382 Shares 9644 views

Batoniki truskawek: świeżość lata przez cały rok

Truskawki – chyba najbardziej ulubionym lato dar, że ludzie są gotowi czekać na wszystkich innych porach roku, lub, wręcz przeciwnie, połowa upraw, starannie making home-made. I jego pyszne smak i delikatny smak nieporównywalny uzupełnia niezwykle pomocne. Faktem jest, że zawiera bardzo dużo kwasu foliowego potrzebne do budowy komórek krwi i poprawić pamięć, cynk ma silny wpływ wzmacniający na aktywność seksualną.

Truskawka promuje również odprowadzanie żółci, poprawia apetyt i trawienie, wzmacnia antyoksydacyjne systemu i po prostu podnosi na duchu. A twarzy maski oparte na nim uczyni skórę miękką i aksamitną. I tak przez cały rok mieli okazję bawić się ten przysmak, konieczne jest, aby nie być leniwy i dokonać zbioru z truskawek: konfitury, dżemy, przeciery i cukierków owocowych. A jeśli dodać do tych i innych równie przydatnych jagód i owoców, eksperymentując na kombinacjach, co może zwiększyć użyteczność produktów.

prosty kompot

Batoniki truskawek, być może, mają tylko jedną istotną wadę: wymaganą ilość owoców, które mogą być osiągnięte tylko przez cierpliwości i ciężkiej pracy. Tak więc, dla niepełnych trzech litrowych puszek będzie potrzebował aż 1 kg owoców i dżemem mieć wystarczająco dla całej rodziny przez co najmniej upadku, to zajmie znacznie więcej niż jeden bank. Ponieważ wariant bardzo ekonomiczny jest wariant wykroju z truskawek jako kompot. Dla tych, którzy nie są zbyt lubił słodycze, to lepiej to zrobić bez cukru. Więc smak będzie bardziej naturalny i przyjemny kwaśny smak. A jeśli na odwrót, to jest to wystarczające do słodzenia, będzie to możliwe do rozcieńczania skoncentrowanego soku, a tym samym uzyskanie dużej ilości. Za pierwsze trzeba wybrać nieuszkodzone owoce, obrać je z działkami i dokładnie wypłukać, następnie rozłożyć na czystym ręcznikiem, aby obsushivaniya, a następnie ostrożnie wprowadzane do wysterylizowanych słoików, zalać wrzącą wodą i zamknąć pokrywę.

inne przepisy

Batoniki truskawek bardziej wyrafinowane gotowania – to dżem i dżem. Przez pierwsze pierwszej potrzeby 1 kg + 250 g owoców porzeczka o smaku cytrynowym nasycenia + 1 w celu zwiększenia przydatności i około 700-800 g cukru.

Aby to zrobić, obrane i umyte owoce (pierwsza połowa i całość – drugi) trzeba gotować na małym ogniu aż do wydania soku, a następnie wlać sok z cytryny, dodać cukier i doprowadzić do wrzenia. Zatem wrzenia jeszcze przez 20 minut, a następnie wlać do banków i ponownie zamykane. Ten wałek może być wykorzystany do wytwarzania innych słodyczy, takich jak tart, ciast i babeczki. Podobnie, można wprowadzić inne przetwory na zimę, receptury mogą być uzupełnione innymi owocami lub ziołami. Tak, to na pewno cieszyć dżem z truskawek i rabarbaru dżem z czarnej porzeczki lub z dodatkiem bananów, kandyzowanych owoców, a nawet stałej marmolady. W celu przygotowania drugiej kilogram potrzeby jagody 800 g szkła cukrowego soku jabłkowego i 0.5 TSP kwasu cytrynowego. Truskawki muszą parę i przeciera przez sito, a następnie miesza się z cukrem i gotować na wolnym ogniu, mieszając od czasu do czasu. A gdy masa staje się na tyle gruba, to będzie tylko dodać sok i dalej obróbce cieplnej do uzyskania jednorodnej masy testovatoy. Gorący będzie musiała spakować i podłącz banków.