249 Shares 3556 views

Jak świętować Nowy Rok w Hiszpanii? Historia, tradycje i rytuały

Sylwester w Hiszpanii jest stosunkowo młode święto. Został oficjalnie uznany przez rząd już w 16 wieku, ale tutaj ludzie zauważyli, jak wszyscy katolicy, tylko Boże Narodzenie. W 20 wieku zwyczaj ludzi, którzy sugerowali, że obchody nadejścia Nowego Roku. W istocie kontynuacją tych samych uroczystości Bożego Narodzenia, ale z własnych cech. Jak świętować Nowy Rok w Hiszpanii? Jakie są tradycje ustanowione w tym kraju? Niż ich Sylwestra różni się od naszego? Odpowiedzi na wszystkie pytania, czytaj poniżej.


Pochodzenie tradycji

Wielu ludzi z innych krajów, niewiele wiadomo o tym, jak świętować Nowy Rok w Hiszpanii, jakie zasady i zwyczaje. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to święto tutaj pojawił się dopiero w 1897 roku. Następnie kraj miał nadwyżki zbiorów winogron i owoców trzeba zrobić coś z. Tylko w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia zbiorów odbywa się na centralnym placu w Madrycie, gdzie każdy przechodzień mógł zabrać go tak długo, jak to możliwe. Ludzie zaczęli jeść winogrona na ulicy pod kuranty. Od tamtej pory nie było tradycji jeść dokładnie 12 vinogradinok w momencie przejścia do nowego starego roku. Stopniowo zwyczaj „zarośnięte” tradycji zapożyczonych z krajami sąsiednimi oraz obchodów Nowego Roku w Hiszpanii stała się oficjalna uroczystość.

Dziś Nowy Rok hiszpański?

W odróżnieniu od Bożego Narodzenia, które obchodzone jest tutaj z rodziną, Nowy Rok sprintów znacznie bardziej hałaśliwe. Ponieważ dla tego święta nie istnieje pewne dawne tradycje, ludzie po prostu zbierają się na ulicach, w barach, klubach, restauracjach, toczą się tam zabawa, tańce, konkursy i gry. Jeśli kiedykolwiek widział na własne oczy, jak świętować Nowy Rok w Hiszpanii, zapewne wiesz, że skarga jest kompletna bez fajerwerków. Fajerwerki grzmiący we wszystkich miastach – i małe i duże, ludzie dają sobą szampana ubierać w piękne suknie i relaks z przyjaciółmi, znajomych i krewnych.

Święty Mikołaj Święty Mikołaj … … Kto tu daje prezenty dla dzieci?

W Hiszpanii, wolontariusza, który daje każdemu Sylwestra, zwany Olenttsero. Zasadniczo różni się od zwykłej nie tylko jego imię, ale także ubrania. Był zawsze ubrany w krajowym hiszpańskiej sukni ręcznie haftowane z różnych ozdób i akcesoriów. Jako atrybut jest zawsze z butelką dobrego wina, które stopniowo podlewać wszystkich swoich graczy. Dzieci zostawia prezenty na parapetach domów. Rano po Sylwestrze, mogą rozpakować swoje dary i dzięki dobrej Olenttsero.

Nowa Kuchnia hiszpańska

Jak można się domyślić, tej nocy Hiszpanie na stole są najbardziej soczyste i najbardziej serdeczny ich potraw narodowych. Nieodzownym składnikiem niemal każdy z nich jest szynka. Bo to sprawia, że sałatkę z melona, cytrusowe, to umieścić w rolkach mięsa i podawane z drugich dań. Obserwowani przez potraw z owoców morza. Nie będziemy je wymienić, bo w każdym regionie Hiszpanii ma swoje własne odrębne przepisy. W następnej kolejności są słodycze, ciastka makaroniki – z kminkiem, ciasta, inne wypieki. Wymagany na każdym stole nie powinno być natywny butelkę wina, która została wykonana ze zbiorów roku. Jak winogrona deserowe podawane w nieograniczonych ilościach.

święte Dvenadtsatidneve

święta noworoczne w Hiszpanii rozpoczyna się 24 grudnia a kończąc 06 stycznia. Ewa rozpoczyna się w pierwszym dniu cyklu. Przed Bożym Narodzeniem, ludzie przygotowują się do uroczystości rodzinnych. Oni są czyszczone w domach, przygotować różne gadżety, udekorować swoje domy. Następnego dnia, Boże Narodzenie obchodzone jest sam w sobie, który towarzyszy obowiązkowe nabożeństwa. 28 grudnia Hiszpanie świętują Dzień Świętych. Pamiętają wszystkie dzieci, które Herod zabitych po narodzinach Mesjasza. Obserwowani przez obchody noworocznym. Jak świętować Nowy Rok w tradycji Hiszpanii i co musimy rozważyć powyżej. Po nim przychodzi Ostatnie wakacje – 6 stycznia obchodzimy Dzień Trzech Króli. Uważa się, że przynieśli dary dla nowonarodzonego Jezusa w żłobie, gdy Maryja była w opałach.

Wakacje w Hiszpanii w grudniu

Oprócz jasnych świąt noworocznych, które odbywają się pod koniec grudnia, w ciągu miesiąca od Hiszpanów obchodzić kilka ważnych festiwalach w kraju. Pierwszy obchodzony 6 liczb zaznaczyć ten dzień przyjęcia konstytucji kraju. Oficjalnie ta data jest święto, ale wielka uroczystość na cześć hiszpańskiej konstytucji nie pasuje. Drugi Festiwal jest również niezbyt jasne, ale on jest wartością świętą. 08 grudnia pamiętać Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wszyscy wierzący w tego dnia wysłany do nabożeństwa i, oczywiście, przestrzegać ściśle szybko.

świąt państwowych i religijnych w Hiszpanii

Dusza i oblicze kraju jest świętą uroczystość nazywa Semana Santa. To odbywa się w tygodniu przed Wielkanocą i zawsze ma charakter publiczny. Od poniedziałku ludzie przebierają się w starożytnych proroków sobie czarne szaty, czapki i inne atrybuty, więc przejść przez ulice, głosząc fundamenty katolicyzmu. Należy zauważyć, że ta akcja jest niezwykle piękny, a nawet magiczne, a żeby go zobaczyć i poczuć całą atmosferę festiwalu, turyści przyjeżdżają tu ze wszystkich zakątków Ziemi. Bardzo różni się uroczystość nazywa się corrida. Nie wiele świąt w Hiszpanii może pochwalić się takim okrucieństwem i jasności. scenariusz byków jest znana na całym świecie. Picador w walkach na arenie i byka. W rezultacie jeden z nich ginie (głównie pochodzenia zwierzęcego), który towarzyszy gra orkiestry i burzy oklasków i okrzyki publiczności.