706 Shares 9997 views

Emomali Rachmon. Prezydent Tadżykistanu. Emomali Rachmon i jego rodzina

Jest to trudne postać, Emomali Rachmon, tadżycki polityk i postawa rodaków i zagranicznych kolegów raczej niejednoznaczne. Udział tego utalentowanego organizatora trwało wiele zamachów i bunty. Jego zmian i reform, nawet dla swoich rodaków wydaje się raczej dziwne i czasami nieskuteczna. Krytyki w ostatnich czasach brzmi to bardzo dużo. W celu lepszego zrozumienia, co napędza tę liczbę, należy zwrócić się do swoich korzeni, rodziny, do czasu, gdy przyszły prezydent Tadżykistanu dokonał jedynie pierwsze kroki na arenie politycznej.


rodzina

Co wiemy o natywnej Emomali? Przyszły prezydent urodził się 5 października 1952 roku w dużej rodziny. Był trzecim dzieckiem. W tym czasie rodzina Emomali żył w regionie Kulyab, w miejscowości Dangara w Tadżykistanie. Chłopiec jest bardzo dumny ze swego ojca i starszego brata. Sharif Rachmonow, Emomali tata był weteranem II wojny światowej. Odznaczony Orderem Chwały 2. i 3. stopnia. Niestety, brat przyszłości tadżycki prezydent Rachmonow Fayziddin zmarł na służbie pod koniec 1950 roku w obwodzie lwowskim na Ukrainie. Polityka matka, Myra Sharifov, zmarł w wieku 94 lat w 2004 roku. Było to dla naszego bohatera to wielka strata.

wczesne lata

Nasz bohater dorastał i szybko poszedł do liceum, które ukończył z powodzeniem. Pieniądze w rodzinie nie wystarczy. Był to młody człowiek możliwość studiowania dalej w tej chwili. Po ukończeniu szkoły średniej, Emomali Rachmon poszedł do pracy w mleczarni w elektryka Kurgan-Tube. Po tym, spędził trzy lata, od 1971 do 1974 roku służył w Floty Pacyfiku. Emomali następnie wrócił do fabryki do ich specjalności. Młody człowiek był bardzo celowe. Rozpoczął studia na Uniwersytecie Stanowym tadżycki na wydziale w niepełnym wymiarze godzin i pomyślnie ukończył z niego w przyszłości. Za mało pieniędzy. Brał każdą pracę, mając do ciężkiej pracy, nawet się ze sprzedawcą. Od 1976 do 1988 roku pracuje Emomali pierwszy sekretarz rady na farmie w regionie Kulyab, a następnie – przewodniczący NSZZ tutaj, a następnie w organach partyjnych. Wkrótce celowy młody człowiek staje się dyrektor gospodarstwa w okręgu Dangara tej samej prowincji. W 1992 Emomali wybrany na stanowisko zastępcy Rady Najwyższej ZSRR z tadżycki SSR.

dzieci

Co marzy o wypoczynku prezydenta? Fakt, że jego dzieci i wnuki wszystko razem szczęśliwie. A on ze swej strony zrobi wszystko dla tego produktu. Od dzieciństwa marzył, że nasz bohater będzie miał bardzo dużą rodzinę. Wszystko to prawda. Miał dziewięcioro dzieci: dwóch synów (Somon i Rustam) i siedem córek (Firuza, Rukhshona, Ozoda, Tahmina, Zarrin, Parvin i Farzona). Spróbujmy prześledzić losy niektórych z nich:

• Najstarsza córka Emomali Rahmona, Firuza, stała żona syna Amonullo Hukumova, szef kolejowej Tadżykistanu.

• Syn Rustam, urodzony w 1987 roku, w tym czasie ukończył tadżycki National University, był studentem Instytutu kursów State Moskwa. W swojej karierze, wszystko poszło jak najlepiej, prawdopodobnie z pomocą wpływowego ojca. Początkowo stał na czele Urzędu Wsparcia Biznesowego w Państwowej Komisji, a następnie pracował jako szef Wydziału do walki z przemytem. Nieco później został prezesem Związku Piłki Nożnej Tadżykistanu (kiedyś grał w piłkę nożną w klubie „Istiqlol).” W 2009 Rustam poślubił córkę wpływowego menedżera dużej produkcji żywności w mieście Duszanbe. Na dużą skalę odbyła ten ślub. Emomali Rachmon nie żałowałem tego dla pieniędzy. Została ona oficjalnie ogłosił, że uroczystość odbyła się w ramach prezydenckiego projektu ustawy „O regulacji uroczystości, tradycji i obyczajów.” W rzeczywistości okazało się, że zasady są łamane. Film wideo ślub w ręce opozycji, którzy szybko opublikować go poprzez zapewnienie stosownych zniesławiające Emomali, komentarze.

• Drugi córkę Ozoda. Również otrzymał dobre wykształcenie. Absolwentka Narodowego Uniwersytetu tadżycki State z prawnikiem stopni. Potem studiował na University of Maryland i Georgetown University, który znajduje się w Waszyngtonie. Następnie Ozoda jakiś czas pracuje w ambasadzie tadżycki w Stanach Zjednoczonych. W 2009 roku został powołany na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych w swoim stanie naturalnym. Nietrudno się domyślić, na którego patronat szybko i gwałtownie zrobieniu kariery. Jej mąż był Jamoliddin Nuraliev, wiceminister finansów Tadżykistanu.

• Kolejna córka prezydenta – Parvin – żonaty, syn przewodniczącego Państwowego Komitetu ds State Property Management Ashraf Gulova. Drugi był wybrańcem Sherali Gulov, Minister Energetyki i Przemysłu.

• córka pracuje Zarrina spikera na jednej z głównych kanałów Tadżykistanu. Jej mąż był Siovush Zuhurov, syn szefa usług łączności, mistrz międzynarodowych zawodach bokserskich.

Wojna domowa w Tadżykistanie

Jak Emomali Rachmon doszedł do władzy? Istotną rolę w AD odgrywa wojny domowej, która odbyła się w stanie po upadku ZSRR. Po Tadżykistan uzyskał niepodległość, stał szef Rahmon Nabijew. Jednak sprzeciw wobec islamistów inspirowanych upadku dawnego reżimu, wzmocniona i podjął próbę obalenia go. Pod presją tych sił Nabiyev został zmuszony opuścić arenę polityczną.

Moc w Tadżykistanie przeszedł w ręce opozycji. Resist to mógł tylko grupy pod przewodnictwem Sangak Safarova i Faizali Saidov. Tu zaczyna się historia Emomali. Rachmonow należy do unii Safarov. Niepokoje w kraju doprowadziły do wojny domowej. W 1992 roku został przewodniczącym Kulob Emomali komitetu wykonawczego, a następnie przewodniczący Rady Najwyższej. Tak zwane „Kuliabis” stał się dominującą siłą w Tadżykistanie. Zostały one poparte Rosji i Uzbekistanu, którzy byli przed ewentualnym islamizacji kraju. 06 listopada 1994 w kraju odbyły się wybory prezydenckie i referendum w sprawie nowej konstytucji. Według wyników głosowania, Emomali Rachmonow wygrał miażdżące zwycięstwo przeciwników. Opozycja mówi, że prezydent nowo tadżycki sfałszowanie wyników wyborów. Wkrótce potem Mahmud Hudoyberdyev, dowódca 1 Brygady Motorowej, zbuntowała się w Kurgan-Tube, a następnie w Tursunzade. Zażądał dymisji wielu wysokich rangą urzędników w kraju. Emomali musiała zrezygnować trochę i usunąć rebeliantów ze stanowisk szefów niektórych wyższej mocy.

Walka z opozycją

Emomali Rachmon sprawia przetasowania w rządzie. Ale zamieszki nie dobiegła końca. Istnieje wiele niezadowolonych nowy prezydent Tadżykistanu. To sprawia, że kilka prób. Pierwszy wystąpił 30 kwietnia 1997 roku w mieście Khujand. Nieznani sprawcy rzucili granat w konwoju prezydenta. W tym samym roku został podniesiony przez bunt w mieście, który rozprzestrzenił się poza nim. Emomali tłumione go, a następnie zaczął się pozbyć swoich przeciwników. W jaki sposób? Przez aresztowań. Wielu opozycjonistów zatrzymanych nawet poza Tadżykistanu, została poddana ekstradycji do ojczyzny. Tam czekał na więzienie i czasowych długoterminową. 08 listopada 2001 drugi atak przeprowadzono na prezydenta. Żaden z tych polityk nie został ranny.

Wzmocnienie władzy

W 2003 roku Tadżykistan odbyło się referendum, w wyniku której Konstytucja miały zostać zmienione. Głównym nowelizacja ustawy dotyczącej pobytu prezydenta w biurze. Wcześniej był 4 lat. Teraz prezydent Tadżykistanu ma prawo doprowadzić kraj do 7 lat. Wyborcy są w większości obsługiwane Emomali który pozwolił mu rządzić krajem 14 lat od roku 2006 (2 kategoriach). Również Konstytucja została zmieniona, odnoszące się do życia prezydenta. Ograniczenia zostały zniesione w tej sprawie.

Szukaj sposobów wyjścia z kryzysu oraz optymalizacja wydatków państwowych

Jeszcze przed upadku Związku Radzieckiego, Tadżykistan jest uważany za jeden z najbiedniejszych republik. Wojna domowa, która rozpoczęła się w kraju, zaraz po rozpadzie ZSRR, spowodował go wielkie szkody, który jest szacowany przez ekonomistów do $ 7 mld USD. Zajęło 60-150 tys. Istnień ludzkich. Do dziś głównym problemem państwa jest niepewność wśród obywateli. Według Banku Światowego, w 1999 roku, do 83% obywateli Tadżykistanu były poniżej granicy ubóstwa. W celu przezwyciężenia tego problemu, w 2002 roku rząd opracowany i zatwierdzony Poverty Reduction Strategy Paper. W wyniku jego realizacji wskaźników bezpieczeństwa materialnego ludności wzrosła znacząco. Ze strony prezydenta Tadżykistanu nastąpiło innych kroków, popełnione w celu zmniejszenia ubóstwa w kraju. Zatem Emomali Rachmon złożył ofertę dla zasobów wodnych państwa, zakończył budowę największej elektrowni wodnej w Azji Środkowej – Rogun. Inni współtwórcy m.in. Rosję i Uzbekistan. Jednakże pożądany efekt tych działań na gospodarkę kraju, nie ma żadnych. Ale to ma negatywny wpływ na relacje z interesariuszami. gospodarka i dzisiaj Tadżykistanu jest silnie uzależniona od środków zarobionych przez obywateli poza granicami kraju.

Kontrowersyjne zmiany w sposobie życia obywateli

Prezydent Tadżykistanu, próbując doprowadzić kraj z poważnego kryzysu gospodarczego, spędził kilka zmian, które trudno nazwać skuteczne i wydajne. Nawet jego współobywatele, są zastanawiające. Więc, kiedy odwiedzić jedną ze szkół w 2006 roku polityk powiedział w jednym z nauczycieli złote korony. Po tym wszyscy obywatele państwa kazano się pozbyć takiego „luksusu”. Ponadto, przywódca kraju zakazał wspaniałe ceremonie i uroczystości w celu ratowania rodaków oszczędności. W szkołach nie prowadzi się niedawne rozmowy i starterów święta. Zabronione jest również spędzić wspaniale śluby i pogrzeby. Stag, panieńskie, panna młoda, zbyt, zostały anulowane. Wszyscy ci, którzy odważą się złamać prawo, powinno się zapłacić grzywnę. Musimy przyznać, że wszystkie te innowacje nie był zobowiązany do przeprowadzenia rodzinnego Emomali Rahmon. Zdjęcia bujnych syn prezydenta weselne Rustam był na pierwszych stronach gazet lokalnych. To był przywódcą kraju i inne zmiany dotyczące sposobu życia współobywateli. Tak więc, w 2007 roku został zobowiązany do wydania dekretu o zmianę nazwiska Tadżykistanu. On też zmienił. Teraz ona nie brzmi „Rachmonow” i „Rachmon”. urzędy stanu cywilnego zakazano zarejestrować dzieci, których nazwy kończą się na „OV” i „-ev”.

Stosunki z Islama Karimowa

Z tego, co rozpoczął feud pomiędzy dwoma prezydentami, jest obecnie trudne do odtworzenia. Wydaje się, że Emomali Rachmon i Islom Karimov lubię siebie przez długi czas. Niektórzy dziennikarze twierdzą, że prezydent tadżycki na spotkaniu poświęconym negocjacji w sprawie budowy tej elektrowni wodnej Rogun, wypowiedział się ostro przeciwko jego odpowiednik uzbeckiej. Według samego Rachmona, nie tylko twierdził, i twierdził z Karimowa, a nawet walkę kilka razy.

Prezydent krytyka

„Emomali Rachmon i jego rodzina byli zaangażowani w korupcję” – te słowa nie są powtarzane w Tadżykistanie, być może, tylko leniwy. Jeśli prześledzić drogę, w której krewni prezydenta uzyskać wysokie stopnie i stanowiska, w tym stwierdzeniu nie ma wątpliwości. Ponadto zaangażowanie lidera w kraju korupcji na szeroką skalę, mówi, a fakt, że kable dyplomatyczne USA wyciek z Wikileaks. Na przykład, w jednym z dokumentów z 2010 roku z ambasady USA w Tadżykistanie, że krewni prezydenta prowadzona przez szefa z nich dużych przedsiębiorstw, aby chronić swoje osobiste interesy ze szkodą dla gospodarki kraju. Większość firm przychody zdeponowane w ukrytych spółek offshore, z pominięciem Skarbu Państwa.

wyróżnieniem

Prezydent Tadżykistanu ma dużo zamówień, medali i tytułów. Wśród nich:

• Wielki Krzyż Orderu Trzech Gwiazd.

• Order "Za Zasługi" z I st ..

• Order „Bohatera Republiki Tadżykistanu”.

• Ruby star "Peacemaker".

• Nagroda Organizacji Narodów Zjednoczonych na świecie.

To tylko krótka lista nagród, które ma Emomali Rahmon. 2014 był trudny dla niego. On ma na celu wzmocnienie relacji z ich zagranicznymi odpowiednikami. Regularne spotkania i dyskusje z Putinem, Aleksandra Łukaszenki i innych przywódców państw obcych.

tadżycki prezydent jest bardzo trudne kontrowersyjną postacią na światowej arenie politycznej. Dowodem na to jest jego biografii. Emomali Rachmon – wybitny przywódca, mimo różnych plotek o jego panowania. I to jest trudne do zgodzić.