683 Shares 9529 views

Ajuga reptans dekoracyjny, leczniczy i bezpretensjonalny

Ajuga reptans (Ajuga reptans łaciński) – roślina należąca do rodziny yasnotkovyh. Występuje w stanie dzikim w lasach i stepach. Ma wiele nazw ludowych: Gurda, serce trawy, młody, gryzhna.

Nazwa zakładu jest w pełni pokazuje swoje właściwości: pochvokrovnoe, bylina, rośnie dobrze. Jeśli wiosną sadzić 5 małych delenok, szybko zaaklimatyzować i trafi do wzrostu. Zielony owalne pozostawia rosnąć, a do połowy lata będzie brązowawy odcień. Pojawią się nowe pędy, a od nich – i młode rośliny. spadnie ona piękny dywan, który będzie zacisnąć powierzchnię około 1 tys. m.

Ajuga reptans jest skromny i wytrzymałość. Gorące lata może to zrobić bez wody około 3,5 tygodni. Po takim skrajnym widok z niej nie jest najlepsza, i będzie musiał „otpaivat”, ale ona nie umrze! Oparzenie słoneczne nie boi.

Przez cały sezon, aż śnieg dekoracyjnych Ajuga reptans. Zdjęcie jej obfite kwitnienie i eleganckie plantatorów liści potwierdza przekonanie, że ta roślina jest w stanie ozdobić żadnych klombu lub pnie drzew.

Jest w stanie zakorzenić się w każdej glebie. Ale gdyby miał wybór, wolałbym zhivuchka dobrze nawilżona, bogate w próchnicę gliny. W jednym miejscu mogą rosnąć przez wiele lat. System korzeniowy jej powierzchni, czyli głęboka uprawa jest niedozwolone. Wysokość wynosi 20 cm, wystarczy Hardy.

Ajuga reptans kwitnie w maju i kwitnie przez około miesiąc. Jej małe kwiaty są ułożone w krokach. Kolor może być niebieski, niebieski, biały i różowy. Nasiona dojrzewają w lipcu i sierpniu, w zależności od warunków pogodowych.

Z reprodukcją nie ma problemu. Podziel krzew nogi może być od wiosny do jesieni. Jeśli mała wylot będzie mały Pniak, że jest przyzwyczajony. Sadząc zakopać wylot nie powinno być. Optymalna odległość między roślinami. – 20 cm po posadzeniu, nawadnianie w tygodniu dziennego zapotrzebowania.

Niezwykła roślina – Ajuga reptans. Uprawa jest możliwe w dowolnym miejscu – w słońcu i w półcieniu, w cieniu. Patrzy harmonijnie pod drzewami, można go pokryć grunt pod róż pnących, powojniki i wiele innych pnączy. Zhivuchka zmieścić się w ogród skalny, a wszelkie nieestetyczne rogu zadekoriruet ogrodzie.

Obecnie wyświetlane wiele odmian zhivuchka z pstrych liściach i kolorowych kwiatów. Liście mogą być niebiesko-zielony, zielony, czerwono-brązowy, fioletowy, purpurowy, fioletowy, brązowy, z białym wzorem na zielonym tle i wykończenia itp Można zebrać całą kolekcję różnych zhivuchek i oryginalny design kwietnik. Należy wziąć pod uwagę tylko, że barwne odmiany pokazać ich piękno w całości tylko w słońcu.

Ajuga reptans do wszystkich wyżej wymienionych plus dodatkowe i użyteczne. Jest on stosowany w medycynie ludowej jako środek antyseptyczny, ściągające, przeciwzapalne i napotne. Odnosi się do roślin leczniczych, przez które poprawiają metabolizm. Dolne liście i młode pędy zhivuchka dodawane do sałatek.

Posadzone w ogrodzie jednego dnia, to roślina, jesteś taki jak on, które z pewnością są inne miejsca, gdzie konieczne staje Ajuga reptans.