770 Shares 4423 views

Dekrety Prezydenta jako najwyższego dokumentu prawnego

Głowa państwa – jest ostatecznym oficer posiadający uprawnienia do zarządzania i podejmowania decyzji w ramach konstytucji w danym kraju, a także osoby odpowiedzialne za pozycję kraju na arenie międzynarodowej. W Rosji, funkcje te są wykonywane przez Prezesa. W związku z powyższym, dekrety prezydenta są najwyższe dokumenty prawne.


definicja

Funkcje lidera kraju jakiegokolwiek stanu – Republika, Monarchia, Federacja – przychodzi do zarządzania, ekonomiczne i inne rozwiązania mające na celu zwiększenie rozwoju politycznego, społecznego i gospodarczego. Oficjalnie udokumentowane decyzja podpisany przez głowę państwa, są nazywane „dekrety prezydenckie”. Efektem tych przepisów zastosowanie na terytorium całego państwa. Główną zasadą tych dokumentów jest brak sprzeczności z fundamentalnym prawem kraju – Konstytucji. W ten sposób, z prawnego punktu widzenia dekretów prezydenckich w kolejności ważności wykonaj Konstytucji i ustaw federalnych.

Typy dekrety

Wydane przez lidera dokumentach państwowych są dwa rodzaje – normatywnych i nienormatywnych. dokumenty prawne mają charakter wspólnoty, czyli ich raspronyaetsya akcja dla nieograniczonej liczby osób, obejmuje trwałe i wielokrotnego stosowania. Do tych, na przykład, dotyczy dekret, który zatwierdziła stanowisko rosyjskich odznaczeń państwowych.

Ponadto, istnieje również akty nienormatywne, które są po prostu, indywidualny charakter prawny, to znaczy, że mają docelowy adres. Na przykład, dokumenty, odwołany z urzędu lub na wyznaczeniu są właśnie takie. Ta natura jest i prezydenckie dekrety o przyznaniu nagród, szeregi, azyl polityczny lub ułaskawienie.

Termin wejścia w życie

Dekrety regulacyjne Prezesa Federacji Rosyjskiej nabyć moc prawną siedem dni po jego opublikowaniu w Dzienniku zasobów, w całym stanie całkowicie i jednocześnie. Jeśli dokumenty zawierają informacje o różnym stopniu tajności, lub są tajemnice państwowe, te akty prezydenckie są ważne w momencie podpisania Prezesa wzroku.

Ponadto, istnieją dekrety, treść na celu wyeliminowanie luk prawnych w przepisach prawa federalnego. W tym przypadku, ich czas realizacji zależy od kiedy mają zostać opracowane i przyjęte przez odpowiednie rachunki. W tym przypadku odnosi się do przekształcenia dekretu w inicjatywy ustawodawczej z dalszego wprowadzania go do Dumy Państwowej.