83 Shares 1615 views

Złapanie okonia w głuchym domu. Zimowe połowy na okoń

Łapanie okonia w koszu głuchym to trudna okupacja, więc ryzykujesz, zamrażając się na próżno, wracając do domu bez złapania. Zimowe połowy w siłę najbardziej wymagających i miłośników cierpienia "polowanie" na ryby. Pierwszy poranek jest najlepszym czasem zimowym dla rybaków, tylko że latanie bardzo szybko, przychodzi zastąpić głuchy. Styczeń to czas najsilniejszych mrozów i wiatrów. Każdy znany jest ze słynnych świąt Bożego Narodzenia, Epiphany i szronu Sretenska. W sektorze rybołówstwa osiąga się całkowity spokój, lód staje się grubszy niż jeden metr, ale nie dla wszystkich rybaków droga do stawów jest zamknięta, dla tych, którzy znają wszystkie sztuczki i tajemnice, łowienie w koszu głuchym przynosi zarówno chwytanie, jak i przyjemność.


Perch: opis

Perch, podobnie jak marchewka, sławna ryba, można ją spotkać wszędzie: rzeki, jeziora, a nawet stawy, nie tylko stagnacyjne, jeśli tylko woda była świeża. Wyginięcie tego gatunku nie zagraża, w zbiornikach obfitości okonia.

Bardzo łatwo jest to rozpoznać wśród innych ryb. Ma szerokie ciało, u dorosłych jest nieco garbione, z tyłu jest zielonkawe, boki są zielonkawe z żółtym odcieniem, brzuch jest żółtawy. Różnica polega na 6-8 poprzecznych ciemnych pasach, które znajdują się na całym ciele. Jasnozielony odbyt i czerwone płetwy brzuszne czynią rybę barwną i jasną. Do tych żeber, żółte piersiowe, po raz pierwszy grzbietowa szara i druga żółta grzbiet jest prawdziwym światłem drogowym.

Na pokrywach skrzelowych są bardzo ostre kolce, jeśli nie ostrożne, możesz być bardzo ranny. Usta duże z zestawem wielu małych zębów.

Średnia waga dorosłego okoni wynosi 0,9-1,3 kg, ale giganty ważące 3-4 kg. Długość ciała zazwyczaj nie przekracza 55 cm, przyjmują grubość 15-16 cm, wysokość czasem osiąga 26 cm.

Dlaczego oko w głusznym domu gryzie źle?

Łapanie okonia w koszu głuchym jest często niejednoznaczne, dlaczego tak mocno ugryzie się ryba w tej chwili? Są to dobre powody! Zmniejsza się temperatura wody wraz ze spadkiem aktywności okonia. Apetyt nie zanika, ale okoń karmi się głównie małymi rybami i smażonymi, pełnymi zarośli.

Ale to nie jedyny powód do złego gryzienia. Woda jest oczywiście schłodzona, okoń ukrywa się w stosunkowo ciepłych zagłębieniach. W takich dołach "garbice" bronią się w rowku głuchym bez zbędnych ruchów. Oszczędność tlenu, który rośnie w wodzie. Oczywiście, nawet jeśli chodzi o najlepszą przynętę, bardzo źle reagują.

Gdzie szukać okonia zimą?

Rozpacz nie powinna być, łapanie okoń w głuchoniem może zadowalać się dobrym skutkiem, po prostu trzeba znaleźć miejsce, gdzie ryba jest zimująca. Na pierwszym lodzie można poruszać się po już zamarzłych rybaków i przywiązać się do siebie. Łowienie okonia w połowie zimy wymaga zupełnie innego podejścia.

Okoń w zimie powinien być znaleziony, gdzie jest wiele jego ulubionych potraw. W martwych zagajnikach ukrywa się duża liczba smażyli, co oznacza, że na granicy tych zarośli można znaleźć stado karmienia okunks. Głębokość, w jakiej znajduje się to miejsce z glonami, nie ma znaczenia, a wytrzymałość prądu nie jest również bardzo ważna. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że okonie lubi się w cichych miejscach, z dala od burzliwego prądu.

Złapanie na mormolę w głuchym koszeniu

Sprzęt do połowów łososia w zimie należy ugotować w taki sposób, aby był uniwersalny i odpowiedni zarówno do pierwszego, jak i ostatniego lodu, oraz do koszenia głuchych. To wtedy, gdy łowimy okoń na wędku z mormyshką w dowolnym okresie zimowym. Jedną z powszechnych reguł łapania okonia w ten sposób jest cienki i dostrojony marmel, pomogłby rybakowi zarówno na początku zimy, jak iw środku i na końcu. W dowolnym mroźnym czasie potrzebujemy delikatnych i doskonałych narzędzi moszczu dla okonia.

Dysza do łapania okonia zimą

W styczniu i lutym dysze mróz mają ogromne znaczenie. W tym przypadku krwiożerca, jak zawsze, jest poza konkurencją. Należy pamiętać o wyborze dyszy, która w czasie, gdy okoń traci apetyt, nie należy przesadzać się z krwią. Wystarczy wyjść na hak mini-mormyshki jedną czarną głowę lub kawałki dwóch małych paszy pasz. Doświadczeni rybacy radzą wyciągnąć na haczyku pociągające się krwiożercze z "zapasem", gdyż taka dysze baski są znacznie lepiej.

Łapanie okopu w trawie głuchym może się udać, jeśli używasz larw motyli jako dyszy, możesz je znaleźć nawet po drodze do miejsca łowiska. W tych roślinach, które występują na każdym kroku, zimują w łodydze i nasieniu łopianu, ostu, piołunu, słowem. Ciekawe, że te larwy są za małe, ale mogą przyciągnąć uwagę dużych koniuszków. Muszą być posadzone na cienkim haku, możesz z krwią. Wyciągnięcie tej dyszy z szyszek nasiennych jest dogodne w miejscu złapania.

Każdy rybak jest przyzwyczajony do swoich metod łapania okonia i jego przywiązania. Niektórzy używają smażenia, robactwa, kory, marmuru, pijawki, słowem, dysze zwierzęce. Jeśli masz doświadczenie w zwykłych połowach, możesz to zrobić bez dyszy. Po wybraniu metody połowów bezmotylnoy mormyshka przygotowuje małe, w postaci kropli i niepozornie wyglądającego wyglądu.

Gra mormyshki

Bardzo ważne jest, aby złapać oko w koszmar, sposób gry z mormish. W tym czasie, jak wspomniano wcześniej, ryba nie jest aktywna, nieaktywna, bardzo trudno jest ją przykuwać, nawet przy najlepszej przynęty. Ale im więcej siły roboczej i pracowitości, tym bardziej będzie to połów.

"Taniec" mormyshki powinien być spowolniony. Potrząśnij ją lekko na dole, jakby z trudem zerwał dno. Konieczne jest stworzenie wyglądu łatwo dostępnego górnictwa. Ogórek jest leniwy, aby poruszać się bardzo dużo, ale jeśli wierzy, że wystarczy tylko trochę wymieszać, a jedzenie będzie w ustach, on nie będzie trzymać się gryzienia i gryźć. Rybak musi cały czas być czujnym, ponieważ pasiasty drapieżnik natychmiast wyciąga nieprzyjemną zdobycz. W tej krótkiej chwili należy złapać okoń i wyciągnąć go z wody.

Wędkowanie w głuchu – koszenie na szczupaku

W okresie głuchoty rybacy muszą cierpieć ciężko, ale ryby w tym czasie czują się również daleko od komfortu. Bez łowu, zapaleni "myśliwi" nie mogą przetrwać. W zamarzniętym śniegu całkiem możliwe jest złapanie nie tylko okoń, ale także innych gatunków zwierząt wodnych, na przykład szczupaka. Szczupak w głuchu znajduje się w miejscu, gdzie gromadzi się wiele małych ryb, stale podążać za tymi stadami zgodnie z zasadą "gdzie one są, tam jestem". W rezultacie okazuje się, że drapieżnik nie może zostać w jednym miejscu. Jak znaleźć miejsce "szczupak" i złapać rybę? Nie ma jednej rady w tym skomplikowanym interesie, niektórzy rybacy używają echosonda, aby szukać szczupaków, w odpowiedzi na takie innowacje, starsi i bardziej doświadczeni eksperci wędkarscy twierdzą, że nie wystarczy zobaczyć szczupaka pod wodą, trzeba mieć umysł, aby go wydobyć! Chociaż szczupak kocha podróżować cały czas po swych ofiarach wzdłuż całego zbiornika wodnego, trzeba go znaleźć w miejscu, gdzie się opóźnia.

Jak roja zostaje złapana w głuchym człowieku?

Inną rybą, o której chcę zwrócić uwagę w tym artykule jest karaluch. W okresie styczeń-luty lód osiąga maksymalną grubość, w tej chwili płoć można znaleźć na głębokości 6 do 8 metrów, w miejscach, gdzie piaszczyste i silikatowe dno. Płoć w głuchym gaju ma swoje ulubione miejsca – małe wysepki, gdzie latem była roślinność wodna i miejsca płynących strumieni. Odkrywając położenie ryb, można je złapać pomimo silnego mrozu.

To prosi wniosek – nie ma czasu na odpoczynek rybaków, okupacja będzie o każdej porze roku, jeśli tylko pragnienie, a reszta pójdzie!