425 Shares 7147 views

Cyklamen perski: uprawa i utrzymanie

Cyklamen perski są rośliny, które żyją tylko trzy miesiące. Resztę czasu są spokojne. Wszystko w naturze jest znana sześćdziesiąt odmian kolorów, ale w domu zakorzenić tylko dwa: Europejska i perski. Oni zadziwiać piękne, jasne pąki kwiatów w nudny, szary i zimnych porach roku. gatunki europejskie, z drugiej strony, reszta zima i zaczyna kwitnąć w lecie.

tajniki

Istnieje opinia, że cyklamen perski – dość nastrojowy rodzaju kolorach. Ale w rzeczywistości, ich uprawa wymaga wielkiego wysiłku – tylko te, które inne rośliny doniczkowe. Wystarczy znać kilka tajemnic, a kwiaty zachwyci oczy i dekoracji parapetu. Gatunek ten preferuje że jego bulwy nie zostały całkowicie pokryte przez ziemię, jedna trzecia z nich czuje się lepiej na powierzchni gleby. Ponadto, roślina lubi rosnąć w małych pojemnikach, ponieważ duże garnki mogą pomóc gnicie bulw i słabe kwitnienie. Lepiej w czasie, gdy perskie cyklamen rozkwicie, zapewnić im wystarczającą jasnym świetle otoczenia, a gdy rośliny kwitły, umieścić garnek z powrotem do zacienionym, chłodnym miejscu. Należy podlewane obniżenie puli w wodzie (w celu uniknięcia rozpryskiwania wody na kłącza, pąki i liści). Z należytą starannością i ugruntowaną warunkach cyklamen zachwyci ich kwitnienie każdego roku. Cyklamen perski – bardzo piękne kwiaty, są zwarte rośliny domowe z wzorzystych liściach, wysadzane przepięknych kwiatów, jak motyle białym, czerwonym, różowym i purpurowym kolorze, z arkusza gładkie lub pokryte frędzlami. Każda gospodyni stara się zebrać więcej rodzajów takich piękno w domu.

pielęgnacja

W dzikich cyklamenu perskiego (europejskich) zwykle kwiatach jesienią i wiosną. gatunki domowe również naprzemienne okresy kwitnienia. Wielu hodowców szukasz sposobów oszczędzania bulwy roślin śpiących metodami takimi jak umieszczenie go w zupełnie suchej gleby lub magazynowania z donica w lodówce. Jednak bulwy po takich procedur rzadko obudzić, zwłaszcza młodych. Celowe podczas liści jesienią (jest to pewny znak, że roślina zakwitła) po prostu zmniejszyć liczbę pojone wodą, a nie je nakarmić. Po pewnym czasie roślina wyda ponownie wychodzi. Kwiat lubi luźne gleby i dobry drenaż.

reprodukcja

Różnica między perskim i gatunków europejskich, które w pierwszym korzenie wyrastają z dna, a na górze powinny być widoczne nad ziemią, a drugi rozwijają się na powierzchni bulwy, więc można bezpiecznie zakopać korzeń. Propagowane cyklamen perski kwiat z pomocą nasion i bulw, dzieci. Możliwe jest również sposób reprodukcji przez podział bulwy, co jest dobre regeneruje materiału do sadzenia. Bulwa w wieku 3-4 lat dzieli się z nożem, ale należy wyciąć każdy kawałek musi mieć nerkę do wznowienia wzrostu. Jest to bardzo ważne plastry posypane węgla do wyschnięcia na kilka dni, a następnie umieścić w ziemi i wodzie. Przenieść je lepiej w sierpniu, w okresie wegetacji. Szkodniki cyclamens nie Intimidating, ale gdy środowisko zbyt suche powietrze może pojawić pająk. Najlepszy ze wszystkich kwiatka czuje się na północnych i wschodnich okien. Bezpośrednie światło słoneczne przyczynia się do pojawienia się plam na liściach spalić. Przy właściwej pielęgnacji roślin zadowoli ich oryginalnych mistrzów i piękne kwiaty.