639 Shares 3443 views

Car System antykradzieżowy: charakterystyka, oceny, opinie, cena

Od tego momentu, gdy kierowca staje się „konia żelaza”, zaczyna się martwić, na pytanie: Jak chronić drogiego nabycia porywaczy? Rynek oferuje wiele rozwiązań: mechaniczne środki przeciw kradzieży różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. Jest to zachęcające, ale także znacznie komplikuje wybór.

Najprostsza ochrona przed kradzieżą

urządzenia mechaniczne – specjalne urządzenia blokujące, które są zainstalowane na skrzyni biegów, kierownica, pedały. W wielu przypadkach takie mechanizmy służą śruby albo szpilki. Ich zadaniem – aby zapobiec kierownicę lub pudełko. Wielu pamięta systemy zabezpieczeń epoki lat 90-tych. Ktoś jest sceptyczny o mechanice. Ale dzisiaj wszystko zmieniła się znacząco. Nowoczesne anty-blokery nie są już wyglądać krocze na kole.

Krótka wycieczka w przeszłość

Historia rozwoju protivougonok mechaniczne rozpoczyna się od chwili wystąpienia pierwszych samochodów na drogach. Dokładniej, chodzi z kwestiami bezpieczeństwa maszyny rozpoczęła się w 1886 roku. Bo wtedy samochód nie może sobie pozwolić każdy. W ogłoszeniu było przystępne tylko dla bardzo bogatych ludzi. Reszta, oczywiście, byli zazdrośni. I to nie dziwi, że niektórzy mieszkańcy marzą ukraść cud techniki.

Tak więc po raz pierwszy poruszył kwestię, jak bezpiecznie i efektywnie chronić drogie zabawki. W tym czasie nie istniała żadna elektronicznych systemów zabezpieczeń. Jedyną rzeczą, która była dostępna pierwsi kierowcy – System antykradzieżowy na kierownicy, blokada zamków drzwi, różnych wtyczek i złączy, a także innych przedmiotów, które mogłyby utrudniać pracę samochodu, a tym samym uratować go przed kradzieżą. To ciekawe, że nawet pomimo obrony, pierwszy samochód został skradziony w 1889 roku bezpośrednio z garażu bogatego francuskiego barona.

Pierwsze elementy ochronne nie wymagają żadnej specjalnej instalacji i po prostu zamontowany. Nieco później, wyposażenie ochronne stać bezpośrednio osadzone w samochodach w fabryce. Następny samochód System antykradzieżowy zaczęła zdobywać popularność, a instalacja odbyła warsztaty prywatne.

Rodzaje mechanicznych systemów bezpieczeństwa

Wszystkie z nich można podzielić na trzy główne gatunki. Tak, wyróżnia się:

  • Sprzęt, uniemożliwiając ruch.
  • Urządzenia, które chronią przed wtargnięciem do kabiny.
  • system blokowania różnych elementów pojazdu.

Elementy blokujące ruch

Grupa urządzeń, którego głównym zadaniem jest zapobieganie ruch można przypisać blokery dla wałka przekaźnikowego. Takie mechanizmy są zamontowane na pełnej i tylnych kół napędowych samochodów. Blokowanie członu blokującego oraz elementów układu.

Element zamykający jest zainstalowany w kabinie, a drugi element – podwozie. Tutaj zasada zastosowana blokada obrotu wału napędowego, a maszyna jest, oczywiście, nie będzie uczestniczyć.

mechaniczne zabezpieczenie przed dostępem do salonu

Grupa ta jest jednym z najbardziej popularnych systemów. zabezpieczenie przed kradzieżą ma na celu ochronę wewnętrznych treści i wyposażenie gabinetu. Urządzenia te blokują drzwi, pokrywy bagażnika i pokrywy. Często te mechanizmy umieścić z powrotem w trakcie montażu na przenośniku. Najczęściej większość modeli również użyć systemu ochrony elektromagnetycznej, do którego dodatkowy zestaw żadnych elementów mechanicznych.

Blokery elementy maszynowe

Jest to prawdopodobnie najbardziej popularne i bardzo niezawodny system samochód przed kradzieżą. Mechanizmy kolidować z podstawowych jednostek w samochodzie. dwa główne typy mogą być wyodrębnione. Pierwsza transmisja bloku, a drugie koło zamek i nie pozwalają na to, aby obrócić. Oba urządzenia mogą być instalowane przez producenta lub dodatkowo.

Aby zablokować przekładnię pobliżu selektora przesyłowej w kabinie, można odkryć specjalny otwór. Nie dodaje się metalowy kołek ze szczególnym zamka. Usunąć go bez klucza jest praktycznie niemożliwe, nawet przy użyciu narzędzi ręcznych. Wyposaż taka ochrona może być jak wóz z mechaniki oraz z automatyczną skrzynią biegów.

W przypadku blokady mechanicznej zmiany biegów będzie to niemożliwe dla wszystkich transmisji, z wyjątkiem odwrotnej kolejności.

W nowoczesnej automatycznej skrzyni biegów nie mogą być usunięte, a pole wyboru w trybie postojowym. Samochód nie będzie nigdzie w ogóle.

Poza naprzemiennie, teraz również w sprzedaży są wzory bez szpilek. wewnętrzne zamki są stosowane w nich. System ten samochód przed kradzieżą nie da złodziej okazję pracować z dźwignią. Do otwierania i mechanizm specjalnego klucza zamykając jest wymagane. W zamku znajduje się na desce rozdzielczej lub między przednimi fotelami.

Blokery kolumna kierownicy zamocowany do każdego pojazdu w normalny sposób. Co ciekawe Zasada działania tego urządzenia. W ten sposób, mechanizm jest połączony z wyłącznikiem zapłonu. Jeśli blokada nie jest kluczem, kierownica jest w posiadaniu i nie będzie mógł się obracać. Wszystko to jest dobry bloker, z wyjątkiem jednego. Często metal, z którego wytwarzane są te mechanizmy, nie posiada wysoką wytrzymałość, jednym silnym i ostrym zakręcie – bloker i złamane.

Wielu kierowców dodatkowo korzystać z dodatkowej ochrony zewnętrznej. System antykradzieżowy na kierownicy i wygląda jak pudełko, który jest przymocowany do kierownicy. Ta część jest połączona ze specjalnym korkociąg, znajduje się na desce rozdzielczej. Jednak ta ogranicza zakres obrotu koła kierownicy.

Mechanizm wyposażony jest w zamek, który można otworzyć tylko za pomocą specjalnego klucza. Może ktoś uważa, że nie jest wystarczająco wydajny, a można otworzyć zamek. W rzeczywistości, aby ją otworzyć i wyjąć nawet profesjonalny złodziej samochodowy mieć ładny potu. Rzadko złodziej chce do czynienia z samochodem, gdy obok jest niezabezpieczony, który jest o wiele łatwiejsze do kradzieży. Istnieje również pozytywny efekt psychologiczny.

Mniej powszechnie stosowane mechanizmy blokowania pedałów. Ale to nie znaczy, że nie są na sprzedaż. Również tak zwane „sekretki” koła. Co to jest „sekretki”? Te nietypowe śruby, które można odkręcić tylko za pomocą specjalnego klucza, który istnieje w jednym egzemplarzu i jest właścicielem.

„Sekretki” nie chronią przed kradzieżą, a przez fanów bardziej łatwe pieniądze – często złodziejami skręcone koła, a samochód jest umieszczany na cegłach.

Dla wszystkich zalet tej instalacji spetskrepezha urządzeń przed kradzieżą nie gwarantuje ochronę. Nauczyli się cofnąć w latach 90-tych. Teraz, oczywiście, produkuje ponad technologicznie produktów. Ale gdy koło nie zostanie skradziony, klucz jest tylko jedna kopia, a łączniki są powszechne prikipet lub właściciel traci klucz.

Oczywiście, mechanicy – nie jest to elektronika, a dla doświadczonych złodziei, takie urządzenia nie stają się największą przeszkodą. Jednak większość kierowców ma wiele lat cieszyć się takie systemy ochrony i mechanizmy zrobić dobrego zadania.

Mechaniczny system samochód przed kradzieżą: wybór

Przed zakupem ważne jest, aby zdecydować, jaki rodzaj mechaniki wyposażyć maszynę. Wiele podjąć tylko blokady na kierownicy, a druga – w jej przydatków również zablokować punktu kontrolnego. Jeszcze inni kupić wszystko na raz. I słusznie: dobra obrona – tylko skomplikowane.

W ten sposób mechaniczne urządzenia antykradzieżowe powinien składać się z trzech części. Pierwszą rzeczą, którą nie musi umożliwić złodziej dostać się do kabiny. Pomoże to w celu urządzenie do blokowania kaptur, bagażnik i drzwi. Następnie, ważne jest, aby pozbawić atakującemu uruchomić samochód, pomoc nietypowe łańcuchy zamka, blokowanie za pomocą układu elektromechanicznego kaptur.

I wreszcie trzeci – nie pozwalają atakującemu jechać samochodem. Ustawianie blokady skrzyni biegów, układu kierowniczego, pedałów. Dla niezawodnej i kompleksowej ochrony będzie musiał to wszystko kupić. Jednak przy zakupie blokadę tylko CPR jest ważne, aby wiedzieć, trzy małe, ale bardzo ważny niuans.

Blokada mechaniczna musi współpracować z alarmem. Blokowanie urządzenia blokującego musi być wykonana z wysokiej jakości metalu. Przy zakupie należy dać pierwszeństwo do sprzętu powszechnego.

Uniwersalny zamek – jest najpewniejszym sposobem ochrony urządzenia. Jest taki system od $ 50. Wybór systemu zależy od budżetu i marki samochodu. Wybór odbywa się zgodnie z jego potrzebami. Na przykład, jeśli maszyna będzie spędzić noc w podwórzu, warto też kupić blokery na kapturze i blokowania wału kierownicy.

Garant: Urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą

Pod marką „gwaranta” w 1995 roku wyprodukował mechanicznych systemów antywłamaniowych. Jak twierdzi producent, Togliatti firma „Flim” i „Garant” nie uratuje przed kradzieżą, ale opóźni złodzieja w czasie godziny lub więcej. Przez pół godziny intruzi – luksus. Wśród zakresie wielu różnych systemów, które są odpowiednie dla samochodów osobowych i samochodów krajowych. Mechanizmy są stale modernizacji i poprawy.

Asortyment marki prezentowane besshtyrevye zamków, aby zablokować checkpoint „Konsul”. Różnią się one tym, że kabina jest zainstalowany zamek cylindryczny. Mechanizm jest w środku to samo. Selektor jest ustawiona w określonym położeniu, a następnie zablokowane. "Bastion" – ochrona elektro-mechaniczne. Ten zapłon i jednocześnie chroniąc przed nieautoryzowanym użyciem. Obok niego znajduje się przycisk, za pomocą którego można uruchomić silnik.

"Block-suite" – system blokady wału kierownicy. Ten sworzeń, który jest zamocowany w szczególnym sprzęgła. Powinien to być system 300 dolarów. Ten produkt jest odpowiedni dla większości modeli samochodów. Dla samochodów VAZ i inne marki krajowe mają szereg CL.

"Tehnoblok"

Anti-Theft System "Tehnoblok" – to nowość wśród mechanicznych systemów zabezpieczających przed kradzieżą. To urządzenie działa z hamulcami i sprzęgłem. Kompleks jest w pełni kompatybilny z większością marek samochodów. Jest to kompleks immobilizer mechaniczne, jedyny w swoim rodzaju.

Podstawą jest specjalny blokowy o wysokiej wytrzymałości, zaworów zwrotnych. System zainstalowany jest dyskretnie w kabinie. Urządzenie jest zbudowane w pneumatycznych i hydraulicznych pojazdu. Zasada działania opiera się na działaniu zaworów zwrotnych, że podczas ustawiania urządzenia w ochronie przerwać przepływ powietrza i płynów hydraulicznych.

Producenci twierdzą, że usunięcie jest w zasadzie niemożliwe. Próbując usunąć prowadzenie do dekompresji. I jej odzyskiwania porywacza będzie musiał pracować przez całą noc.

System antykradzieżowy „Tehnoblok” może być prosty i aktywny. Opracowany na podstawie prac w Rosji, z zimy i niskich temperaturach. Funkcja – zdolność do ochrony przed kradzieżą, nawet przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

"Tehnoblok": Opinie

Właściciele twierdzą, że wydajność systemu. Ale to jest skuteczne tylko wtedy, gdy złodziej nie jest profesjonalny. Wśród zalet emitują żadnej opłaty abonamentowej za korzystanie z rabatów dla „Casco” porwać.

Ze wszystkimi zaletami są też wady. Po pierwsze – jest to błędne pojęcie. „Tehnoblok” działa tylko pod pewnymi działaniami złodzieja. Reszta systemu nie zapewnia żadnej ochrony. Kolejny minus, który posiada układ zabezpieczający przed kradzieżą – cena (od $ 500). Inna uwaga jako interwencji wadą urządzenia i układu hamulcowego. Wielu właścicieli zgłaszali statusu produkcji, oraz szereg drobnych usterek.

ocena

Pięć najważniejszych producentów dzisiaj:

  1. "Sher Khan".
  2. "Tomahawk".
  3. "Centurion".
  4. „Aligator”.
  5. „Faraon”.

sprzęt elektroniczny

Elektroniczny system antykradzieżowy w większości przypadków będzie mógł chronić skomplikowaną maszynę. Wyróżnia ich elektroniki funkcjonalnych. Więc odróżnić Immobilizery i alarmów. Rzadziej można znaleźć systemy mieszane.

Immobilizer, i zamki mechaniczne – wszystko bierna ochrona. Immobilizer – specjalne urządzenie, które uzupełnia zapłon. Po włączeniu uszkodzony ważny obwód w układzie elektrycznym. Silnik nie uruchamia się. Nowoczesne Immobilizery przerwy 2-3 łańcuch.

Sygnalizacja służy do aktywnej ochrony i uwagi. Mając to wszystko jasne. Elektroniczna sygnalizacja zmniejsza dyskomfort z wykorzystaniem immobilizera i zamków do minimum, ale tworzy również dodatkowe korzyści. Dobre możliwości obronne posiada system alarmowy, cena jest bardzo wysoka – 30 tysięcy rubli.

Immobilizery

Włącz lub wyłącz urządzenie powinno mieć jednego właściciela. W tym celu elektroniczne klucze kodowe. Jest to specjalny układ, który definiuje unikalny kod. Jest to niemożliwe, aby odebrać pół godziny.

alarmy

Nowoczesne urządzenia posiadają kilka ciekawych możliwości. Jest to praca z centralny zamek, elektryczne szyby, tryb garażu zdalnie uruchomić silnik. Niektóre modele są również Immobilizery.

Wliczony alarm kontroluje kilka kluczowych punktów w samochodzie, a podczas próby inwazji uruchamia sygnał dźwiękowy i wizualny. Liczba punktów zależy od poziomu urządzenia i dostarczonych samych czujników.

Po wybraniu wielu interesuje sygnalizacji efektywność. W zależności od modelu kosztów będą chronione na różne sposoby. Elektroniczny Brelok Key pracuje w paśmie UHF. Częstotliwość jest stała i znormalizowana. Nadajniki sygnału jest kodowana. W dzisiejszych droższych modelach algorytmów stabilny, a przy wyborze kodu było wystarczająco dużo minut.

Nowoczesny sprzęt ma wysoki poziom ochrony. W ten sposób, moduły są wyposażone antiskanirovaniem, walcowanie nadajnik kodu z promieni podczerwonych. Wszystko to sprawia, że trudno złamać system. Zainstalowania urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą takiego planu – jest wystarczająco niezawodna ochrona.

Dziś jest to bardzo popularny system alarmowy z GPS i GSM. Zarządzaj sprzęt jest możliwe za pomocą wiadomości SMS. Promień – cały kraj. Wiele osób purchase systemu sygnalizacji GLONASS. Modele te nie będą hałasować i zagłuszyć silnika zespołu.

Taki sprzęt ma największą popularność. To pokazuje ranking systemów zabezpieczających przed kradzieżą. Zaawansowane modele mogą w pełni kontrolować całą elektronikę, aby blokować pracę wszystkich jednostek. Skuteczna ochrona samochodu dzisiaj – to rzeczywistość. Ochrona przed nieuprawnionym użyciem z nowoczesnego sprzętu nie jest 100% gwarancji, ale dobrze zabezpieczony samochód skradziony jest niezwykle rzadkie.

Tak, zorientowaliśmy się, jak do instalowania urządzeń samochodowych antywłamaniowych.