208 Shares 8639 views

Granulowane otręby: rodzaje, jak używać, korzyści i szkód

Ostatnio otręby granulowane nierdzewna jest często znaleźć w menu tych, którzy chcą schudnąć. Ten produkt, są przeciwnicy, którzy wierzą, że powoduje więcej szkód.

Jaki jest otręby

Gdy ziarna przechodzi etap przetwarzania pozostają odpady – skorupy. Ten obrać i jeść otręby. I dla ich produkcji za pomocą absolutnie żadnego ziarna.

Przez siebie, mają postaci sypkiej. Ale dla wygody korzystania z nich można teraz nabyć w postaci granulowanej. Niezależnie od formy, wartości są absolutnie identyczne.

Są one bogate w witaminy (E, B1, B2) i składników mineralnych (potas, cynk, żelazo, wapń, selen). Ale to, co najbardziej cenione – jest celuloza.

Główne rodzaje otręby oraz sposoby ich wytwarzania

Niezależnie od tego, z którego wykonany kultury otręby, są dwa główne rodzaje: ziarnistych i granulowany. Oba mogą być używane jako otręby diety. Jak korzystać z nich tak, że organizm nie ucierpiał?

Niegranulowany otręby należy wlać gorącą wodą i pozostawić na pół godziny. W tym czasie będą one zdobyć wystarczającą ilość wody i odwrócił się papka. To może być spożywany samodzielnie lub dodaje do każdego naczynia. Spożywane objętość wynosi 1 godzinę. L. 1 st. l.

A jeśli to nie jest luźna otręby, jak korzystać z granulowany otręby? Gdy znajdują się w postaci granulatu, zaleca się, aby przygotować w podobny sposób. Choć niekoniecznie. Jeśli masz je w postaci krakersów, to trzeba koniecznie pić wystarczającą ilością płynu. Chłonny otręby są dobre, ale działają w sposób rozpoczyna się dopiero w kombinacji z cieczą. Więc trzeba pić dużo wody. Inaczej otręby może spowodować szkody dla zdrowia. Na łyżką otrąb należy wypić co najmniej dwie szklanki wody.

Otręby z pszenicy

Pelety otręby pszenne przyczynić się do wysokiej jakości oczyścić ciało. Są one podobne do gąbki, która pęcznieje w kontakcie z wodą. Najpierw musisz zjeść porcję otrąb koniecznej, a następnie popić płynem. Może to być woda, herbata, mleko, jogurt, sok. Wtedy zaczynają swoją podróż przez przewód pokarmowy, absorbując toksyny. Ze względu na ich obrzęk, uczucie pełnego żołądka. W efekcie znacznie zmniejsza uczucie głodu i ilość spożytego pokarmu jest zmniejszone. Który promuje stopniową utratę wagi.

otręby owsiane

Pelety otręby owsiane nie są uważane za mniej przydatne, ale ich zadaniem jest trochę inna. Zawierają one duże ilości błonnika, który jest odpowiedzialny za pięknem. To pomaga usunąć toksyny z organizmu, oczyszcza skórę. A także wzmacnia włosy i paznokcie.

Ponadto, otręby owsiane pomaga oczyścić naczynia krwionośne, jak regularne spożywanie ich zdolność do obniżania poziomu cholesterolu nawet o 10%. Nawiasem mówiąc, otręby ryżowe znacznie bogatszy w błonnik. Jeśli istnieje potrzeba, aby zmniejszyć poziom cholesterolu, należy dać pierwszeństwo ryżu.

Dieta i otręby

Często chcą nabyć harmonia zastanawiać, czy możliwe jest, aby jeść diety granulowane otręby. Pomimo faktu, że produkt ten jest bardzo użyteczny i jest uważane za bezpieczne, z ilością diety najlepiej jest, aby nie przesadzić.

Stosując dietę otręby, jak używać im? Wprowadzić do diety muszą być ostrożnym, ponieważ minimalnej objętości. Zjada pojedyncza dawka powinna być stopniowo zwiększana. Po pierwsze, w ciągu dwóch tygodni, powinna ona być 1 godzina. L. trzykrotnie w recepcji. Następnie część pracy może zostać zwiększona do 1 st. l. Ale jeśli praca jelit jest zbyt aktywny, to wystarczy wziąć 2 godziny. L. dziennie.

Otręby mogą być dodawane do żywności. Na przykład, zamiast grzankami w sałatkach. Jeśli są one w postaci młota, można je mieszać z żadnym jedzeniem. Na przykład, z gryki.

Ale to nie wszystkie opcje, jak korzystać z otrębów diety. Chcąc zmniejszyć swoją wagę, trzeba dać się mąkę i słodkie. I często jest najtrudniejsze podczas diety. Podczas dodawania otręby piec ciasteczka lub ciasto można znacznie obniżoną zawartość kalorii. Należy skorzystać z tej okazji i nie rozpadnie i zacząć jeść wysokokalorycznych ciastek.

Bran w kosmetologii

Poprawy ich zdrowia, schudnąć i poprawić stan skóry może nie tylko przez jedzenie otręby wewnątrz. Ich zastosowanie również do użytku na zewnątrz.

Na przykład, jeśli weźmiemy 5 godzin. L. zgnieciony otręby i wymieszać je z żółtkiem i wody, masz wielką maskę, która może wygładzić zmarszczki. Musi być stosowany do obszaru problemowego i pozostawić na jedną godzinę.

Jeśli wlać mleko otręby, można dostać się do szorowania skóry. Zaleca się, aby nie zmyć natychmiast i pozostawić na twarzy jako maskę na 15 minut.

Korzyści z otrębami

Jeśli nie ma potrzeby, aby schudnąć, czy też nie jest granulowany otręby? Czy jest jakaś korzyść dla nich?

Ten produkt nie świadomie wprowadzone do diety rozładowania. Ze względu na swój skład, zdolność do nasycenia przy niskiej zawartości kalorii, są one przydatne dla wielu osób z różnymi problemami zdrowotnymi. A także dla tych, którzy dbają o prawidłowe odżywianie. Na przykład, zawierają beta-glukany pomóc w walce z wysokim poziomem cholesterolu.

Otręby są ratunkowy dla osób cierpiących na cukrzycę zostały używając go jako dodatek, to jest możliwe, aby znacznie zmniejszyć indeks glikemiczny żywności. Dlatego tacy ludzie menu może być bardziej zróżnicowana. granuluje się również otręby Będzie to doskonała profilaktyka dla tych, którzy są podatni na cukrzycę.

Ich regularne spożywanie przyspiesza procesy metaboliczne w organizmie, działa jako immunostymulatora.

Celuloza, która znajduje się w otrębach w dużej ilości, pomaga rozwiązać problem z zaparciami. Promuje wzrost pożytecznych bakterii, więc warto zwrócić uwagę na produkt, w obecności dysbioza. Otręby kukurydziane granulowanych zalecane do jedzenia w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia raka okrężnicy.

Pomimo faktu, że granulowane otręby przyczynić się do utraty wagi, nie są absolutne rozwiązanie tego problemu. Powinny one być jednym z elementów kompleksu, którego celem jest doprowadzenie swojego ciała do pożądanego kształtu. Nie wolno nam zapomnieć o pełnej regularnej aktywności fizycznej. Należy również dostosować swoją dietę.

szkoda otręby

W obecności tak wielu wskazaniach, trudno uwierzyć, że ten naturalny produkt może być czasami nawet niebezpieczne. Nie jest konieczne, aby utrzymać się do spożycia otrębów, jak bardzo dużych ilościach doprowadzić do tego, że wszystko pokarmu zbyt szybko wydalane. Ich składniki odżywcze po prostu nie mają czasu, aby zostać wchłonięte. Oprócz nieprzyjemnych problemów z przewodu pokarmowego, może to prowadzić do naruszenia równowagi witamin i minerałów w organizmie.

Osoby biorące leki, trzeba wiedzieć, że granulowane otręby może znacząco zmniejszyć ich wpływ, jak oni są chłonne, który działa podobnie do węgla aktywowanego. Jeśli to konieczne, wprowadź w otrębach menu zaleca się, aby omówić z lekarzem możliwość łączenia ich za pomocą leków.

Nie można jeść otręby dla ludzi, którzy mają wrzody żołądka. Są one przeciwwskazane w okresie zaostrzenia zapalenia jelita grubego i błony śluzowej żołądka. Ale odpuszczenie tych chorób są, przeciwnie, są zalecane do użytku.

Również z nich jest zapewnienie w czasie ciąży. W menu dla dzieci, mogą być podawane tylko w wieku trzech lat. Najczęściej przepisywany jako środek do zwalczania zaparcia.

Otręby, jak każdy produkt ma swoje wskazania i przeciwwskazania. Zalecane są do stosowania na utratę masy ciała, w leczeniu i zapobieganiu chorób. Wprowadzony do ich menu powinna stopniowo. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki. Ponadto, ważne jest, aby pić dużo płynów.