472 Shares 8012 views

Świętuj Dzień Geologa

Kwiecień oznacza koniec zimy i początek przygotowań do wypraw terenowych lato prac. W pierwszą niedzielę kwietnia obchodzimy Dzień geologa. Jest obchodzony wszystkich, którzy poszukują i wyodrębnić minerałów: geologów, Hydrogeologów geofizycy, geochemists, miotacze, balastowej kopalni, kopalnia inspektorów.

Święto nie pojawił się tak dawno temu – w 1966 roku. Został on zatwierdzony przez dekret Prezydium Rady Najwyższej ZSRR o osiągnięciach radzieckich geologów w dziedzinie badań i rozwoju bazy zasobów mineralnych kraju.

Inicjatorem apelu do Rady była grupa geologów prowadzonych przez Yanshina AL, ale powodem było odkrycie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w Zachodniej Syberii w 1966 roku.

Geolog dzień znak dzisiaj, nie tylko w Rosji, ale także w krajach byłego Związku Radzieckiego. I, zauważając jego geologów wysłał ekspedycję do odległych częściach latem. Żyją w słabo zaludnionych ziemiach aż do późnej jesieni.

Geologia – nauka o strukturze, pochodzenie i skład Ziemi, jego funkcji i zmian. Obecnie składa się z kilku dyscyplin:

 • geofizyka;
 • geochemii;
 • mineralogii;
 • stratygrafia;
 • tektonika;
 • petrografii.

Zawód geologa – jeden z najbardziej romantycznych. Studiuje możliwość wnętrza Ziemi. Geolodzy są w miejscach, gdzie wcześniej nietknięte przez człowieka. A następnie w tym miejscu zbudować fabrykę, rozwijać miasto. Są setki i tysiące kilometrów tajgę, góry, pustynie, a ich prace (w pewnym stopniu) zależy od pomyślności naszego kraju.

Dzień geologa musiał świętować przeszłości, ponieważ zawód ten jest bardzo stary. Ona pojawiła się w czasach, gdy pierwsi ludzie zaczęli majstrować narzędzia za pomocą kamieni. Geolodzy i ekologów. On chroni przyrodę i wszystko, co żywe.

Ten zawód trzeba wybrać ludzi, którzy lubią dreszczyk emocji. Sporty ekstremalne w obfitości: wspinaczka górska, nurkowanie na dnie morza, ciężkie wędrówki z ciężarem na ramionach. Czasami nie ma prądu i ciepłej wody, nie ma przysmaki i po prostu pyszne jedzenie. Ta praca za zdecydowane, odważne i jednocześnie romantycznym charakterze. W ekstremalnych sytuacjach, musimy liczyć na siebie i pomagać sobie nawzajem.

Geolog bada i porównuje skały, wybrać próbki do badań laboratoryjnych. On musi zrozumieć, czy istnieje na skraju minerałów, jak są one ułożone. Wszystkie ustalenia Zauważa na specjalnej mapie, to portret obszaru w postaci wykresów, schematów, planów, ocenia możliwości rozwoju.

Geolodzy powinien posiadać inżynierskiego myślenia, poznać historię, nauki polityczne, socjologia, kulturoznawstwo, i geologiczno i dyscyplina.

Główne cechy, które są potrzebne do Prospector:

 • analityczny umysł;
 • cierpliwość;
 • obserwacja;
 • zaradność;
 • zdolność do komunikacji;
 • bezpretensjonalność.

Geolog Day obchodzony jest szeroko i radośnie. Nawet uczniowie zorganizować hałaśliwe święto. oni często pozostawiają na charakter i smażyć kebaby. Ten dzień przeszedł poświęcenia w pierwszaków geologów. Mają do pokonania różne przeszkody na ulicy iw pomieszczeniach zamkniętych. Więc oni szkolić ich fizycznej wytrzymałości.