876 Shares 9876 views

Prezydent brazylijskiego: fotografia, biografia. Pierwszy prezydent Brazylii

Obecny prezydent Brazylii jest 36. z rzędu od założenia republiki prezydenckiej i wprowadzenia stanowisko w 1891 roku.


Powstanie królestwa

Interesujące jest to, że do 1889 roku Brazylia była królestwem. Monarchia mogłaby powstać w portugalskiej kolonii? Pierwszy Joao VI w 1806 roku oficjalnie uczynił stolicą południowoamerykańskiego miasta Rio de Janeiro. Uciekł, więc Napoleona, spektakularny jeden kraj europejski po drugim. Ale w rzeczywistości, Brazylia była jeszcze kolonią, a tylko przez szansa prowadził metropolię. W 1821 roku, król powrócił do Portugalii, a jego syn Pedro Wyszedłem wicekróla Brazylii.

Koniec monarchii i pierwszym prezesem

W przypadku braku Króla w Portugalii zintensyfikowane absolutists opozycyjnych, którzy domagali się zniesienia monarchii w ogóle. W celu zachowania moc Pedro I ogłosił Brazylia niezależne królestwo, która istniała przed stworzeniem Prezydenta Republiki Brazylii.

Dedoru Manuel da Fonseca – pierwszy prezydent Brazylii. Pochodzę z rodziny arystokracji wojskowej Deodoro da Fonseca w 1886 roku pod przewodnictwem prowincji Rio Grande do Sul i stał się liderem abolicjonistycznego (ratuyuschego zniesienia niewolnictwa) ruchu. W 1889 roku doprowadził do wojskowego zamachu stanu, a monarchia upadła i Deodoro da Fonseca stanął na czele rządu tymczasowego. 26 lutego 1891 roku został ogłoszony głowę republiki. Ale pierwszy prezydent Brazylii nie ma programu rozwoju kraju i nie mógł utrzymać władzę. W tym samym 1891 roku, 23 listopada, Kongres go zakwestionować. W sierpniu następnego roku Manuel Deodoro da Fonseca zmarł.

Etapy budowy republiki

Podczas rozwoju tego największego kraju w Ameryce Południowej po obaleniu monarchii jest podzielony na 5 okresów. Pierwszym z nich jest Old Republic. Podczas swojego istnienia rozpoczyna się w 1889 roku i kończy się w roku 1930. Jest on następnie Vargas ERA – 1930-1945 i latach Drugiej Rzeczypospolitej – 1946/64 gg. Dyktatura wojskowa, która rozpoczęła się w 1964 roku, kończy się w 1985 roku. Obecnie, albo The New Republic, zastąpiła dyktaturę wojskową w 1985 roku i trwa do dziś.

nowe czasy

Okres społeczeństwo demokratyzacji rozpoczął się po upływie ostatniego prezydenta wojskowej. Pierwszy cywilny prezydent Brazylii Tancredo Nevis (1910-1985) został wybrany przez Komisję Wyborczą, ale zmarł, zanim zdążył nawet przysięgę.

następny przewodniczący Zarządu Zhoze Nevisa zauważyć, że w jej samego początku została zalegalizowana dziesięć gier (nawet komunistycznych), a co najważniejsze, pod jego kierownictwem, opracowała i przyjęła 5 października 1988 nową demokratyczną konstytucję kraju, który działa teraz , Według niej, prezydent Brazylii zaczęły być wybierani w powszechnych wyborach powszechnych. W 1997 roku konstytucja została zmieniona, aby umożliwić urzędującego prezydenta kandydować na drugą kadencję.

Piękny i mocny

Przedostatni prezydent Brazylii (zdjęcie w załączeniu), Luiz Inácio Lula da Silva był u władzy od 2003 do 2011 roku.

I od 1 stycznia 2011 roku kraj był kierowany kosmetyczny Dilma Rousseff Vana (Rousseff). Biografia z najjaśniejszych kobiet są bardzo interesujące.

W 2005 roku prowadził administrację da Silva, stając się pierwszą w historii kobietą, przytrzymaj ten post. Wcześniej, że od 2003 do 2005 roku. była minister energii. To był bardzo trudny częścią gospodarki od końca drugiej kadencji prezydenckiej Fernando Enrike Kardozu (1995-2003), kryzys energetyczny kraju powstało, szczególnie w południowych regionach.

W dniu 1 stycznia 2011 roku Pani Rousseff – prezydent Brazylii. Kobieta na stanowisko został wybrany po raz pierwszy. W 2011-2012 gg. według magazynu Forbes Dilma Rousseff została uznana za trzecią najbardziej wpływowy wśród płci pięknej na świecie.

Pół europejski kobieta

Obecny prezydent Brazylii (Zdjęcia można zobaczyć w tym artykule) urodził się w 1947 roku w rodzinie bułgarskiej uchodźca polityczny. Aktywnym członkiem Komunistycznej Partii Bułgarii, Peter Rusev został zmuszony w 1929 roku do opuszczenia kraju. We Francji, zmienił nazwisko na Rousseff.

Po zwiedzeniu i Argentyna, Dilma ojciec zawsze osiadł w Brazylii, gdzie po pewnym czasie ożenił się z miejscową dziewczyną Janet Dilma Coimbra Silva. W rodzinie obecnego prezydenta Brazylii wzrosła troje dzieci. Tak, Dilma ma starszego brata i młodszą siostrę, Igor Jean Lucia. Wszystkie dzieci otrzymały dobre początkowe wykształcenie klasyczne, które obejmowały zajęcia muzyczne (fortepian) oraz nauki języków obcych.

ojcowskie geny

Ona Dilma Vana, który ukończył w 1977 roku na Uniwersytecie Federalnym w Rio Grande do Sul na kierunku „ekonomia”, mówi płynnie ale rodzimy portugalski, francuski, angielski i hiszpański. Obecny prezydent Brazylii, którego biografia jest od najmłodszych lat był związany z działalnością rewolucyjnych, był zaangażowany w politykę po wojskowym zamachu stanu w 1964 roku. W wyniku jego prawnie wybrani 24 th z rzędu prezydentem kraju Juan Gelard został obalony i uciekł za granicę.

W swoich młodszych lat, Dilma Rousseff należał do radykalnej grupy Partii Socjalistycznej, który został nazwany The National Liberation polecenia. Jego celem była walka zbrojna przeciwko dyktaturze wojskowej. udział dziewczynki w działaniach wojennych nie zaakceptował, ale jeszcze dwa lata od 1970 do 1972 roku. Trzymał w więzieniu.

Polityka prawna

W tych strasznych latach w wielu krajach Ameryki Łacińskiej były rządzone przez dyktatorów wojskowych krwawych. Jest to niemożliwe, i to jest straszne sobie wyobrazić, że takie urocze i piękne kobiety w lochach torturowani i bici. Z więzienia, pani Rousseff zachorował. W przyszłości ta odważna kobieta była zaangażowana tylko w legalnej działalności politycznej. Dość znaczny okres czasu Dilma Rousseff była Demokratyczna Partia Pracy. Ale od 1990 roku przeniosła się do Partii Robotniczej, która ściśle współpracowała z Luiz Inácio Lula da Silva.

A w 2010 roku, został nominowany na prezydenta kraju. W pełni obsługuje ówczesny szef państwa. W pierwszej turze wyborów, która odbyła się w dniu 3 października 2010 roku, ona, z prawie 47% głosów, podszedł Zhoze Serra, przedstawiciel Partii Socjaldemokratycznej. Wpisanie w drugich 56% głosów okrągłych, Dilma Rousseff została pierwszą kobietą prezydentem najbardziej rozwiniętych krajów w Ameryce Południowej.

Jasny osobowość i silną kobietą

Jaka jest nazwa prezydent Brazylii, jest znany z wielu w naszym kraju. Po tym wszystkim, to kraj z Rosją jest częścią BRICS, która dużo mówi się w mediach.

W odniesieniu do prywatności, coś Dilma Rousseff została dwukrotnie żonaty. Jedyna córka prezydenta Brazylii, który urodził się w drugim małżeństwie, niedawno dał jej wnuka.

W 2009 roku, silna kobieta zdołała pokonać straszną chorobę – raka węzłów chłonnych. Ta historia, jak skandal z telefonami podsłuch swojego amerykańskiego NSA, wszystko pamięta. Obecny prezydent Brazylii Dilma Rousseff ma dwóch starszych nagrody zagraniczne – Hiszpania i Bułgaria.