365 Shares 4857 views

Analiza Gogola „Portret”, twórczego misji badawczej sztuki

Kto nie zna historię Gogola „Portret”? Analiza produktu jest bardzo interesująca i pouczająca – przychodzi do zrozumienia jaką rozumieniu służy centralny obraz – artysta Chartkov. Ten znak – wskaźnik konfliktu między sztuką i sztuki komercyjnej, oczywiście płatne, dobrze karmione, w istocie okazało schabu do życia większości porządnych ludzi. Wicked metamorfoza spowodowana portrety i wystąpił z utalentowaną osobę, alegorycznie pokazuje w pracy.


malarz Petersburg, malarz gatunek Chartkov pisze dobre zdjęcia, ale wegetują na Wyspie Wasilewskiego w ubóstwie. Niestrudzenie rozwój jako artysty. W swoich obrazach widoczne pociągnięcia pędzla bezstronny prawdy. Ostatnio drażni płacenia obywateli. (Podczas pracy nad „ściera” Gogol był we Włoszech, tymczasowo opuścił Rosję z powodu prześladowań „inspektorem”). Ale on uparcie idzie do swojej bramki.

Wszystko zmieniło się w sprawie. Raz w stoczni Shchukin Chartkov widzi Asian Mężczyzna obraz o wyjątkowo pisemne (żywym) oczy. A pieniądze kupuje w przeszłości tego portretu. Produkt Gogola mówi dalej tajemniczej metamorfozy następuje Chartkov osobowość. Zaczął marzyć straszne sny, które zawsze uczestniczyli starca, napisany w portrecie. Nawet zasłona tych niesamowitych oczach w nocy, następnego ranka artysta znajdzie podarty koc. Jeden dzień miał sen, jak starzec, ruch, wysiadł z klatki i zaczął liczyć pieniądze, pakowane w worki. Writer dyskretnie schował jeden z worków z napisem „tysiąc dukatów” na ramie pionowej.

(Jak się wam, drodzy czytelnicy zrozumieć analizę powieści „Portret” Gogol określa jej gatunek jako mistycznej opowieści, alegorią historii). Chartkov obudziło pukanie do drzwi. Właściciel budynku mieszkalnego, przy wsparciu kwartalnik, przyszedł do wydalenia go za niepłacenie. Kwartalnie, z uwzględnieniem napisany portrety wynajęcia, przypadkowo zabrał portret ramki starca – nagle podłoga spadł worek, widział we śnie Chartkov. Odkrył pieniądze pozwala artyście nie tylko wynagrodzenia, ale także, aby rozpocząć nowe życie. Strzela drogiego mieszkania na Newskiego, aktualizuje swoją szafę, wydaje rozkazy dla ogłoszenia wstępu.

Pierwszy zamówił to zamożna dama, zlecić portret córki. Chartkov brane do pracy, ale to nie będzie dobrze. Pomyślmy, że będziemy na tym etapie powiedzieć, „Portret” analiza opowiadania Gogola? Coś wewnątrz artysty zmieniło. Mówiąc krótko – utraconego talentu. Nieznacznie zmieniając swoją wcześniejszą portret Psyche, że nadal spełnia swoje zadanie. Nagle jego szczęście, jego obrazy są w modzie. Zamówienia przychodzą jeden po drugim. Chartkov są teraz dobrze sytuowani, powitanie. Jednak jego nowe obrazy nie są oznaczone talent, niespodzianka podziwiał jego wcześniejsze koneserów sztuki. Twórczy kryzys towarzyszy osobisty kryzys, on jest teraz – skąpiec i killjoy. Raz został zaproszony do Akademii Sztuk Pięknych na prezentację starego przyjaciela wstęgi.

Stojąc przed obrazem utalentowanego Chartkov obejmuje prądem. Analiza Gogola „Portret” w ten symboliczny epizod pokazuje, że autor przynosi twarzą w twarz z prawdziwą sztuką i jego antagonisty. Pierwszy Chartkov chce odzyskać zdolność do pracy, ale nie może. Blisko do studia i pracuje bez snu, czuje niemoc jego pędzla. Ostateczna realizacja stracił talentu pozbawia go rozumu. Dni muzyki policzone. Chertkov gorączkowo zaczyna skupować dostępne zdjęcia talent. Kiedy jest w domu zmarł na gruźlicę i wyczerpania nerwowego, odkrywają, że wszyscy odkupieni, on zniszczony. Wszystkie oprócz portretu.

Jednak Gogol nie kończy swoją historię.

Po śmierci aukcji Petersburg Chartkov występuje Portret Azji. Cena za to gwałtownie wzrasta czterokrotnie. Młody artysta z Kolomna B twierdzi, że ma szczególne prawo do zakupu. I opowiada historię mężczyzny przedstawionego na płótnie – olbrzym-Azjatów pożyczać. Pożyczki były opłacalne, ale są one niezmiennie towarzyszy fatalnym losem kredytobiorców. Tak blisko do szlachetnego Sądu, biorąc kredyt, wypadł z łask cesarzowej, stracił rozum i zabity. Młody właściciel ziemski, który wziął kredyt na wesele, doznał kompletnego osobowości odkształcenie: zamieszki, zamach na życie panny młodej, a wreszcie samobójstwa.

Portret ojca artysty wrote B zlecenie azjatyckiej. Zamawiania jego wizerunek, wyjaśnił plan. Napisany niezwykły portret będzie wiekiem, a lichwiarz będzie żyć wiecznie. Prace już się rozpoczął, ojciec artysty B przestraszony, bo okazało się, ciemność obrazu ducha. Po przerwaniu zmarł złowieszczy klienta. Portret przyjaciela artysty prosił, ale nie opóźnia płótno prowadzenia kłopoty, a on. Ponieważ straszny portret pojawia się tu i tam …

Koniec historii – w duchu amerykańskich thrillerów. Zaczepione na historii artysty słuchacze B nagle zauważyć, że straszny portret skradzione z aukcji. Analiza literacka „Portret” punktów historia Gogola do losowości logicznej i warunkowości tury działce. Po tym wszystkim, problem podniesiony klasyczny – jest wieczne.

Istotne, czy „Portret” idei dzisiaj? Niewątpliwie. Problem roli twórczej osobowości i znaczenia dzieł sztuki jest dziś bardzo ważne. Nie wystarczy już, „Promienie światła” oświetlania „ciemny” królestwo!