460 Shares 926 views

Koncentrat białka serwatki, moc udzielania

Podczas treningu, mięśnie pracują intensywnie, powodując mikrourazy tkanek pojawiają. Dlatego trening siłowy jest nie częściej niż raz na dwa dni zalecany. Mięśnie potrzebują czasu, aby odzyskać. To pomaga im doskonalić białka.

Białko – budulec

Najbardziej odpowiedni czas na uzupełnienie białka w organizmie rozpoczyna się 20 minut po treningu. W tym okresie był nazywany „okno białkowo-węglowodanowy”. Trening siłowy wyczerpywania rezerw niezbędnych aminokwasów, a istnieje potrzeba, aby je wypełnić. Ciało jest w pełni przyswaja wszystkie składniki odżywcze. Białko jest skierowany na odzyskiwanie mięśni.

Dla sportowców potrzeba białka oblicza się według następującej proporcji: 2 gramów białka na 1 kg wagi ciała. Na przykład, jeżeli ciężar sportowca – 65 kg, to musiałyby dziennie wchłonąć 130 gramów białka. W jednym z jaj czystego białka 3 gramów. To jest dzień trzeba jeść więcej niż 40 jaj. Na pierwszy rzut oka niemożliwe w świecie sportu decyduje koncentrat białka serwatki.

Co to jest?

Tkanka mięśniowa pochłania szybko i efektywnie białko serwatkowe. Koncentrat wytworzono przez obróbkę w surowicy, który jest produktem ubocznym produkcji sera i twarogu. Wcześniej ten zielonkawy płyn po prostu wylewa. Obecnie uzbrojony w wysokiej technologii z surowicy są użyteczne suplement diety dla sportowców. Białko zawiera aminokwasów – leucyna, walina i izoleucyna. Z ich pomocą przyspieszają syntezę białek i rozpoczyna intensywny wzrost mięśni.

Wytwarzanie białka serwatkowego oraz jego gatunków

cząsteczki białkowe są największe w porównaniu z tłuszczów i węglowodanów. Dlatego też strata produkcji sera przepuszcza się przez sito, w którym zatrzymane białka serwatki. Koncentrat w postaci białego proszku otrzymuje się po obróbce w wysokiej temperaturze. Zawartość białka w produkcie nie przekracza 70-80%.

Ponadto, koncentrat, istnieją dwa rodzaje białek serwatki. Izolat uzyskuje się bardziej zaawansowanych technicznie sposób – wymiana jonowa. W takim przypadku, białko zawarte w materiale wyjściowym w ilości 95%. Hydrolizat wytwarza się w reakcji hydrolizy. Łatwiej i szybciej wchłaniane przez organizm, ale również najdroższe z wszystkich trzech gatunków białkowych. Najbardziej dostępne pod względem finansowym jest, oczywiście, koncentrat białek serwatkowych. Jego cena jest minimalna wszystkich rodzajów reprezentowanych na rynku białko. Zmienia się ona w zakresie od 320 do 3000 RUB za opakowania.

korzyść

Dla tych, którzy w celu utrzymania ich doskonałą koncentrat białka serwatki zdrowia. Odpowiedzi o nim lekarze są bardzo pozytywne. Białko serwatkowe ma pozytywny wpływ nie tylko na wzrost mięśni, ale także na całym ciele. Białko jest budulcem dla komórek skóry, włosów i paznokci, a także zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego. Niewątpliwe zalety białka serwatki oraz do poszukiwania, aby schudnąć. Rzeczywiście, wzrost mięśni wyzwala zwiększone spalanie tłuszczu.

Ponieważ przeciwciała układu immunologicznego – to związek białko, które jest użyteczne do silnego białka serwatki odpornościowego. Koncentrat badane przez naukowców. Badania wykazały, że białko serwatkowe jest produktem dla zapobiegania i leczenia raka.

Ci, którzy nie spożywają produkty zwierzęce są narażeni na niedobór białka w organizmie. koncentrat serwatki jako dodatek do porcji – idealne źródło białka dla wegetarian.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Zdecydowanie białek serwatkowych jest przeciwwskazany u pacjentów z alergią na białka mleka. Dopiero po konsultacji z lekarzem powinien być dodany do menu, duże dawki białka dla tych, którzy są narażeni na choroby nerek.

Jeśli wziąć koncentrat w dawkach podanych w instrukcji, szansa skutków ubocznych zostanie zredukowana praktycznie do zera. W przedawkowania ewentualnego dyskomfortu brzucha, skurcze, nudności, zmęczenie, ból głowy.

Jak i kiedy stosować białko serwatkowe?

Aby uniknąć problemów z układu pokarmowego, że nie jest konieczne zastosowanie więcej niż 30 g koncentratu na dzień. Dokładniejsze dozowanie białka na opakowaniu. Mogą się one różnić w zależności od procentowej zawartości białka w koncentracie.

Optymalny czas rozpieszczać swoje ciało białka niezbędnego do niego – po treningu. Ale możliwe jest, aby wesprzeć mięśnie przed i podczas niego. Organizm potrzebuje aminokwasów i zaraz po przebudzeniu, w celu uzupełnienia ich brak nocnych godzin snu. Jeśli w ciągu dnia nie jest czas na przekąskę, doskonałego białka serwatki. Koncentrat należy rozcieńczyć tylko z wodą lub mlekiem i pili gotowy.

recepty

Z pomocą białek serwatkowych można zróżnicować i wzbogacić menu. Oto kilka receptur, które są dostępne i użyteczne dla każdego. Wszystkie elementy są dopasowane do fitness i diety w tym samym idealny czas, aby ugasić pragnienie zjedzenia czegoś słodkiego.

zdrowe śniadanie

Wymieszać pół szklanki mleka, jedna czwarta kubek jogurtu. Dodaj tłuczone banan, miód i gałką białka.

jagoda koktajl

Mieszaninę Polstakana jagodowe (świeże lub mrożone) miesza się z jedną czwartą szklanki jogurtu. Dodaj pół szklanki soku i łyżkę białka.

czekoladowy koktajl

Dwie łyżki masła orzechowego zmieszane z banana. Dodaj pół szklanki mleka i łyżkę białka. można rozcieńczyć z wodą w razie potrzeby.

Wzrost pion mięśni i dobre zdrowie – koncentrat białka serwatki. Moskwie i innych rosyjskich miastach oferują szeroką gamę produktów. Która z opcji zakupu, wybrać.