150 Shares 5256 views

Pune City (Indie, Maharasztra): opis, atrakcje turystyczne

Większość podróżnych podróżuje na pobitych torach, kupując pakiety podróży od firm specjalizujących się w tym. W minionych latach byli ludzie, którzy sami budują trasy w poszukiwaniu ciekawych miejsc, niewidocznych cudów, naturalnych pereł, nowych wrażeń, aby się zrealizować.


Indie – wakacje na plaży lub poznanie siebie

Indie to kraj, w którym nieskończona liczba zabytków, wielowiekowa tradycja i zwyczaje, wspaniałe piaszczyste plaże i ciepłe morze. Każdy podróżnik będzie w stanie odnaleźć to, co jest potrzebne, a może nawet więcej, on sam zna siebie.

Tak, kraj nie jest bogaty. Ale jego ubóstwo jest mierzone jedynie przez materialny test. Najbogatsza historia, najstarsza cywilizacja, unikalna energia – co tu przychodzi tysiące ludzi.

Krótka informacja o wizie, czasie i klimacie

Przybywszy raz na wycieczkę, każdy podróżnik zrozumie, że w ten sposób będzie on wyglądał i zna tylko ułamek tego, co ma do zaoferowania kraj. Wielu powraca, rzucając tradycyjne sposoby wygodnego podróżowania, na rzecz maksymalnej zgodności z ich pragnieniami.

Aby dostać się do Indii, obywatele rosyjscy muszą uzyskać wizę, której rodzaj zależy od celu podróży. Jest wydawane przed podróżą przez ambasadę lub na lotnisku przybycia na terytorium Indii.

Czas w Indiach różni się od Moskwy + 2,5 godziny. Tłumaczenie czasu z powodu zmiany sezonu nie jest dokonywane.

Klimat i temperatura w sezonie w dużej mierze zależą od personelu i bliskości morza. Średnie wartości dla całego kraju podano w tabeli.

Miesiąc

Temperatura powietrza, stopnie

Temperatura wody, stopni

Opad, mm

Styczeń

21

27

8th

Luty

23

28

23

Marzec

31

29

5

Kwiecień

38

29

3

Maja

43

29

6

Czerwiec

42

29

35

Lipiec

37

28

99

Sierpień

35

27

125

Wrzesień

36

27

46

Październik

35

28

1

Listopad

30

28

0

Grudzień

25

28

1

Najlepiej jest określić warunki pogodowe bezpośrednio przed wyjazdem specjalnie dla regionu, w którym podróżuje. Średnia temperatura może sugerować tylko najbardziej odpowiedni sezon rekreacyjny.

Państwo Maharasztra: główne cechy charakterystyczne

Tuż obok ulubionych turystów Goa jest państwo, które jest trzecim co do wielkości i drugie co do wielkości w Indiach. Zajmuje 307,7 tys. Metrów kwadratowych. Km i jest najbardziej rozwinięty w Indiach ekonomicznie. Na jego terytorium uprawia się wiele upraw zarówno na rynku krajowym, jak i na eksport. Przedsiębiorstwa metalurgiczne, inżynieryjne, chemiczne, włókiennicze tego państwa dostarczają do skarbu państwa ponad 40% całkowitego budżetu.

Maharasztra to niezapomniany przeplat tysiąclecia historii i nowoczesności. Obszar, w którym mieszkają świątynie buddyjskie i studia filmowe Bollywood, jaskinie Ellora i nowoczesne gadżety.

Stolica Bombaju, dawniej Bombaju. To w tym mieście mieszka około 70% ogółu ludności państwa. Drugim co do wielkości miastem jest miasto Pune – centrum tego samego okręgu. A jeśli Bombaj jest ekonomiczną stolicą państwa, to Pune jest stolicą kultury.

Miasto Pune

Wiele znalezionych przedmiotów podczas wykopów świadczyło, że już w IX wieku miasto to istniało jako rozbudowana osada z dużym kompleksem świątynnym. Obecne miasto w Pune jest zamieszkane przez prawie 6 milionów osób.

Miasto jest bardzo aktywnie budowane i rozwijane. Na jego terenie powstają duże koncerny motoryzacyjne i firmy zajmujące się technologiami informatycznymi.

Uniwersytet w Pune jest liderem w Indiach, prowadząc ponad 400 kursów szkoleniowych w różnych dyscyplinach. Składa się z około 6 centrów interdyscyplinarnych, ponad 450 uczelni i około 200 instytutów.

Jak dostać się do Pune na własną rękę?

Pune (Indie, Maharasztra) posiada własne międzynarodowe lotnisko, które znajduje się 10 km od centrum miasta. Nie ma bezpośrednich lotów z Rosji. Możesz dostać się do państwa z przesiadkami, najczęściej trasa wygląda tak: lot Moskwa – Abu Dhabi – Bombaj, a potem taksówka lub minibus. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. A także możesz wziąć samolot lub pociąg.

Jeśli podróżujący przybywa do Delhi lub Goi, można do niego dojechać pociągiem. Wystarczy tylko myśleć, co jest gotowe ze względu na zabytki. Możesz pójść drogie ekspresowe, lub spróbować miejscowego koloru sypialni (drugiej) klasy. Taka podróż trwa dłużej niż 30 godzin. W podróży lotniczej końcowy punkt podróży będzie osiągnięty szybciej, ale będzie kosztował więcej.

Atrakcje w granicach miasta

Najstarsze zabytki miasta Pune (Indie) znajdują się w starej części, zwanej Peshve. Shanivarvada został wzniesiony na początku XVIII wieku jako pałac dla władców księstwa. Obecnie jest częściowo zniszczona i zniszczona. Jest praktycznie niczego nie pozostawionego dawnej świetności. Wcześniej podłogi wszystkich sal zostały wykonane z marmuru w postaci paneli mozaikowych, a ściany z drewna tekowego zdobiły rzeźby. Teraz dostępne są tylko kilka starożytnych murów z elementami scen z Ramajany.

Pałac Aga Khan jest budową pod koniec 19 wieku. Jest to dość ciekawa struktura architektoniczna, wykonana w stylu weneckiego palazzo i posiadająca dość obszerny zacieniony ogród. Na jego terenie znajduje się Muzeum Gandhi.

Słynna kolekcja indyjskiego poety Dinkar Kelkar, zebranego podczas podróży po kraju, można obejrzeć w muzeum mieszczącym się w jednej z miejskich rezydencji. Ekspozycja prezentuje wiele przedmiotów codziennego życia mieszkańców sztuki.

Idąc do zachodniej części miasta, można zwiedzić jaskinię Panchaleshvara, która jest już tysiącletnią świątynią.

W pobliżu miasta znajduje się wiele starożytnych fortyfikacji i świątyń. Kiedy spojrzysz na wszystkie zabytki, czas w Indiach leci niezauważony. Jeszcze więcej nie zauważaj swoich podróżnych, którzy poznali się, otrzymują informacje z górnych warstw życia i ładują swoją energię.

Ośrodek medytacyjny

Aszrama Osho w Poonie nie jest czymś, co wydaje się myśląc o organizacjach duchowych. To miejsce łączy w sobie okazję do zrelaksowania się w drogim ośrodku i jednocześnie medytacji. Centrum oferuje wiele programów, które mogą zainteresować osoby uczące się w nowoczesnych kierunkach technik izoteric.

Kompleks hotelowy z aszramem dysponuje 60 pokojami. To nie wystarczy, aby pomieścić wszystkich tych, którzy chcą przyłączyć się do nauczania w ciągu dnia. Dlatego większość odwiedzających wynajmuje swoją powierzchnię mieszkalną w samym Pune.

Aby odwiedzić centrum, musisz przesłać wywiad z służbą bezpieczeństwa i wykonać test krwi na HIV. Bilet, który daje możliwość wejścia na terytorium, musi być kupowany codziennie. Oprócz biletu dystrybuowane są specjalne karty, które płacą za niezbędne usługi. Po przejechaniu określonego przebiegu, jest on wykreślany z listy na mapie.

W aszramie są dwie jadalnie, które zapewniają gościom jedzenie, ale ceny są dość wysokie. Dlatego większość podróżnych jedzą poza centrum.

Na terytorium istnieje szereg zasad ściśle egzekwowanych:

  • Dopuszczalny kolor odzieży jest wyłącznie bordo;
  • Wszyscy goście witają się obojga;
  • Kategorycznie zabronione jest fotografowanie;
  • Nie zaleca się zabierania ze sobą dzieci.

Wielu podróżnych, odwiedzając centrum raz, teraz przyjeżdża do kraju, wyłącznie na potrzeby aszramu.

Rozrywka i zakupy

Miasto Pune (Indie) oferuje wiele rozrywki. Dyskoteki, kluby nocne i bary, restauracje, wiele sklepów z tradycyjnymi towarami. Jest też dość malowniczy bazar.

Żaden z podróżnych nie pozostanie bez pamiątek. Mogą to być odzież, ozdoby, figurki, maski, herbatki i przyprawy. Nie ma nic, czego nie można było uzyskać, gdy przybyłeś do miasta Pune. Indie są bogate w tradycje, niezależnie od oddalenia centralnych miejsc turystycznych.