693 Shares 9247 views

Co gotować jagnię na obiad?

Co można zrobić z jagnięciny? To pytanie jest podniesione przez hostessę, gdy świeży kawałek mięsa jest w ich rękach. Chcesz coś smaczne i niezwykłe. Ten przepis będzie miało zaskakująco pyszne baraninę.


Jagnięcina w jogurcie. przepis

Więc zdecydowaliśmy, co gotować mięso baranka. Teraz określić wykaz składników:

  • Kilka kilogramów żeber baraniny (ty i ciałem, ale z kośćmi zawsze pyszne);
  • Dwa lub trzy kubki jogurtu (oczywiście, bez dodatków i środków słodzących) lub jogurt;
  • kilka dużych główki cebuli;
  • główka czosnku;
  • kurkuma, liście laurowe, pieprz, rozmaryn, estragon, papryka.

Gotowanie jagnięcina w jogurcie

To danie jest tradycyjna uczta w Azerbejdżanie, tak aby uczynić jagnięcinę, obserwując wszystkie subtelności procesu kulinarnego, trzeba tagine. To jest takie specjalne PAN. Ale jeśli nie jesteś zagorzałym wielbicielem kuchni azerskiej, aw szafie nie przypadkowo leżące wokół samotnego tagine, nie krępuj się użyć zwykłego żeliwa lub patelni ceramicznych. Posiekać czosnek i cebulę. Umieść je na dnie patelni, posypać wierzch czarny pieprz, kurkuma i solą. Kurkuma nie jest niczym niezwykłym, że jest możliwe, aby znaleźć się na rynku lub w dużych supermarketach. Ale jeśli nie masz takiej możliwości, gotować bez tej przyprawy. Teraz wlać katyk cebula, jogurt lub kefir.

O produktach mlecznych

Jeśli zdecydujesz co gotować jagnięciny w orientalnych receptur, należy być przygotowanym na to, że są one bardzo często stosuje się takie napoje mleczne jak katyk, jogurt, kolor galaretki mlyako. Może usłyszysz te nazwy po raz pierwszy. Dlatego też, jeśli nie można znaleźć takiego produktu w sklepie, nie martw się i nie dają okazję do ugotować smaczne mięso. Użyciu jogurtu lub jogurt. Smak gotowego naczynia nie ucierpi.

Następny krok: r mięso

Po wypełnieniu warzywa jogurt, leżał na wierzchu mięsa. Pamiętaj, aby dodać sól, ingerować, ponieważ podczas gotowania potrawa jest niemożliwe. Nad mięsa położyć aromatyczne zioła, liść laurowy, chili. Pamiętaj, że ostra papryka powinny być wolne od pęknięć i nacięć, inaczej ryzykujesz uzyskanie zbyt pikantne danie. Mięso ponownie wlać kefir lub jogurt.

istotnym czynnikiem

Oryginalny przepis jagniąt w jogurcie wymaga użycia osłony w kształcie stożka. Najprawdopodobniej do Państwa dyspozycji nie ma, chyba że leżące wokół w pobliżu samotnej tagine. W związku z tym obejmują mięso od zwykłych patelni tytułowych. Pokrywa z mokrym ręcznikiem, który jak suszenie będzie musiał być zwilżoną wodą. Ze względu na to, potrawa zostanie przygotowana w niższej temperaturze. Krótko przed chęć położyć mięso na liściach estragon.

Co gotować z jagnięciny: przepis stek pod „futro”

Tutaj jest bardziej tradycyjny sposób, jak korzystać z jagnięciny. Zróbmy z tego steku. Wymagać to będzie kawałek porcja jagnięciny polędwicy. To musi być dobry, aby odzyskać. Marynować mięso w dowolnym sosem. Sugerujemy użycie marynaty majonez. Zastanawiając się co gotować jagnięciny, nie zapomnij dodatek do mięsa. Stek jest idealnym warzywa dopełniacza. Po czasie marynowania jest do góry (to jest co najmniej dwa do trzech godzin), to mięso na patelni. Aby uniknąć spalania oleju formularz smar. Pieprz stek, prisolit. Zrobić „płaszcz”, cebuli, marchwi. Jeśli chcesz obfite i pożywne kolację, można dodać i ziemniaki, pomidory i bakłażany. Marynata majonez mogą być użyte do wypełnienia warzywa. Teraz zamknij wszystkie folię i wysłać je w piekarniku przez 40 minut. Następnie usunąć folię, posypać mięso siekane czosnku, przyprawy. Przytrzymaj przez kilka minut w piekarniku jest wyłączony. Mogą być serwowane. Teraz, gdy wiesz co ugotować jagnięcinę na kolację.