464 Shares 2870 views

Honda Civic Type-R: nadążająca za czasem

Proces technologiczny nie stoi, a co dopiero w ostatnich latach. Nie wystarczy producenci, aby produkować nowe modele, muszą zdziwić, zainteresować kupującego.


Nie mniej ważny wskaźnik niż funkcjonalność czy produktywność samochodu to jego konstrukcja, ponieważ jest to pierwsza rzecz, na którą patrzy potencjalny nabywca. Coraz więcej osób chce mieć nie tylko praktyczny i wygodny pojazd – chcą mieć samochód, który wyróżnia się ze strumienia samochodu jasnym i oryginalnym wyglądem. Taki samochód stał się Honda Civic Type-R.

Prehistorii

Japońska koncern Honda podjęła próbę zrealizowania życzeń konsumentów, przedstawiając wiosną 2005 r. Koncepcję ósmego pokolenia popularnej Honda Civic. Można by pomyśleć, że w tym nic dziwnego, ponieważ kilka firm na motocyklu stale prezentuje koncepcje futurystyczne dla zaskoczonego kręgu odbiorców.

Ale Honda zdecydowała się nie mieszkać na tym. Obywatelska koncepcja ósmego pokolenia praktycznie przekształciła się w seryjny model. Bardzo śmiały ruch, ponieważ nie każda firma motoryzacyjna może zdecydować się na model o tak śmiałym wzornictwie. Okazało się, że wszystkie lęki były na próżno: natychmiast po tym, jak samochód trafił na rynek krajowy, za nim znajdowały się ogromne linie.

Standardowa pięciodrzwiowa hatchbacka jest wyposażona w 1,8-litrowy silnik, ale chodzi o jego modyfikację – samochód ciężarowy Honda Civic Type-R. Zdjęcie samochodu stanowi potwierdzenie odważnego kroku japońskiego producenta, ponieważ na zewnątrz nowości "nieznacznie" nie jest przyzwyczajony do konsumenta, co czyniło model bardzo popularnym.

Zewnętrzne

Gorąca wersja jest dostępna tylko w trójdrzwiowym korpusie. Samochód jest szerszy niż jego 5-drzwiowa kieszeń o 15 mm z tym samym rozstawem osi. Poza tym nowość otrzymała bagażniki w kolorze nadwozia, uaktualniony aerodynamiczny zestaw karoserii, dwa spojlery bagażnika i 18-calowe koła. Wszystko to z futurystycznym stylem modelu sprawia, że wygląd Honda Civic Type-R jest niezwykle atrakcyjny. Wygląd nowości jest o wiele bardziej ekspresyjny niż jego poprzednicy – bezzasadny, sportowy, a nawet agresywny.

Projekt wnętrza

Na fotelu kierowcy entuzjazm jest wciąż taki sam. Siedzenie wygląda jak prawdziwy wiadro do wyścigów. W tylnych siedzeniach są otwory na paski sportowe. Fakt, że znajdujesz się w "cywilnym" samochodzie, przeznaczony do dróg publicznych, przypomina miękką tapicerkę elementów wewnętrznych. W pozostałej części wnętrze jest podobne do wnętrza poprzednika Civic, a do ustalenia, że jest to Honda Civic Type-R, możliwe jest tylko niektóre szczegóły, przede wszystkim na skali kolorów. Fotele mają czerwone wkładki, a czerwony kolor dominuje w salonie. On też był używany do oświetlania.

Głównym elementem na tablicy przyrządów dwupoziomowych jest obrotomierz, oznaczony do 9000 obr / min (czerwona strefa zaczyna się od 8000 obr / min). Nad obrotomierzem znajdują się czujniki paliwa, temperatury silnika, cyfrowy licznik prędkościomierza. Typ R znajduje się na tablicy przyrządów, a także na metalowej tabliczce znamionowej obok mechanicznej skrzyni biegów. Na centralnej konsoli znajduje się jednostka sterująca systemu audio i komputera pokładowego. Sterowanie klimatem sterowane jest za pomocą przycisków podobnych do joysticka z klawiszami umieszczonymi z prawej strony pod osłoną na tablicy przyrządów Honda Civic Type-R. Po lewej stronie są przyciski do sterowania oświetleniem i uruchomienia silnika. Wstaw i obróć klucz w zespole zapłonu, ale rozrusznik jest uruchamiany za pomocą przycisku.

Siedzenia, podobnie jak kierownica, mają wiele zmian. "Sheepskin", przycięta skóra naturalna, wciśnięty do wewnątrz. Ale dźwignia 6-stopniowej "mechaniki" wykonana jest z zimnego metalu. Pomimo sportowości kabiny, jest to bardzo praktyczne: można znaleźć wiele niszy małych przedmiotów, a na drugim rzędzie jest przestronne i wygodne. Jedyną wadą jest to, że trochę trudno wrócić, ale jest to problem wszystkich trzech drzwi hatchback.

Obszar ładunków

Objętość bagażnika Honda Civic Type-R wynosi 485 litrów w normalnym stanie, a składane drugie rzędy zwiększa się do 1352 litrów. Należy zauważyć, że kształt bagażnika bagażnika ogranicza widoczność w lusterku wstecznym.

Honda Civic Type-R. Charakterystyka

Większość konkurencyjnych firm koncentruje się na silnikach z turbodoładowaniem, a Honda nadal doskonala silniki benzynowe w atmosferze. To nieco ogranicza możliwość strojenia w przyszłości i znacząco wpływa na moc modelu. Mimo to czterocylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 2,0 litra może słusznie nazwać arcydziełem inżynierii mechanicznej, ponieważ silnik o takiej skromnej objętości może wydawać 201 "koni". Inżynierowie Hondy starali się jak najlepiej reagować, co udało się osiągnąć pięcioma pluskiem.

Koszt

Wysoki koszt to problem Honda Civic Type-R. Cena samochodu w oficjalnych punktach dealerskich zaczyna się od znaku w wysokości 37 800 dolarów. Na przykład model Focus ST, który jest jednym z głównych konkurentów japońskiego hatchbacka, kosztuje 8000 tańszych. Dotyczy to innych konkurentów. Ale jeśli zainstalujesz te same funkcje w tych samochodach, które są dostępne na Honda Civic Type-R, to będą one droższe od ostatniego.