, fosfor, mangan, miedź i cynk. W dniu zaleca się przyjmowanie jednej niebieskiej i czerwonej pigułki.

Witaminy Vitacap

Jest to wyspecjalizowany zespół, który ma na celu złagodzenie procesów zapalnych w osteochondrozie i innych chorobach układu mięśniowo-szkieletowego. Ten kompleks składa się z kompletnego zestawu witamin z grupy B w kompozycji. Preparat jest wytwarzany w miękkich kapsułkach, w każdym opakowaniu po 10 sztuk, każda po 10 kapsułek. W skład witamin B 1 , B 6 , B 12 , nikotynamid, witaminy C i E, D3. Z minerałów kompleks zawiera magnez, żelazo, cynk, wapń, fluor, potas, miedź, mangan. Koszt narkotyków wynosi około 700 rubli. Zaleca się jednodniową kapsułkę dziennie przez jeden miesiąc. Dalsza recepcja na zalecenie lekarza.

Jest to specjalny kompleks, więc jego popularność rośnie każdego dnia. Jest szeroko stosowany w różnych chorobach przewodu pokarmowego, w których pogarsza się wchłanianie tłuszczów, bez których spożycie rozpuszczalnych w tłuszczach witamin jest niemożliwe. Kompleks multiwitaminowy Vitacap jest dostępny w specjalnej kapsułce zawierającej lecytynę, fosfolipid, która zapewnia lepszą penetrację rozpuszczalnych w tłuszczach witamin przez błonę śluzową. Lek jest zalecany u pacjentów z niską hemoglobiną.

Witaminy "Aktival"

Kolejny popularny kompleks i dostępny w dwóch wersjach węgierskiego producenta. To jest "Aktival max", czyli kompleks witaminowy dla dorosłych. Jest wytwarzany w postaci tabletek, z których każdy zawiera 13 witamin: A, D3, E, H, K1, B1, B2, B3, B5, B6, B9. B 12 , C. Ponadto kompleks zawiera 13 pierwiastków śladowych – bor i wapń, cynk i wanad, chrom i miedź, fosfor i selen, jod i żelazo, magnez i mangan oraz molibden. Kompleks jest uzupełniony substancjami o charakterze witaminopodobnym – beta-karotenem, PABC, rutyną, luteiną, likopenem. W opakowaniu znajduje się 30 tabletek, które przyjmowane są raz dziennie, spłukiwane wodą.

Ten kompleks jest doskonałym profilaktyką sezonowego niedoboru witamin, który przejawia się przez zmęczenie i frustrację, brak asymilacji i zmniejszenie skuteczności.

Jednak takie objawy obserwuje się nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci. Rosnący organizm potrzebuje więcej kompleksu witamin i mikroelementów. Oprócz zapewnienia niezbędnej aktywności, musi on również wydawać te substancje na wzrost tkanki. Dlatego powstał osobny kompleks o nazwie Kid Aktival. Jest produkowany specjalnie dla dzieci i ma na celu zaspokojenie wszystkich potrzeb rosnącego ciała. Skład jest prawie identyczny, kompleks różni się tylko w dawkach. Możesz go używać, poczynając od dwóch lat.

Lek jest wydawany z pięciu różnych smaków, a tabletki w postaci zabawnych niedźwiedzie zdecydowanie podobają się Twoim dzieciom. Należy zauważyć, że cena tego kompleksu jest dość demokratyczna. Opakowanie tabletek kosztuje tylko 280 rubli. Pamiętaj jednak, że indywidualna nietolerancja składników leku jest możliwa, więc nie należy samemu zażywać leku, ale skontaktuj się z lekarzem.

Multivitamin Complex Additive

Dzisiaj rozważymy tylko inny kompleks, chociaż istnieje wiele podobnych leków. Jest to znany dodatek do żywności zwanej "dodatkiem". Multiwitamina jest wydawana w postaci tabletek musujących o pomarańczowym smaku, dzień powinien być spożyty przez jedną tabletkę, rozpuszczając się w wodzie. Koszt leku wynosi 180 rubli na opakowanie, w którym znajduje się dziesięć tabletek. Każda tabletka zawiera witaminy B 1 , B 2 , B 6 , B 12 , witaminy C, E, biotynę i PP, pantotenian wapnia i kwas foliowy. Ponadto, kompleks wzbogacony jest o minerały: wapń i sód, magnez i fosfor, potas. Bardzo ważne jest, aby mieć przyjemny smak, nie zawierają cukru.

Każdy z kompleksów przedstawiony w artykule ma podobny efekt, a stosunkowo niska cena. Jednak aby wybrać dokładnie to, czego naprawdę lubisz, lepiej skonsultuj się z lekarzem. Musi także potwierdzić potrzebę podjęcia kompleksu witaminowego i czasu trwania kursu.