393 Shares 6122 views

Polowanie z husky na Marten: tajemnice i technik. Skąd Marten

Polowanie na wieki był mężczyzna w prawo i męski przywilej. Niebezpieczne, wymagające maksymalne siły napięcia są niezbędne do podtrzymywania plemienia, klanu lub rodziny – tak było tysiąc lat temu. Dziś jest to hobby, rozrywka, i tylko od czasu do czasu pracy. Dlaczego polowanie zamiast ciężkiej pracy stała się ekscytująca przygoda? Pierwszy – użycie broni palnej, a druga – usunięcie specjalnych ras psów, które są znacznie łatwiejsze do pracy myśliwego.


Polowanie z husky

Husky – jeden z najbardziej wszechstronnych ras myśliwskich. Jest wytrzymały i silny, nie boi się wody, a nawet lód. Gruby płaszcz chroni psa i ostrych gałęzi, az zębów niebezpieczną grę – na przykład polowania z husky na kuny bezpieczniejsze niż psy krótkowłose ras. Niektórzy myśliwi winić Headstrong te północne psy – czasami odmówić przewozu grę do właściciela, lub po prostu nie w pełni zrozumieć, co się od nich wymaga. Jest to tylko częściowo prawda. Husky wymagają więcej uwagi, oswojenia ich jest konieczne, aby rozpocząć od najmłodszych lat. Ale zachowywał się w określony sposób, nie pozwalają sobie kaprysy.

Do kogo można polować z husky

  1. Ptak. Wykorzystywane do polowania na ptactwo wodne, jak i „ziemi”. Kiedy oswajania powinny zwrócić szczególną uwagę na przyjęcie rannych schludny gry (chwytając ustami), ponieważ szczenięta czasami szorstki początku do WAG drapieżnych.
  2. Niedźwiedź. husky niedźwiedź wymaga specjalnego przeszkolenia. Od polowania niedźwiedź, być może, najbardziej niebezpieczne w naszym kraju, a wymagania dotyczące jakości jest również najwyższe psy. Zadaniem czworonożnych pomocników podczas polowania takie nie szczekać na zwierzę, a zwłaszcza aby nie zepsuć i usiąść, czyli chwytając udach usta, zmusił go do ziemi. Daje to łowca okazji do swobodnego strzału.
  3. Polowanie na łosia. W tym przypadku, trzeba nauczyć psa spokój i cierpliwość – już na Bestii, husky nie trzeba się spieszyć na niego i gryzienie. Ich zadanie – przynieść jego szczekanie bestia hunter czy łosia „złamał”, aby towarzyszyć mu w bezpiecznej odległości, ciągle dając głos i nie tracąc z oczu zwierzęcia.

Jest jeszcze inny rodzaj „lovitvy” o co w tym artykule omówimy bardziej szczegółowo. Ten husky polowanie na kuny – zwierzę z bardzo cennego futra. Pomimo niewielkich rozmiarów zwierzęcia, to trofeum jest uważane za poważne i prestiżowe.

Gdzie można znaleźć tę bestię?

W celu uzyskania Marten, konieczne jest, aby zrozumieć, jak szukać. Więc gdzie kuna mieszka? Najczęściej jest to mały drapieżnik w górnej warstwie lasu, są bardzo niechętnie na dole i na ziemi, a nie to spadając tylko przez wzgląd na polowania.

Pomimo skromnych rozmiarów jest krwiożerczy kuny, dziki, szybki i zręczny drapieżnik. Jego ofiarami są głuszec, cietrzew, zające i prawie każdy, kto ma mniej niż jego wielkości. Jeśli nie ma innej gry, to nawet poluje norniki! Ciekawostka – kuny jest duża „Sweet Tooth”, i podobnie jak misia, że „pożycza” miód pszczoły.

ludzki mieszkanie kuna też nie unika. Zasadniczo jest przyciągany kojce i klatki z królików. Jeśli właściciele nie prawidłowo bronił ich zabudowania, a potem rano po prostu brakowało parę kurczaka lub królika.

Prawidłowe metody drapieżników drapieżnych

Polowanie z husky na kuny dobrze, że ten psy rasy są genetycznie przystosowane do futra Chase i kory. Sezon polowania na małe drapieżnika zaczyna się w październiku – to w tym czasie zwierzę jest najpiękniejszym i grube futro.

Muszę iść wcześnie rano. Doskonała, jeśli trochę spadł śnieg, to będzie łatwiej znaleźć husky szlak przed polowaniem. Po pies podniósł szlak, ona następująco go, dopóki nie znajdzie się zwierzę. Jak pamiętamy, często zwierzę znajduje się na górnej kondygnacji drzewa, a potem po prostu do miejsca wielkiego stylu tej rasy, który pozwala odkryć zwierzę, nawet w najbardziej gęstych zarośli.

Po znaleźć kuna, ochrypły głos kusi myśliwego. Najczęściej małe drapieżniki nie czekaj podejście rękę i zaczynają odchodzić od szczekania swoich psów poprzez drzew. Tu zaczyna się najtrudniejsze zadanie – nie przegap szybko poruszające się zwierzę. Dodatkowymi czynnikami komplikuje to mała wielkość zwierzęcia, jego zwinność i spryt, może radykalnie zmienić kierunek i ukryć się w gęstej koronie drzewa. Jak widzimy, polowania z husky na kuny – nie jest łatwe.

Najbardziej nieprzyjemne opcja, gdy zwierzę jest ukryty w zagłębieniu kogoś lub gdzieś z bezpośrednim widokiem na miejscu. W tym przypadku należy delikatnie dotykając lub drapanie lufę do wydalenia go ze schroniska dla zwierząt. Najważniejsze w tym przypadku – nie przesadzaj, jak zbyt dużo przestraszony kuna piorun są odprowadzane w dal, a wszystko trzeba zacząć od nowa.

W wyjątkowych przypadkach zwierzę może zejść na ziemię, ukryte pod powalonego baryłkę w stos patyków lub innych okrywowa. Jest to najtrudniejszy dla przypadku Hunter. Oto on polegać tylko na instynkcie swojego czworonożnego pomocnika – jeśli dobrze nauczyć, potem, najprawdopodobniej, że znajdzie dojrzewanie.

Nieco bardziej skomplikowane niż zwykle, jest polowanie na kuny z husky nocy. Pies podstawowe „wyszukiwarka” jest węch, więc główne trudności ciemność daje myśliwym.

Jak szkolić psa do polowania tego typu

Jak dla każdego polowania „specjalizacji” husky na koleinowanie kuny trzeba trenować. Szkolenie powinno rozpocząć się od 2-3 miesiąca życia. Szczeniak musi być prowadzone do lasu, to lepiej nie jest gruby – tak będzie łatwiej obserwować jego działania. W lesie, trzeba pozwolić mu smycz i dać mu samodzielnie chodzić, aby zwiedzić okolicę. Od 15-20 minut, idąc stopniowo zwiększana aż do 3 godzin lub dłużej. Po pierwsze adaptacja jest przekazywana, szczeniak nauczyć surfować.

Zacznij od najprostszej – myśliwy idzie zakrzywione, a szczeniak powinien za nim, nie z tyłu. Stopniowo, prędkość przemieszczania się i zmiany kierunku wzrasta, co komplikuje zadanie psa. Wtedy zaczyna się ukryć myśliwy z czworonożnego przyjaciela, dzięki czemu możliwe, aby go odnaleźć. Podstawowe zasady w tych ćwiczeniach – pies powinien zawsze uzyskać wynik pozytywny, a każdy sukces należy zachęcać łagodny wyraz, prasowanie, kawałek smakołyków. Jeśli odbywa się to stale, pies będzie znacznie bardziej efektywnie wykonywać swoje zadania. Polowanie na kuny z pistoletu z husky – wspólnym wysiłkiem, a jego powodzenie zależy od wspólnych wysiłków obu górników, zarówno biped i czworonoga.

Gdy pies jest wystarczająco skonsolidowane i dojrzał, to już zaczyna trenować poważnie – może prowadzić zwierzę lub ptak, kora na nich. Po pewnym czasie można rozpocząć fotografowanie „z psem”, ale wtedy trzeba uważać, bo młody husky boi się śmierci bliskiego strzale, co dodatkowo negatywnie wpłynąć na jej talenty łowieckie. Najlepiej jest rozpocząć fotografowanie w odległości do czworonożnego asystenta przyzwyczajony do dźwięku broni palnej.

Ostatnim etapem przygotowań – polowanie na kuny w zimie. W tym momencie, pies powinien znać podstawowe polecenia są przyzwyczajone do dźwięku strzałów, a kora jest przyzwyczajony do prześladowania bestię. Wyśledzić i zestrzelił zwierzę powinno być ściśle monitorowane w celu zapewnienia, że pies nie machać zdobycz, a młodzi i temperamentu husky to dzieje się cały czas. Na komendę „nie” musi porzucić swoją zdobycz. Po tym, pies powinien mieć pewność, chwalić i nagradzać leczeniu.

Jak mogę osiągnąć lepszy wynik w przygotowaniu

Młody pies nie zna wszystkich subtelności jego rzemieślniczych, sztuczek i gadżetów zwierząt. Dlatego dla lepszego trenerskiego „nastolatka”, można zabrać ze sobą na polowanie z doświadczonymi husky. Oglądając je, będzie opanować poprawne zachowanie. Ale taki trening nie powinien trwać dłużej niż sezon, czy pies nie uczy samodzielności i determinacji.

Husky jest najlepiej trenować w tym samym regionie, gdzie jest podobno upolować zdobycz. Polowanie na Syberii i polowania w regionie leningradzkim – to dwie różne rzeczy. Obecność innych zwierząt, gęstość osłoną zarośli i śnieg – to wszystko ma ogromne znaczenie.

Marten siedlisko

Gdzie mogę znaleźć to mięsożerne zwierzę? Niemal w całej europejskiej części Rosji. Polowanie na Syberii jest także możliwe, choć nie we wszystkich regionach. W zależności od regionu, odróżnić podgatunki tego zwierzęcia: Murmańsk, Kuban, Północna, Zachodnia, Centralna i Ural marten.

Co trzeba wiedzieć o udanego polowania kuny

Nie tylko pies musi być przeszkolony „lovitve” pewna zwierząt, ale również jego właściciela. na kuny polowanie z bronią – nie jest łatwe. Konieczne jest zatem zbadanie części teoretycznej – czytać książki, oglądać filmy, rozmawiać z doświadczonych myśliwych. W części praktycznej będzie nie na miejscu, aby przejść na polowanie jako obserwator lub strzelca.

Dla psa jest bardzo ważne jest zaufanie właściciel – jeśli on wysyła go twardą ręką, konsekwentny w swoich decyzjach, a pies będzie spokojniejszy i lepiej wykonywać swoje zadania.

Jak inaczej można polować kuna?

Istnieje wiele sposobów produkcji zwierzęcej bez pomocy czworonożnych przyjaciół. Jedną z takich metod polega na wykorzystaniu sidła – pułapki innej konstrukcji. Polowanie na kuny samolovami wiąże się z wykorzystaniem pułapek – mogą być umieszczane zarówno na ziemi przejścia dla zwierząt, a także w miejscu gniazdowania. Pułapki powinny być umieszczone nad ziemią tak, że zwierzę nie może osiągnąć swoje łapy, czy produkcja nieudany prostu uciec. Dla udanego połowu przy pomocy pułapki trzeba wiedzieć, gdzie mieszka kuna, a gdzie zwykle żywi.

Teraz wiesz, jak kuny polowania.