678 Shares 8082 views

Struktura stóp jako znak ewolucyjnej doskonałości ludzkiego organizmu.

Ewolucyjny Dwunożność zrobić unikalne fragmenty szkieletu człowieka, który nie ma odpowiednika wśród podobnych fragmentów szkieletu do innych przedstawicieli świata zwierzęcego. Po pierwsze, zmienia kształt kręgosłupa, co pozwoliło daną osobę do przebywania w pozycji pionowej w stosunku do powierzchni jego ruchu. A po drugie, charakter, biorąc pod uwagę stałą obciążenie stopy, szkielet noga uległa zmianie, tak że ona z kolei nie czuł zmęczenia podczas chodzenia lub stania. Codziennie popełnienia jakiegokolwiek działania silnika z udziału w kończynach dolnych, człowiek jakoś kładzie nacisk wszystko pod własnym ciężarem na tej anatomii pozornie kruche i małych. Struktura stóp jest bardzo trudne w przyrodzie, jak w jednostce strukturalnej zawiera dużą ilość kości, więzadeł, stawów, a jednocześnie jest bardzo cienka, a także różnią się w swych właściwości funkcjonalne mięśni. Szkielet tutaj, jak zresztą w każdej innej części ciała są kości, które tworzą charakterystyczny wygląd stóp. Jak w rękach kończyn górnych, a w stopę, istnieją trzy ważne dział.


  1. Stęp. Więc to jest ta część, która łączy duże rurowe kości kończyny dolnej z porządku. W zależności od ich budowy histologicznej kości stępu mogą być klasyfikowane jako gąbka z bardzo krótkich rozmiarach. W sumie istnieje siedem małych Tarsus kości, z których największe są uważane kolizji i kości piętowej. Pozostałe, czyli trzy w kształcie klina, prostopadłościan i Kość Łódkowata ich wymiary są znacznie gorsze od dwóch pierwszych. Struktura stóp zwłaszcza tym, że ma dużą liczbę połączeń stawowych na stosunkowo małej powierzchni. Astragalus z kości piszczelowe tworząc stawu skokowego. Pozostałe kości stopy ludzkiej jest również połączone ze sobą za pomocą innych stawów.
  2. Hock. Jest to środkowa część między predplyusnievymi kości i paliczków stóp. Śródstopia są umieszczone nieco dalej od trzech kształt klina i prostopadłościanu kości. W plyusnievyh kości są trzy góry: głowica, która łączy je z falangi, korpusu i podstawy łączącej tych struktur anatomicznych z małych kości stępu stawów.
  3. Paliczków. Są to zwykle trzy, nie licząc pierwszego palca, w którym istnieją tylko dwa paliczków. To jest tylko część stosu, który można wyginać i zagiętym, bez uwzględnienia staw skokowy, co stanowi połowę kości nóg.

Struktura stóp ma inną konkretną funkcję, a wszystko dzięki pionowej pozycji całego ciała. Fakt, że podłużna oś stopy znajduje się prawie prostopadle do pionowej osi bliższej części kończyn dolnych, natomiast kość w obszarze nie są w tej samej płaszczyźnie, co niektóre z nich tworzy wzdłużną oraz drugą część poprzecznego łuku. Wklęsłe pół podeszwy z widokiem na stopę, a wypukła – do tylnej powierzchni, odpowiednio. Struktura ta stopa zapewnia sprężystość, elastyczność i gładkość chodu. W spoczynku, osoba zdrowa na podłogę mocno dotknął kości pięty (jego hill) i głowę kości śródstopia. Wszystko inne, które przylega do podłoża jest tkanek miękkich stopy. W tym momencie, to znaczy, w czasie spoczynku, arch, który jest reprezentowany przez zewnętrzną powierzchnię stopki, dotyka także na ziemi, a przeciwległa krawędź wewnętrzna jest nieco podniesiony z podłogi i działa jak sprężyna płytkowa, sprężyna zbioru (grupy). Podczas wędrówki łuk spłaszcza grupę sprężyny, powraca do swojego pierwotnego położenia, a tym samym etap zmiękczenia i minimalizując ciężar masy ciała na samej stopy.