343 Shares 3546 views

Rezerwy regionu Penza. State Natural Reserve "Wołga step"

Przełom między Wołgą a Donem jest rezerwat przyrody „Wołga step”. W 1924 roku, został stworzony, aby zaoszczędzić północne stepy i obszarów leśnych i nazywa Penza. 1927, przyłączając części innych prowincji rezerwa nadano nazwę połowie Wołgi. W 1937 roku nazwa została zmieniona na Kujbyszewie, a on został uznany za rezerwat aż do 1951 roku.

Ponadto, zgodnie z decyzją rządu, został przeniesiony do PGR, które doprowadziły do utraty większości obszarów łąkowych. Dopiero w 1989 roku rezerwa została ustalona na podstawie pięciu dużych działek raz: trzy duże step – Poperechenskaya, Kucherovskaya i Ostrovtsovskaya i dwa leśnej – Borok i Górna Sura. Rezerwa terytorium – 8373 ha. Wokół niego, ziemia należy do strefy buforowej, która jest ograniczona do jego gospodarczego wykorzystania. Na tak rozległym obszarze środkowym rejonie Wołgi, naturalnie, gama naturalnych warunkach są różne. Jest to głównie mieszane lasy i unikalne flory i składu gleby tłoczenia step.

gleba

Bardzo malowniczy widok z rezerwy z powodu różnych form pomocy. Ta starożytna sieć rzek i bagien i stawów. Główne zasoby bogactwa regionu Penza – jest gleba. Strefa buforowa Kuncherovskoy step są orka dziedzinie rolnictwa. Jeśli tutaj można dotrzeć do transportu, Ostrovets i Poperechenskaya step nie ma dróg gruntowych lub wód powierzchniowych. Pokrywa gleby stepów i lasów zróżnicowana. Tak zwane szare gleby przeważają w lasach. Chernozem step gleby dominują w macierzy, przy czym warstwa gleby, humusu odniesienia ki są od 80 do 100 cm.

flora

Nature Reserve – las i step. Przez tworzenie gatunki są sosna i dąb. Stepy podzielony na łąki, zarośla, bagiennych łąk. Step jest zawsze związane z piórkiem. Szczególnie to jest piękne w czerwcu i lipcu, kiedy srebrną nicią kolyshatsya piórko na wietrze, i ożywić step. W tym samym czasie, to wszystko w kolorach ziół. Flora rezerwy jest rozległe i złożone skrzypy, klub mchów nagonasiennymi i okrytozalążkowych, istnieje 850 gatunków, z których osiem są wymienione jako zagrożone. Liszaj w stepy Middle Volga 108 gatunków. Istnieje 119 gatunków grzybów, powszechne w obszarze chronionym. W zalesionej okolicy, w tym 72 gatunków mchów. The Red Book były 4 rodzaje traw, które rosną w rezerwie.

fauna

Fauny zastrzega regionu Penza ma ponad 800 różnych gatunków owadów. Znajdują się w rzekach i bagna płazów, które w rezerwie 11 gatunków. W lasach i łąkach obszaru chronionego żywo jaszczurki, żmije, żaby. Obszar Aviafaunu są 154 gatunki ptaków. Wśród zarejestrowanych rzadkich błotniak stepowy i dropia. Na terenie budowy swoich gniazd zarezerwować ich przepiórka, derkacz, czubaty tit i dzięcioł trójpalczasty.

ssaki świata rezerwatu „Wołga step” jest reprezentowana przez 44 gatunków. Rzadko przedstawiciele tej klasy należą wydry, rysie, gronostaje. Na stokach łagodnych wąwozów spotkać okopach. Strefa lasów step rezerwy określa składu zwierząt, w tym typowe dla lasach i na polach gatunków zwierząt. Należą Vole molowych szczura, Jerboa. W zimie, lasy są domem dla setek głuszca i cietrzewia, dzika i łosia. Oni są polowania i łowienia gatunków, i to podczas polowania zimą jest dozwolone.

I Stepy Kucherovskaya Poperechenskaya

Wzdłuż południowo-zachodniej części lasu Kucherovskoy droga asfaltowa łącząca wieś Stare Shatkino i Circe. nieutwardzonych dróg wiejskich sieć rozciąga się od granicy lasu, co pozwala mieszkańcy, aby przejść do rezerwy i jest trudność w ochronie terytorium. Wzdłuż zachodniej granicy lasu Kuncherovskoy przepływającego strumienia pochodzącego ze źródeł pobicie w wąwozach. Na terenie stepie mieć kilka bolotets. Na południowych stokach relikt stepu zdominowane przez trawy – ovsets pustyni.

Poperechenskaya step, z dala od dróg i osiedli. Stawy są też nieobecny. Jedynym startera prowadzi do krzyża wsi. Do patrolowania obszaru rezerwowego wokół ma polnej drodze. Ten step znajduje się na płaskowyżu między rzekami Archada i Hopper.

Ostrovtsovskaya step

Porozmawiajmy o tym. Ostrovtsovskaya rezerwy step region Penza jest uważana za najpiękniejszą. Znajduje się z dala od cywilizacji. W południowej i wschodniej części stepu graniczy głębokie wąwozy. Step usiany wielu strumieni, które prowadzą do rzeki Hopper. W różnych okresach, step ma swój niepowtarzalny strój. Na wiosnę jest zabarwiona białym i różowym migdałów i ciernie. Trawa oglądany głowy purpurowe tęczówki i adonis wiosny. Lato step rozjaśnić kolory dzikiej malwy i fioletowy oregano. Białe stokrotki wyglądają jasne plamy wśród fal srebrnych piór. Lato – to wspaniały czas i dla owadów, fruwające nad kwiatów łąkowych. Oni po prostu uczyć się naukowcom, a takich jak chrząszcz stag i Krasotel, są wymienione jako zagrożone.

Borok i Górna Sura

W zalesionej części BORCA dominuje sosna. Oprócz niej, w strefie ochrony rosną jarzębiny, klon, kalina, kruszyna, Czeremcha. Terytorium pasem lasu biegnie wzdłuż trasy zalewowej rzeki Kadadah. Woodland Borok niesie wartość ochrony wód obszaru chronionego. Masę wycinka drzew w tym obszarze leśnym nie wynika z charakteru zadania Bork statusu pomnika w 1965 roku. mieszkańcy lasów, mieszka na wybrzeżu rzeki – piżmak i bobra rzeki. Rzadko w lasach można zobaczyć wiewiórki, dziki i sarny. Ptaki są reprezentowane w obszarze chronionym Sand Martin, zimorodki, Rybitwa. Widziane lęgowych i ptaków drapieżnych: latawiec Jastrz hobby.

Druga część rezerw drewna Penza regionu – Górna Sura, znajduje się w najwyższej części Wyżyny Wołgi. Ten obszar leśny największa z pięciu, należące do rezerwy. Tutaj, w lesie z najstarszych plantacjach sosny pochodzi rzeka Sura. Ten obszar leśny nie jest bogaty w wodę. Są klucze i kilka jezior. Jeden z nich – jezioro jest jasne, co prowadzi szlak turystyczny. Ta wycieczka zainicjowana przez personel rezerwowej i ich eskorty, on przechodzi. Przez obszar lasu osiąga dużą liczbę dróg gruntowych, przeznaczonych do patrolowania rezerwę.