566 Shares 3941 views

Pistolet PM – broń legendy

Pistolet PM – legendarna broń, oznaczone przez różnych utworów literackich i filmów. Niesamowite dla jego popularność w dużej mierze przyczynił się do niezawodności, niezawodność i prostotę konstrukcji. Pistolet PM jest półautomatyczną ręcznych broni palnej, która jest przeznaczona do prowadzenia wroga głównie na krótkich dystansach.


Zaprojektowany i zbudowany przez genialnego Radzieckiego rusznikarza NF Makarov PM jest prawie pół wieku jest osobistą oficerów broni sowieckiej, a później rosyjskich sił zbrojnych, policji i wojska wewnętrzne. Aparatura wzory pistolet Makarow oparte na zastosowaniu wolnej podłużnej ruchomą i nieruchomą beczki. Zamykane śruba beczki powodu masy i siły sprężyny powrotnej. Ta prosta do geniuszu rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia niesamowitą dokładność ognia, który nie jest podobny broni z różnymi modyfikacjami toczenia beczki.

Jednak jest jedno małe zastrzeżenie tutaj. Praktyczne zastosowanie tego rodzaju precyzyjnych rozwiązań konstrukcyjnych żaluzja ograniczoną masę. Innymi słowy, takie urządzenie nadaje się tylko do pistoletu mechanizm amunicji wymiary, które nie przekraczają poziom krytyczny 9 x 18 milimetrów. Podobnie jak duży amunicja wypalania Pistolet PM.

Inną cechą oryginalny Structural PM – bezpłatne korzystanie z młota, który ma mechanizm sprężynowy, który będzie wykonywał funkcję chroni trzymając iglicę w tylnej pozycji końcowej. W teorii, nie wyklucza to możliwość spontanicznego strzału. Ale faktem jest, że mechanizm udarowy z tej unikalnej broni nie mają wystarczającej masy do przypadkowego uruchomienia. Co podkreśla wielki geniusz tworzenia rusznikarza.

Pistolet PM jest bardzo prostota, elegancja wzornictwa oraz minimalny ruchomych części. Na wiele szczegółów przypisanych do kilku funkcji, która jest także know-how radzieckiej broni inżynierii. Na przykład, zaczep suwak równolegle i pełni funkcję powłok odbijających. Wypalania pin wiosna i jednocześnie częścią mechanizmu zatrzaskowego sklepu.

Ciekawostką jest fakt, TTX Pistolet PM znacznie przewyższają odpowiednie dane «Glock» Pistolet stworzony wiele lat później z zupełnie innej technologii. Został on zaprojektowany jako przeciwwaga dla PM, a cały sens niej położono na niezawodność i prostotę. Ale „Makarow” wciąż ma mniej części niż „Glock”. Do poprawnego działania PM praktycznie bezawaryjnego i bardzo trwałe.

Standardowy sklep „Makarow” zawiera osiem rund. Po wyczerpaniu ostatnich wybuchowy specjalny opóźniających blokady mechanizmu rygiel w jego tylnym położeniu, z którego mogą być łatwo usunięte za pomocą dźwigni umieszczonej na obudowie lub odciągnięcie śruby. Każda z tych manipulacji, jeśli broń jest już wyposażona uchwyt służy jako dosylka naboju do komory. I znów, PM jest odbezpieczony.