416 Shares 2139 views

Czeczeński przepis: chepalgash. Funkcje gotowania typów, polewy

Kaukaski kuchnia recepty bogate rodzaju ciasta, torty i ciasta, przygotowane na podstawie przaśnego ciasta drożdżowego lub z różnymi nadzieniami wewnątrz. Ten hychiny i kutaby i pyszne torty Osetii. A dzisiaj wszyscy, którzy kochają dania kuchni kaukaskiej może wypełnić jego piggy przepisy bankowe Kolejna potrawa pochodząca z Kaukazu Północnego, który jest nazywany chepalgash.


Co jest chepalgash?

Chepalgash – to narodowe danie kuchni czeczeński-Inguszetii, jednej z najstarszych na Kaukazie. Jednak w Dagestanie kochać go nie mniej, i są wykorzystywane w procesie gotowania ten sam przepis. Chepalgash jest cienki ciasta niekwaszonego ciasta nadzienie wewnątrz (często ziemniaczana lub sera). W Czeczenii, nawet czasami nazywany naleśniki, dzięki czemu są delikatne.

Z chepalgash ludów górskich wiąże się wiele tradycji i obrzędów, są odniesienia do niej w pieśniach i opowieściach. Cienkie placki z dyni koniecznie pieczone ten dzień, kiedy dziecko stawiał pierwsze kroki. Robimy je wszystkie naraz w dużej ilości, traktując krewnych i znajomych.

Jest też ślub wiąże się z tortilli chepalgash. Na trzeci dzień po ślubie panna młoda w sukni rąbek przeciągnięty igłę, wytrzymaliśmy w środku ciasta i wrzucił do wody. Następnie chepalgash strzał, tym samym ruszeniem z kobietą złych duchów. Po tym, mogła uzyskać z wody rzecznej, i sprowadzić ją do domu bez obawy o swoje zdrowie.

Rodzaje wypełnień dla czeczeńskiej chepalgash

Wszystko smak ciastek chepalgash wypełnia, choć czasami są one przygotowane, a bez niej, tak jak cienkie naleśniki. Uzyskały one również bardzo smaczne.

Chepalgash tradycyjnie przygotowany z serem. Ale można stosować inne rodzaje wypełnień:

 • dynia;
 • ziemniaki;
 • ser słony;
 • mięso mielone.

W ogóle, nadzienie do chepalgash – pożywką dla eksperymentowania. Nie mniej smaczne uzyskuje ciasta, gotowane z ziołami, czosnkiem niedźwiedzim i innych składników.

Chepalgash: gotowanie tajemnic

Jak każdy krajowym chepalgash kuchni posiada również cechy preparatu:

 1. Smażone tortille tylko na gorącej patelni. Suchego Gotowy chepalgash przesunąć na talerzu, a następnie obficie posmarowane masłem.
 2. Unikalna technologia chepalgash preparatu jest to, że gotowe ciasto musi spaść kilka sekund w temperaturze wrzenia czystej wody. W ten sposób, z powierzchnią ciasta myte mąkę, osadów węglowych, a ona staje się bardzo miękka i delikatna. Aby poradzić sobie z takim „rytualny” tylko przez doświadczonego gospodyni, tak aby uprościć zadanie, wielu po prostu vzbryzgivayut chepalgash gorącą wodą.
 3. Chepalgash zawsze złożonego stosu, po czym placek dobrze nasączone masłem po obu stronach. Gdy stos jest wystarczająco wysoki, to jest wyciąć na 5-6 części.
 4. Chepalgash, przepis z których każda rodzina przechodzi z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu tylko okrągły kształt i walcowane cienkie jak to możliwe.
 5. Czeczeńsko placek filtracyjny podaje się do stołu z gorącej herbaty lub napojów mlecznych.

Preparat testowy do chepalgash

Chepalgash tradycyjny przepis wykonany z przaśnego ciasta. W przypadku konieczne będzie kefir i mąki, rozpuszczono w stosunku 1: 1 i łyżeczka soli i sody.

gotowania sekwencję:

 1. W głębokiej miski przesianej mąki (600 g) dodaje się sól, proszek do pieczenia, miesza się i przelewa ramiona 600 ml jogurtu (zastąpi domu jogurtu).
 2. Ciasto dokładnie ugnieciono, dodając mąkę (może być konieczne dalsze 50 g), o ile jest to konieczne. W rezultacie, miękkie i elastyczne ciasto powinno mieć ten mały kij do rąk (podczas toczenia się będzie trzeba wlać więcej mąki).
 3. Miska wyrabianego ciasta pokryty pokrywą lub ręcznikiem i pozostawić na stole do „odpoczynku” na 15-20 minut.
 4. Po upływie określonego czasu ponownie Wyrobione ciasto na stole dodając mąkę, jeśli jest to konieczne (nawet około 70 g). Ważne jest, aby nie przesadzić inaczej ciasto okaże się bardzo trudne, a im toczyć będzie bardzo trudne. Przełóż ciasto w misce i zostawić ręcznik na 15 minut.
 5. Po ciasto ma „odpoczął”, ze względu na spuchniętą glutenu to wprowadzone jednolite i maksymalnie elastyczne, bardzo dobre odcinki, a co za tym idzie, przepis chepalgash przedstawionych tu nie zerwie podczas toczenia się.

Ciasto jest gotowe, można przystąpić do formowania ciasta.

Jak stworzyć ciasto chepalgash

Po ciasto jest wystarczająco wypoczęty, a nadzienie jest przygotowane, można rozpocząć toczenia tortille. W tym badaniu całkowita objętość skrawania (lub zużycie) elementu wagowej nie większej niż 250 g doświadczonych kucharzy zaleca się kształt z trzech tortille, smażone, ponieważ są one bardzo szybko.

Każdego kawałka ciasta niezbędnej do wytworzenia elastycznego piłkę. Może być posypane mąką, jeśli to konieczne, tak, że podczas toczenia się tortilla nie jest przyklejone do stołu. Ciasto kulki stopniowo rozciągane ręce aż do momentu staje się grubość około 10 mm. Następnie zbiera się ciasto na stół i dalej toczyć się wałkiem (3-5 mm). Dążyć do zapewnienia, że krawędź koła były cieńsze niż jego środku.

Roll ciasto na każdym określonymi zimnej napełniania. Objętościowych, powinna być taka sama, jak to był test. Ponieważ jest on wykonany z tego samego ściegu, który następnie rozciąga się w środku ciastka. Następnie trzeba zaślepić (połączyć) brzegi ciasta tak, że nadzienie jest całkowicie pokryta. W tym celu, sposób od krawędzi do środka.

Do walcowania spread ciasto szwów bocznych w dół na stół pritrushenny mąki. Grubość w gotowej formie nie powinno przekraczać 4 mm. Walcowane ciasto najlepiej centralnie, stale obracając i obracając się w różnych kierunkach. Oni obserwują, aby zobaczyć, że brzegi nie stają się zbyt cienkie.

Kiedy trzy ciasta będzie rozwinąć, chepalgash może zacząć smażyć ziemniaki, przepis których określono poniżej lub z innymi składnikami. Konieczne jest, aby podgrzać patelnię. Smażyć placki z obu stron na złoty kolor. Chepalgash następnie wytarto do sucha ręcznikiem, aby usunąć nadmiar mąki, niższy przemian w gorącej wodzie lub posypać gorącej wody. Gotowe ciasta na talerzu stos, ich smarowe z masłem.

Dojazd do przygotowania nadzienia.

Chepalgash ziemniaki

Potato napełnianie będzie potrzeba około 800 g ziemniaków, gotowane w łupinach. Zaleca się taki właśnie sposób wytwarzania, jak również wypełniania się włosów, a zatem łatwiej będzie rozwinąć ciasto, razmoknet i nie będzie rozerwaniu.

Gotowane ziemniaki trzeba obrać, mash oraz puree, dodać sól, pieprz i inne przyprawy do smaku. Można dodatkowo podsmażyć posiekaną cebulę. Będzie to chepalgash przepis z ziemniakami i cebulą. Po ochłodzeniu do napełniania, to jest możliwe, aby utworzyć ciasto.

Jak gotować z serem chepalgash

Takie nadzienie do ciast chepalgash uważany za klasyczny. W ogóle, ser jest bardzo popularny produkt wśród wszystkich ludów kaukaskich i jest często używany jako nadzienie do różnych wypieków.

W stosunku do ilości ciasta, które uzyskuje się z 500 ml jogurtu, trwa około 1 kg suchego twarogu. Jest to konieczne, aby dodać 1-2 jajka (w zależności od wilgotności twarogu), zieleń cebulę i sól do smaku. Wypełnienie nie powinno być zbyt mokry. W przeciwnym razie, ciasto pęknie podczas toczenia. Chepalgash przepis z twarogu mogą być mocowane do własnych upodobań. Wszyscy, którzy nie lubią cebulę, można zastąpić go z innymi ziołami lub nawet usunięty z receptury.

Chepalgash z dyni

Czeczeńsko ciasto z dyni wypełnienie bardzo dobre i soczyste. Złożoność ich wytwarzania mogą wystąpić podczas toczenia się.

Do napełniania dynia obrane i pieczone w piekarniku przez 40 minut lub do momentu, gotowy do gotowania na kuchence. Potem trzeba rozgnieść puree z dyni do państwa. Należy zauważyć, że w wybraniu drugiego wariantu otrzymanego produktu wypełnienia włosów. Na wniosek dyni puree dodać smażonej cebuli i świeży szczypiorek.

Więc chepalgash z dyni. Receptura tych ciast nie jest skomplikowana. Ale pamiętaj, aby trzymać się technik gotowania.

Przepis czeczeński mąka kukurydziana chepalgash

Klasyczny przepis na ciastka gotowania czeczeńskiego nie służy pszenicy i mąki kukurydzianej, która jest uważana za bardziej użyteczne. Ale takie chepalgash mają specyficzny smak, który nie jest w każdy gust. Dlatego w nowoczesnej recepturze interpretacja chepalgash z mąki kukurydzianej jest używany sporadycznie.

Jednak ci, którzy chcą skosztować ciasta, przygotowane według starych wersji, trzeba wiedzieć, że w celu przetestowania proporcje pozostają takie same.