703 Shares 5871 views

Stół obrotowy na szczupaku własnymi rękami. Najbardziej chwytliwe gramofony na szczupaku. Najlepsze gramofony na szczupaki

Najskuteczniejszą przynętą podczas łowienia szczupaka jest prawo przynęty. Według typu może być pionowa, oscylująca i obrotowa. W tym przypadku cała łyżeczka ma jeden cel: imitacja ryb.


Wszystko o gramofonach

Ten typ charakteryzuje się niepowtarzalną grą podczas delegowania. Głównym elementem, który charakteryzuje się obrotnicą na szczupaku, jest płatek, obracający się wokół jego osi. Dzieje się to pod wpływem ciśnienia w wodzie. Dziś na rynku jest wiele odmian takiej łyżki przystawkowej jako talerza obrotowego dla szczupaków, skutecznie przyciągającego tę rybę. I chociaż dla ząbczastego mieszkańca zbiorników specjalnie wyprodukowana jest specjalnie dla niego przynęta łyżeczna, to jednak doskonale sprawdza się również w przypadku pstrąga lub pstrąga. Według niektórych, stół obrotowy dla szczupaków, jak również wiele innych przynęt, jest obecnie moralnie przestarzały, ponieważ są woblery i silikony, jednak większość wędkarzy wie, że w pewnych warunkach tylko będą w stanie konkurować z poważnymi modelami i W niektórych przypadkach są często odtwarzane.

Jest zdania, że ten rodzaj przynęty łyżeczkowej jest bardzo łatwy do opanowania i dlatego powinien być używany jako priorytetowa przynęta dla początkujących przędzalników. Ten argument opiera się na fakcie, że gramofon na szczupaku jest całkiem dobry w złapaniu nawet okablowania i dlatego nie wymaga specjalnej wiedzy w animacji. Ale to tylko częściowo prawda. Jasne jest, że ta przynęta, podobnie jak każda przynęta, nie łapie się sama w sobie, w tym procesie doświadczenie rybaka jest ważne przede wszystkim. Tutaj pewne delikatności przychodzą na czoło, które trzeba wiedzieć, czy używasz takiego pozornie "prymitywnego" gramofonu na szczupaku.

Funkcje

Najważniejsza jest geometria płatka. W tych samych warunkach różne wielkości tej przynęty będą zachowywać się inaczej. Im węższe płatki, tym mniejsza odległość będzie się odchylać podczas obracania się z osi, tworząc mały naciąg. Oznacza to, że takie gramofony, inne rzeczy równe, przechodzą do większej głębi niż okrągłe warianty. Czasami różnica w wielkości zanurzenia jest bardzo znacząca. Dlatego w arsenale rybaka powinny być gramofony na szczupaku o bardzo różnych geometriach, aby zawsze być gotowym na zmieniające się warunki.

Najlepsze gramofony

Dzisiaj szczupak ma trzy główne formy płatek: najdłuższa – długa, szeroka – Aglia lub Colorado i wersja przejściowa – Comet. Te nazwy weszły do gospodarstwa domowego ze względu na producenta Mepps. Jest w swoim modelu, że te trzy typy są obecne. Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że to najbardziej chwytliwe gramofony na szczupaki są produkowane przez tego producenta. Oprócz trzech wspomnianych odmian, istnieje również kilka form przejściowych, różniących się proporcją długości i szerokości. Jednak w praktyce w większości przypadków wędkarze są wystarczająco dużo trzech podstawowych opcji, aby skutecznie złapać szczupak.

Mepps Comet

Oczywiście wiele firm zajmuje się produkcją wirujących przynęty, ale Mepps produkuje najlepszą jakość i chwytliwe gramofony na szczupaki. Skuteczność łyżek tego producenta potwierdza szeroki popyt i dobre recenzje rybaków. Ponadto modele z firmy Mepps w praktyce dowiodły, że z nimi można spotkać nie tylko szczupaki, ale także wiele innych rodzajów podwodnych wydobyw. Podczas obracania takiego stołu obrotowego na szczupaku tworzy się drgania, bardzo podobny do drżącego łupu, uciekającego przed uzębionym drapieżnikiem. Z reguły jest on zabarwiony jasnymi kropkami i naśladuje owady, które karmią prawie każdą rybę.

Najbardziej skutecznym szczupakiem do połowów szczupakiem, który ma wszystkie niezbędne cechy, jest Mepps Aglia Long, kąt odchylenia płatka, który wynosi sześćdziesiąt stopni. Zapewnia to stabilną grę z powolnym okablowaniem. Model ten przeznaczony jest do połowu szczupaków na średnich głębokościach. Charakteryzuje się przystępną ceną i doskonałą jakością.

Ocena

Wielu wędkarzy wolą używać kolorów o żółtych kropkach. Przędzarka dla szczupaków Mepps Aglia Long jest niewiarygodnie chwytliwa. To dlatego, że ma wiele wielbicieli, którzy w rzeczywistości byli przekonani, jak ona działa. Jedną z cech takiego stołu obrotowego dla szczupaka jest to, że w każdej chwili można go z nim dobrze schwytać – iw jasny, słoneczny dzień, przy deszczowej lub mętnej pogodzie. Następnym, nie mniej powszechnym, świetlnym jest Daiwa Silver Creek. Znane jest również od rybaków, ale ze względu na wysoką cenę nie jest dostępne dla wszystkich. Ta przynęta doskonale pokazuje się na silnym i środkowym przebiegu. Płatek wykonany jest z gatunku Long, jest kompaktowy i ma stosunkowo dużą masę o małym rozmiarze. W domowych gramofonach najbardziej znane są przynęty łyżkowe "Baron", przyciągające idealny kształt i złoty kolor, "Shchucha reverse", opracowane do profesjonalnego wędkowania, Atom 2, Cicada, który gra świetnie i ma doskonałą możliwość przechwytywania.

Z własnymi rękami

Wielu wędkarzy doceniło wszystkie zalety, które gramofony dają szczupakowi. Z własnymi rękoma, przynęta przynęty mają jednocześnie mniejszą zdolność do przechwytywania niż przynęty fabryczne. Spraw, by były wystarczająco proste. Wystarczy mieć puszkę, spinacze do papieru, nici, koraliki, perełki, trójnik lub haczyk. Proces jest następujący. Wyrównaj klamerkę szczypcami i młotkiem do absolutnej prostej. Następnie na jednym z jego końców wykonana jest pętla – oko przędzarki, a końcówka drutu ściśle otacza jej oś. Płatki są cięte z puszki w kształcie śmigła. Na osi wzdłuż osi jest wykonany otwór. Wtedy płatek ma zakrzywiony wygląd, tak że podczas przejścia na głębokość, śmigła, obracając się, stworzyłaby blask z oscylacjami. Następnie kulek umieszcza się na drucie. W razie potrzeby można użyć nie jednego, ale kilka śrub napędowych, oddzielonych od siebie paciorkami, tak aby nie bolały się wzajemnie. Po ostatnim perełku zakładana jest taśma, a na krawędzi tworzy się pętlę, do której włożony jest haczyk. W razie potrzeby można tworzyć i wiązać. Aby to zrobić, wystarczy tylko wyciąć nici o małych wymiarach, a następnie owinąć je jednym. W celu uzyskania wytrzymałości złącze należy nasmarować klejem epoksydowym.