520 Shares 1770 views

Przesunięcie płyty drukarskiej i offset

W dzisiejszym świecie, coraz więcej zadań może wykonywać komputer i urządzenia, które są bezpośrednio podłączone do niego. Dzieje się tak nawet drukowanie – ponieważ pojawienie się druku kolorowego są inne sposoby zaczęła tracić swoje znaczenie. Jednak nie oznacza to, że drukarka kolor jest teraz odpowiedzialny za wszystkich gazet i czasopism – w rzeczywistości, wszystko nie jest takie proste. Płyty offsetowe nadal można znaleźć wszędzie, więc nie odpisać druk offsetowy off. Jest nadal bardzo popularne dla wielu bardzo dobrych powodów. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć o druku offsetowego, płyty offsetowe i wszystko z nimi związane, to ten artykuł jest dla Ciebie.


Co to jest?

Przed przystąpieniem do szczegółowej uwagi na fakt, że płyty są przesunięte, konieczne jest, aby spojrzeć na cały aktywny druk wygląd. Dzięki niemu nadal tworzy większość gazet, czasopism i wielu innych publikacji kolorystycznych. Nazwa tego gatunku wskazuje, że praca odbywa się bezdotykowo form drukarskich i materiałów drukowanych. To tu wchodzić w grę i płyty offsetowe, które sprawiają, że takie podejście staje się możliwe.

Jak to działa?

druk offsetowy proces jest dość prosty – jak już rozumieć, kształt i materiał nie jest w kontakcie ze sobą – między nimi jest liczba drzew, wykonany z płyt offsetowych. Każdy z nich pełni swoją funkcję. Częściej niż nie, ich jest dwóch – jeden odpowiedzialny za kształt, a drugi – na obrazie. Farby z płyty drukarskiej jest najpierw przenoszone do jednego wału, a następnie do drugiego i od niego dochodzi już gotowego materiału.

Zalety i wady

Główną zaletą tej metody jest wysoka jakość końcowego rezultatu – nie kolorowa drukarka dzisiejszy nadal nie może obejść jakość druku offsetowego. Po drugie, to daje praktycznie nieograniczony wybór materiałów, w których można pracować, ale także daje możliwość najszerszy wykańczania, aby osiągnąć doskonały rezultat ci. Po trzecie, ten typ jest używany do produkcji dużego obiegu materiałów w stosunkowo krótkim okresie czasu – kolorowe drukarki nie będzie działać tak szybko, jeśli chodzi o setkach tysięcy egzemplarzy. I, oczywiście, warto zauważyć, że biegnie za duży druk łączna cena jest znacznie zmniejszona.

Ale, oczywiście, nie może obyć się bez wad. Najważniejszą z nich jest potrzeba post-processing. Należą separację kolorów, balansu kolorów, i wiele więcej – wszystko, co nie trzeba robić, jeśli używasz regularnego druk komputerowy, wyda Ci gotowego materiału. Oczywiście, wszystkie te etapy obróbki sprawiają, że jakość materiału jest znacznie wyższa, ale także stać się przyczyną niemożliwe producenci krótkim czasie, natomiast kolorowy druk na komputerze może zająć dla małych ilościach nie więcej niż godzinę. Po drugie, kwestia opłacalności ma wadę – złożoność wersji offsetu procesu sprawia, że jest niezwykle opłacalne dla dużych nakładach i jednocześnie bardzo niekorzystnej dla małych. Jak widać, druk offsetowy ma swoje zalety i wady, a w niektórych przypadkach może to być dla ciebie nieużyteczny i straty, podczas gdy w innych sytuacjach byłoby idealnym rozwiązaniem.

Płyt offsetowych i ich produkcja

Nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak, bez którego druk offsetowy byłoby niemożliwe – dla płyt offsetowych. To ze względu na ich koszt procesu jest tak wysoka – robią to nieopłacalne dla małego obiegu, ale bardzo rozsądna za duża. Po tym wszystkim, każdy z nich jest oddzielnie. Produkcja płyt litograficznych jest skomplikowanym procesem. Do ich wytwarzania różnych metali nieżelaznych, które w końcu walcowania na gotowych produktów wykorzystywanych do dalszego drukowania.

Złożoność tego procesu polega na tym, że płyta przechodzi przez wiele etapów rozwoju, przed udaniem się do klienta. Po pierwsze, jest oczyszczona z jakichkolwiek zanieczyszczeń, a następnie w specjalnym kwasem ziarna, przez który przepływa prąd elektryczny jest przeprowadzane później, co przygotowuje płytkę do dalszej pracy w maszynie, dzięki czemu wszystkie niezbędne właściwości. Naturalnie, to nie wszystkie etapy produkcji – produkcja płyt offsetowych jest czasochłonne, ale w tym samym czasie okazują się wysokiej jakości materiałów, które zapewniają najwyższy poziom druku kolorowego.

gięcie

W celu wykorzystania offsetowych druku, konieczne jest, aby zginać krawędzi w celu uzyskania odpowiedniej średnicy wału pożądane. Istnieją specjalne narzędzia, które są produkowane i gięcia płyt offsetowych. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ jest to niezbędne do pracy z bardzo szczegółowym materiałem ramowej – nie może powodować uszkodzenie to wtedy nie znalazło odzwierciedlenie w prasie. Dlatego gięcia powinny być zawsze wykonywane na maszynach wysokiej jakości, specjalistów najwyższej klasy.

Co robić dalej?

Jednakże, należy rozumieć, że przesunięcie płyty nie są materiałem wielokrotnego użytku – są one odpowiednie do produkcji obiegu, a następnie trzeba się ich pozbyć. Jest to jeden z powodów, dla których koszt tego rodzaju druku jest wysoka, a produkcja krótkich serii, a zatem nie jest opłacalne. Biorąc pod uwagę fakt, że są one wykonane z metali nieżelaznych, używane płyty offsetowe, nie należy wyrzucić i wziąć się do recyklingu – tak zrobisz charakter usługi, a następnie będzie mógł odzyskać część poniesionych kosztów.