227 Shares 3444 views

Muł – produkty uboczne pochodzące człowieka. muły pochodzenia. Muły – to …

Jest to bardzo słynne powiedzenie: „Synowie dla ich ojców nie zareagował, gdy … osły” Podobnie jest muły …

Odgadnąć zagadkę: ma długie uszy, a nie osła z koński ogon, a nie koń, żył 60 lat, nie jest narażona na choroby, a nie praca dla dwóch osób. Kto to jest? To prawda, jest to muł – hybryda konia i osła. Policz muły całego świata jest prawie niemożliwe. Muły – nie hoduje zwierząt, są one wykorzystywane tylko zgodnie z jej przeznaczeniem. Księgi stadne nie uruchamia się. W samych Chinach przeszkadza, aby policzyć wszystkie „pracoholików” z długimi uszami. Wynik był numer – jedenaście milionów. Wiek mule nie zakończy się przed czasem, dopóki świat będzie konie i osły.

muły Ojczyzna

Wielu wierzy, że muł (zwierzęta) – jest to interesująca egzotyki, których uczymy z wyjątkiem książek. Jednak kraje takie jak w Afryce Północnej, Chinach, Azji, Europy Południowej mają dobrze rozwinięty muł hodowli. zwierzęcych hybryd w tych obszarach więcej niż konie, i są doceniane za ogromne ciężkiej pracy i łatwość konserwacji. Te Ssaki parzystokopytne mieć siłę i wzrost konia osioł.

Muły – to najczęstsze praktyczne hybrydy gruntów rolnych, owoc osła i konia. Na nich 2000 lat pne, po raz pierwszy odniósł się do historii Mezopotamii. W Azji, Iran i Kaukaz egzotyczne zwierzęta były nawet wcześniej.

Mule szybko zyskał szeroką popularność w Egipcie, Rzymie i Grecji. Cena zwierzęcia w starożytnych Hetytów było 65 szekli, a dla najlepszego konia zapłacił tylko 25 szekli.

Pochodzenie mułów był przypadkowy, ale ludzie zauważyli, że hybrydy są znacznie lepsze od swoich rodziców i zaczął je hodować. Centrum, które są zaangażowane w produkcję tych wspaniałych stworzeń jest uważany Katalonia i Andaluzja, które znajdują się na Półwyspie Iberyjskim.

Muł – hybryda konia i osła

Po hybrydyzacji kolega różne rodzaje zwierząt. Rezultatem jest potomkowie, którzy mają nazwę – krzyżówkach. Metoda ta jest coraz bardziej powszechne. Największe sukcesy w historii ludzkości był skrzyżowania osła z koniem, w wyniku mule. Muł – hybryda osła i konia, który został po raz pierwszy przyjęty przez ludzi w przeszłości. W swoim życiu, że jest daleko od osłów i koni, w tej chwili jest to wspaniałe zwierzęta pracujące, różne wytrzymałość. Mule – najsłynniejszy jego hybrydy międzygatunkowej żywotności przyrody. Odwrócił się w skrzyżowanie dwóch gatunków bardzo niepodobnych.

W naturze, tego typu skrzyżowania nie dzieje. Ludzie będą świadomie na mule światło dla swoich potrzeb, a nie pomyłka, robi się tak interesujący wartościowego pomocnika.

Zewnętrzne oznaki par rodzicielskich

W ogóle, muły mają podobieństw z obojgiem rodziców. Wzrost zależy od wzrostu konia i wahają się od 125 do 165 cm w kłębie, zwierzęta są często przed rodzicami w rozwoju. Są to miniaturowe muły do jednego metra w kłębie. Głowa i szyja są podobne do osła. Muły uszy długo jak „Papa”. Dużą głową, wybrzuszenia czole, grzywa „jeż” jest dość krótka, prosta szyja – typowe oznaki muł. Ciało jest jak koń. Prosty grzbiet, więdnie wyższą osła, ale krótki i niski. Zad jest nieco szersze i dłuższe, krótsze niż koń. ogon muł jest bardzo podobny do ogona konia Przewalskiego. Jej długość jest niewielka, przy czym podstawa jest pokryta krótkich włosów mniej niż pozostałe części.

Mule – zwierzę, które odziedziczyła cały kolor konia, dodając trochę koloru charakterystycznego dla osłów. Czasami są unikalne odmiany. Czysto koński kolor „łaciaty” nigdy nie spotkał muły.

Głos mule ma również swoje własne cechy, najpierw usłyszał hałas, jak koń, na końcu – „Kłapouchy” osioł, Inkubacja także „hybryda”: okres ciąży 11 miesięcy źrebię, źrebak – 12 miesięcy, a Mulenko – coś – 11,5 miesięcy.

Dlaczego muły mają potomstwo

Muły – jałowe zwierzęta, nie mają zdolności do rodzenia ich dzieciom. Dlaczego jest to, że dana osoba jest chęć posiadania wadliwego hybrydę? Powód pierwszy: muł jest wyposażony w szereg innych ważnych zalet. Wyrażenie „gdy muł będzie rodzić” sens jest bardzo podobny do „Gdy gwizdek raka”. Wiadomo jedynie do kilku przypadków urodzenia, urodziła mulitsa. Ostatnim razem nagrany w 2002 roku w Maroku.

Wszystkie sterylne międzygatunkowe hybrydy koni, w tym mułów. Przyczyną niepłodności – zestaw chromosomów. Koń ma 32 par 31 par chromosomów Zwierzęta. W rezultacie, muł dostaje 63 chromosomy, liczbę nieparzystą, które nie mogą być podzielone na pary. Jest to główną przyczyną niepłodności muł, jako że nie mogą tworzyć dojrzałych komórek rozrodczych.

Naukowcy nauczyli się sklonować muła. W 2003 roku świat po raz pierwszy zobaczył mule klona, którego nazwa jest Jim Idaho.

Korzystanie muły

Muły załadowane realną pracę, począwszy od trzeciego roku życia. Obejmować ciężką pracę jest dopuszczalne do czterech lat. W tym przypadku, trzeba nakarmić całą paszę.

Klapki typ pakietu przenoszenia pakietu 130 funtów to działania w ciągu godziny do około pięciu kilometrów. Pod jeźdźcem może przejść 7-8 km na godzinę. Transport taki jest niezbędny, gdy istnieje potrzeba, aby przejść wzdłuż ścieżek górskich w każdych warunkach pogodowych. Zaletą jest to, że muł nie wymaga kucia.

Najistotniejsze pracownicy zwierzęce uważa muły w pasie rolnej bawełny. Były one wykorzystywane do przewozu sprzętu wojskowego, z ich pomocą ranni zostali zabrani do pola bitwy.

W jednym tylko muła, którego wartość jest bezsporny, nie może konkurować z koniem – jest do pokonania wysokości.

W hybrydowej pochodzenia wszedł do sekretu żywotności. Kiedy podjąć inną krzyże rasy, wymawiane witalność wyjście. I więcej będzie w relacji rodzicielskiej pary, tym większy wpływ tego zjawiska. Znamiennym przykładem jest muł takie niezwykłe i miód.

zachowanie muł

Upór muła nie jest inaczej. Na pierwszy rzut oka wydawało się być leniwy, nie odpowiadają rzeczywistości. Jest to przejaw troski o jego bezpieczeństwo. Koń uruchomiony do wyczerpania, muł, który nigdy się nie dzieje. Jeśli on jest uparty, oznacza to, że coś nie podoba.

Muły nigdy nie pozwoli, że byli źle traktowani. Do ich właścicieli przejawiają cierpliwość. Instrukcja otrzymują zawsze jest wykonywana, jeżeli jest to w ich mocy. Podczas szkolenia muła będzie potrzeba dużo cierpliwości, łagodnego traktowania. Jeśli jest coś, obrazić, będzie pamiętał jej sprawcy przez długi czas i w odpowiednim momencie zemsty.

Mule: we współczesnym świecie

W dzisiejszym świecie, przedstawiciele tego gatunku stracił swoją popularność. Pomimo faktu, że muły – są cenne mieszańce są hodowane przez ludzi, dziś ich liczba zaczyna się cofać, potrzeba gospodarcza jest dla nich prawie.