716 Shares 9153 views

Wybieramy pompę spustową "Gileks". Typy i przeznaczenie pomp odwadniających znaku towarowego "Dzheleks"

Urzeczywistnienie jakiegokolwiek terytorium nie może nastąpić bez tworzenia systemów odwadniających. Są w różnych typach w zależności od miejsca przeznaczenia. Odwadnianie powierzchni to pakiet kanałów i wody deszczowej. W niektórych przypadkach stosowane są punkty zagięcia. Pompy odwadniające są stosowane do głębokiego odwadniania wody w przypadku, gdy inne sposoby opróżniania terenu nie są możliwe.

Na rynku urządzenia te są reprezentowane przez szeroki zakres, ale główne pozycje zajmują produkty firmy "Dzheleks". Ta rosyjska firma specjalizująca się w produkcji urządzeń odwadniających wykorzystuje najnowsze technologie, które spełniają międzynarodowe standardy. Pompa odprowadzająca "Gileks" – najpopularniejszy produkt tej marki. Wyróżnia ją niezawodność, trwałość i trwałość. Wystarczająco łatwy w obsłudze i dobrze wyposażony technicznie. W wyglądzie jednostka ta jest cylindryczna. Pompa ma optymalne wymiary, co pozwala na użycie go w kopalniach, studzienkach i innych otworach.

Funkcje aplikacji

Główne obszary zastosowania urządzeń do pompowania wody – przemysłowych i gospodarstw domowych. Zasada 1, różnica polega na wielkości, liczbie rynien i wylotach wody, a także w objętości płynu przechodzącego przez system w pewnym przedziale czasowym. Pompy odwadniające "Dzhileks", których cena waha się od 1500 do 10 000 rubli, ma inne osiągi. To właśnie ten parametr zmaksymalizuje skuteczność tych urządzeń. Aby system drenażowy był zgodny ze wszystkimi zasadami jego instalacji, konieczne jest umiejętne podejście do wszystkich obliczeń. Konieczne jest prawidłowe obliczenie wymiarów i sposobów układania systemu odwadniającego, dokładnie określić typ pompy odwadniającej, która będzie stosowana w każdym konkretnym przypadku.

Jak wybrać najlepszy model pompy?

Woda przechodząca przez drenaż nie jest czysta, może być zanieczyszczona ciałem: od zwykłego piasku do dużych przedmiotów, takich jak wiórki czy trawa. W tym celu firma opracowała kilka modeli, które różnią się specjalizacją. Na przykład elektryczna pompa spustowa "Dzhileks". Urządzenie jest przeznaczone do pracy z brudną wodą. Jego konstrukcja jest wyposażona w przełącznik pływakowy.

Odpowiednio, różne modele pomp odwadniających implikują ich zastosowanie do różnego rodzaju zanieczyszczeń wody. Oznacza to, że urządzenie, które zapewnia działanie przy stosunkowo czystych kanalizacjach, nie jest odpowiednie do podłączenia do systemu, przez który przepływa silnie zanieczyszczona woda.

Dane techniczne :

  • Długość kabla – 10 m;
  • Głowa – od 6 do 14 m;
  • Moc – od 200 do 1100 W;
  • Wielkość cząstek – do 35 mm;
  • Maksymalny poziom zanurzenia wynosi 8 m;
  • Wydajność wynosi 110 – 255 l / min.

Przenośna pompa odwadniająca "Gileks"

Przenośne pompy zatapialne są przeznaczone do małych obszarów, są mobilne i są stosowane specjalnie w miejscu, gdzie drenaż jest potrzebny w danej chwili. Na przykład, jeśli musisz wypompowywać wodę z dołu, dołu, piwnicy lub piwnicy. Model przenośny jest wyposażony w pływak, dzięki czemu poziom pompowanej cieczy jest sterowany automatycznie, a po zakończeniu pracy urządzenie wyłącza się. Ponadto, prawie wszystkie modele zatapialne pomagają pompować wodę do trzech milimetrów w pozostałej części. Przenośna pompa odwadniająca "Gileks" ma małą masę i może być łatwo przewożona przez jedną osobę. Idealny do stosowania w ogrodach warzywnych lub na lądzie. Taki model może być również używany jako jednostka stacjonarna.

Modele samozasysające

Pompy na powierzchni są nazywane samozasysaniem. Zasada ich pracy jest następująca: tylko część węża lub rury, przez którą ciecz jest bezpośrednio pompowana, wpada do wody. Urządzenia te są wykorzystywane do dostarczania wody z otwartych zbiorników wodnych lub miejsc, w których pompy zatapialne nie są po prostu stosowane. Mogą być nieruchome na ramie lub poruszać się na wózek. Samozasysająca pompa odprowadzająca "Dzhileks" jest wyposażona w silnik elektryczny lub diesel.

Agregaty odwadniające gruntu

Istnieją również pompy odwadniające do gruntu, które są przeznaczone do pompowania gliny, żwiru, piasku i podobnych stałych przedmiotów. Są one najczęściej stosowane w budowie obiektów przemysłowych, pompowanej wody z kopalni lub wykorzystywanej do wydobycia minerałów.

Pompy odchodowe mają podobny kształt z pompami glebowymi, jednakże są wykonane w mniejszych rozmiarach. Ten parametr wpływa na ich skuteczność, więc są one używane w przypadku mniejszych prac.